Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

misza podaj mi prosze wymiary ościeżnic i cenę drzwi - tych z okleiną drewnianą, dzieki :D

A u nas nie obyło się bez kolejnej wpadki :cry: :evil: Okazało sie wczoraj, że źle zamowntowali nam rolety :evil: A juz jest położony styropian :evil: Teraz czeka nas zdjęcie styropianu przy oknach, zdemontowanie rolet, poprawka - załozenie pod rolety styropianu, założenie rolet, połozenie raz jeszcze styropianu :evil: :evil: :evil:

Ewidentntna wina naszego kierownika :evil: a tak się dobrze spisywała jak do tej pory.... :(

Jeszcze nie wiem co mu zrobie jak go spotkam..... :evil:

A co do kontaktów i tm podobnych wszystko juz wyjaśniane, decyzje podjęte i robota wre :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy ja tez moge niesmialo dolaczyc sie do prosby o namiary do sensownego (czyt. taniego) architekta?

 

Co prawda mam juz adaptacje, ale mamy male zamieszanie. Na poczatku nie chcielismy zmian i architekt tylko wrysowal nam dom w dzialke, przygotowal papiery do starostwa i skasowal 900 zl. Mam wrazenie, ze dalismy sie skubnac lekko.

A teraz nas olsnilo i chcemy powiekszyc garaz i zmienic polozenie okna w kuchni. Ile takie zmiany moga kosztowac? Orientujecie sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig70, w kwestii działki to wiele ci nie pomoge, bo ja kupilem pierwszą i jedyną jaką obejrzałem. Wszystko trwało z 2 tygodnie. Podjelismy z żoną decyzję o budowie. Potem poszlismy na giełdę nieruchomości organizowaną w którymś z wieżowców na Marcinie. Tam trafilismy na biuro nieruchomosci oferujace dzialki w Borówcu. Plan był taki, aby kupić jakieś 800 m2 za jakieś góra pięć dych. Jak zajechaliśmy na miejsce obejrzeliśmy fajne pole podzielone tyczkami na działki. Szereg działek przy lesie skladal sie z okolo 1000 m2 budowlanych i okolo 700 m2 tegoż lasu. No i jak to zobaczyliśmy to nam palma odbiła. Budżet został przekroczony (nie powiem ile :D ). Ale warto teraz spłacać kredyt. Na działce był też już prąd, woda i gaz. Co prawda moje dziecko bedzie miało do szkoły kawałek do Robakowa, ale jak popatrze na wildeckie szkoly obok których teraz mieszkam, to lepiej niech chyba dojeżdza. Tym bardziej, że o szkole w Robakowie słyszałem dużo dobrego. Tak więc za działką to się nie najeździłem.

Żeby było zabawniej parę tygodni wcześniej rozmawiałem z kolegą ze studiów, z który mieszkałem w akademiku, a potem po studiach razem wynajmowalismy - i on pochwalil mi sie, ze kupił właśnie działkę z lasem w Borówcu. Wtedy zastanawiałem się po co mu ten las i co bedzie z nim robił. Przeszło mi jak sam zobaczylem działkę z lasem. A najzabawniejsze było to kiedy okazało się, że kolega ów jest właścicielem działki graniczącej z tą, którą chciałem kupić i którą w końcu kupiłem :D

Świat jest mały.

 

Jesli masz juz projekt - uważaj żeby pasował na działkę - jeśli nie - wybieraj działkę na którą pasuje 99% projektów typowych czyli taką z wjazdem od pólnocy. Ja mam wjazd od południa i skończyło się na projekcie indywidualnym. Chyba, że i tak to planujesz.

 

W każdym razie powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zetce, dzięki za odpowiedź. A jednak mi pomogłeś - nie zwracałem na razie uwagi na strony świata - widzę, że to ważne. Projektu nie mam, mam zamiar kupić gotowy z ew. małymi przeróbkami, więc muszę rzeczywiście patrzeć na strony świata.

 

Mieszkam też na Wildzie i widzę te szkoły - na Jerzego np to porażka...

 

Jeśli dobrze zrozumiałem, masz 1700 m2 działkę i w tym 700 m2 lasu?

Jasne z modrym!

 

Mam juz cos na oku, ale z watpliwosciami: Czy jeśli uzbrojenie jest w ulicy oddalonej od działki o około 100m to jest to problem? Prąd już jest - chodzi o WG.

 

Pozdrawiam, zbig70

 

Jesli masz juz projekt - uważaj żeby pasował na działkę - jeśli nie - wybieraj działkę na którą pasuje 99% projektów typowych czyli taką z wjazdem od pólnocy. Ja mam wjazd od południa i skończyło się na projekcie indywidualnym. Chyba, że i tak to planujesz.

 

W każdym razie powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzrojenie 100 m od granicy działki to 10x taki problem, gdy uzbrojenie jest na działce. Mój dom cofnąłem do tyłu działki o 12m od "normalnej" linii zabudowy i w porównaniu z sąsiadami, mimo wszystko to był, jeśli nie problem, to problemik.

Pewnie dla niejednej działki warto kopać i kilometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze znalezieniem kogoś z HDS'em jeżdżącym w okolicach Kórnika, Robakowa, Borówca. Potrzebuję przewieźć kontener budowlany, ale wszyscy z ogłoszeń mają samochody w Przeźmierowie, Gnieźnie itd. Nie opłaca mi się płacić za 50 km dodatkowo. Jeśli wiecie o jakimś HDSie w tym kierunku dajcie znać.

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza, Lednogóra to jednak trochę za daleko. Myślę tu o przyszłych dojazdach dzieciaków do Poznania (myślę o szkole w Poznaniu), no i codzienne dojazdy żony do centrum Poznania do pracy. Dlatego ważny jest dobry dojazd samochodem i alternatywnie komunikacją publiczną.

W weekend pojeździłem po Puszczykowie - bardzo tam jest ładnie, ale dojazd raczej nieciekawy - jeszcze jak pociąg pojedzie i autostrada ruszy (zjazd w Luboniu)? Jak Ty to widzisz?

Chyba zostanę przy Swarzędzu...

Pozdrawiam - zbig70

ja mam dzialke na Rogierowku pod Kiekrzem. Z pietra moze bedzie widac jezioro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadly, w Borówcu jest skład materiałów budowlanych. Zadzwoń może coś mają do rozwożenia towaru i świadczą też usługi przewozowe. Mam tu dwa numery ale nie jestem pewny czy prawidłowe: 8198008, 8171224.

Jeszcze mam jakiś numer usług transportowych spisany z tablicy w Borówcu ale nie wiem skąd oni są - spisałem tak na wszelki wypadek: 8798942.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...