Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

zbig70 a może Skórzewo - blizej Poznania już się chyba nie da :wink:

Pyzia co do spotkania to chętnie ale z czasem u nas ostatnio kiepsko - ciągłe wizyty na budowie i objazdówka po sklepach hurtowniach itp - wykończeniówka wykańcza nas dosłownie i w przenośni :wink: :D

W ramach umysłowego oderwania sie od spraw budowlanych myslę o psie :D Na wiosne chcemy juz miec szczeniaczka w domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Zbig70: Sprawdz tez sobie warunki zabudowy. Moze sie okazac ze np na dzialce 800 m2 masz ograniczenie do 20% powierzchni zabudowy a ty bedziesz chciał tam budować dom o powierzchni zabudowy 200 m2 i zima. Albo powiedzą, ża ma być dach dwuspadowy a ty chcesz płaski.

Co do mediów to nie mam pojęcia. Miałem to szczęscie, że wszystko zastałem na działce. Mysle, ze powinienes sie zorientować w gazowni i wodociągach o możliwość i koszt dociągnięcia.

 

Z południem Poznania uważaj tez na mapkę lotów i ćwiczeń tych nowych F16 co to będą stacjonować w Krzesinach. Widzialem tę mapkę i trochę się o siebie martwię. Bedą generalnie latać nad całym południowym Poznaniem, Puszczykowem, Luboniem, Kórnikiem. Pożyjemy, zobaczymy, może nie będą mieli na paliwo ;)

 

A co do działki zrozumiałeś dobrze 1700m2 :D W tym 700 m2 ok 40 letniego lasu (sosny i brzozy - ok 100 drzew z tego zo zliczylem). Moja część lasu graniczy z "państwowym". Juz sie nie moge doczekac kiedy sie tam osiedle.

 

Jeśli dobrze zrozumiałem, masz 1700 m2 działkę i w tym 700 m2 lasu?

Jasne z modrym!

 

Mam juz cos na oku, ale z watpliwosciami: Czy jeśli uzbrojenie jest w ulicy oddalonej od działki o około 100m to jest to problem? Prąd już jest - chodzi o WG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc loniu :D Podaj mi prosze namiary na swoja firmą ochroniarska. Z tego co kiedys pisałeś to jest to MEDUZA, tak?? Jak się sprawują ?? Jestes zadowolony z ich usług?? Chce w najbliższych dniach podjęć decyzję dotyczącą alarmu i mam kilka pytań. Najważniejszym problemem jest pies :-? Musze dobrać rodzaj alarmu tak aby pozwalał nam na trzymanie pieska w domu przy właczonym alarmie. Taka sytuację zakładam przede wszyskim zimą. Nie chce trzymać psa wyłącznie na dworze a alarm w naszej okolicy wydaje sie niezbędny, no i mam problem :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Meduzy i jestem bardzo zadowolony. Bogu dziękuję, że nie zdecydowałem się na Solid. Meduza jest bardzo solidna i do tego wzywam ich ciągle - no wiesz odkręćcie czujki bo malowanie, przykręćcie bo coś i tak 4-5 razy w miesiącu. Oni nawet nie pisną i nie kasują dodatkowo. Patrole regularnie robią obchód i reagują na alarmy. Generalnie jestem zadowolony choć musze płacić więcej niż w Solid (dzierżawa GPS do momentu podłączenia telefonu). Namiary podeślę jutro na priva.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki loniu :D

 

oorbus, Hestia na 100% ale: budynek musi być zamknięty, drzwi nie mogą byc tzw.budowlane tylko normalne i zamki z atestem a kwota ubezpieczenia do 30 tys.PLN. :roll:

 

Mironmk - pies na zewnątrz przez cały rok??? Raczej nie. Po pierwsze pies ma pilnowac domu i Ciebie a nie obejścia - takie jest moje zdanie. Po drugie psa biegającego swobodnie po obejściu łatwo otruc lub zastrzelić lub (jeżeli to pies nie suka) po prostu przyprowadzić sukę z cieczką - to nie żart :lol: Po trzecie zanim złodziej wejdzie dodomu pis narobi dużo hałasu. A po czwarte a dla mnie najwazniejsze pis to dla mnie jak członek rodziny i serca bym nie miała........ :( A pies w kojcu nie spełnia swojego zadania......w każdym razie nie do końca :(

Zastanawiamy się nad alarmem w oknach i w drzwiach, działającym na zbicie szyby lub otwarcie - złodziej przeciez musi jakoś wejść do domu - no chyba , że przez komin :wink: ale to najczęściej jest św. Mikołaj :wink:

 

A tak na poważnie to pies + alarm = problem techniczny

Poza tym mam 3 letniego synka, który ma rózne pomysły np. łazi nocą z swojego pokoju do naszego a jak przyjdzie mu do głowy zwiedzanie noca nowego domu także na parterze to alarm będzie wył co noc - pewnie mu się spodoba taka "zabawa" :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHAL, temat psa jest dla mnie aktualny, w poniedziałek zmarł mój seter, był niestety b.chory. Dziś montuję bramę garażową i czujki w garażu. Była Meduza - zgadzam sie z loniu, jestem b. zadowolony i potwierdzam j.w. - właśnie dowiedziałem sie, że można zamontowac czujki IR 120 (czy jakoś tam) i nie bedzie problemu z psem. Czujka kosztuje 200 zł, wydaje mi się, zamykając niektóre pomieszczenia wystarczą mi 4-5 takich czujek. Tak zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mironmk a ja już od ponad roku bez psinki. Nasza Belunia też była b.chora :cry: Sądzę,że dopiero teraz jesteśmy w stanie mysleć o nowym piesku w nowym domu - chociaż moja Mama u siebie już nie chce miec psa :( Dziękuję za podpowiedź w temacie czujek :D Czy możesz chociaż przybliżyć ich działanie :roll: Dzieki :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niestety nie - coś chodzi i masę ciepła, czy coś. W ogóle jak juz wiele razy mówiłem ,taki ze mnie budowlaniec na telefon. Teraz np. siedze w pracy, a montuje sie brama garażowa, szeroka więc co 5 min. wyskakuje jakiś problem. W każdym razie chodziło chyba o ciepło, przy okazji fachowiec mówił, że na koty jednak działa, choś są mniejsze, bo przechodząc blisko kaloryfera ciągnął to ciepło za sobą. Na pewno, gdyby to puścić po Forum to jakiś mądry to wytłumaczy, a może ktos z naszej grupy. Jak będziesz rozmawiała z ochroniarzami to pewnie wyjaśnią. Oczywiscie jestem przeciwny pozostawianiu psa na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irekp ja robiłem posadzki maszynowo i jestem super zadowolony. Idealnie równo, szybko i czyściutko a na drugi dzień można już chodzić po nich.

jeżeli szukasz ekipy to mogę ci podać namiary na tych co robili u mnie. Gość jest bezproblemowy. Ja tydzień temu przygotowałem balkon około 10m i zjawił się bez mruknięcia i dolał..

Co do ceny robocizna 10zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loniu, mogę coś napisać, ale same nudy, bo: Brama Hormana zamontowana OK. ale drzwi (2 szt.) dramat - jutro kto inny bedzie poprawiał, kończy się płyty g-k i poniewaz podłogi z gyvlonu będą pod koniec tygodnia to na sierpień planuje przerwę technologiczną. No właśnie, ile schną tynki, bo dziś płytkarzowi to i 2 miesiące było za mało, chyba przesadza. Aha, jutro zacznie sie podbitka - mr.moonlight możesz przyjechać - a pod koniec tygodnia podjazd, taras i ogród.

Gdzie najlepiej kupić kostkę na podjazdy i ścieżki (poza Budmarem i na Głogowskiej (wylot z Pn)?

Oraz, w kwestii szaf Indeco, Senator, Komandor, czy inny Stanley - i gdzie, szukam Duuuużego dealera u którego to wszystko można zobaczyć, a nie tylko próbki i zdjęcia. Może macie jakis typ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...