Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

Frankai,

Nie byłem w stanach ale z tego co moowią ci, co byli wydaje mnie się, że społeczności „obskie” nam zachowują się w Usa specyficznie. Zresztą Polonia jak mniemam nie lepiej.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "obskie" nam. Być może gdybyś używał języka polskiego, to bym Cię zrozumiał. Zgodzę się natomiast, że Polonia w USA nie robi nam najlepszego wizerunku. Tu gdzie jestem, są 2 skupiska. Jedno stare i niskoedukowane, a drugie tam gdzie się wyprowadzają Ci, co już się wybili, lub przyjechali jako specjaliści i stać ich na więcej. To pierwsze stanowi niestety większość. Ja zaliczam się do tej ostatniej grupy, choć żeby tak naprawdę się wybić musiałbym pewnie posiedzieć z 5 lat conajmniej.

 

Co do języka....

Cooż, angielski nawet w Anglii jest roożny.

Jest - ale to nieznaczy, że mamy wzorować się na osobach z marginesu lub o niskich aspiracjach.

 

P.S. 1 Kiedy wracasz, tak przy okazji?

P.S. 2 z premedytacją pisałem „oo” zamiast „ó” – bo tak mi się podoba, a Ty jak mniemam zrozumiesz kontekst , a o to chodzi w komunikacji.

Wracam na urlopik pod koniec sierpnia.

A pisz sobie te swoje "oo", to staniesz się mniej zrozumiały (tworzysz własny język). Ja czasem wyłączam się z dyskusji jak zaczyna widzieć coś w stylu: "tesz, "o Bosze", albo "tAkiE tEksTY". Błędy każdy popełnia i to toleruję, ale jak chce być inny - to niech sobie jest. Nie będę mu przeszkadzał.

 

With all my respect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

MHAL, życzę szybkiego powrotu do zdrowia Twojemu Motocykliście :)

Miron, dzisiaj przeszły wszystkie 4 wiadomości, wysłałam odp.

Jutro przeprowadzam się do Puszczykowa - na początek pomieszkamy tam ja i kocioł :lol: Będę wpadać do P-nia i dopadać do komputera, ale pewnie trochę rzadziej... Do napisania 8)

Aha, Biniaś przyjedzie w pon., zamiast w sob., i chcę na nim wymusić chociaż strategiczne drzwi do kibelka :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie :wink: Ostatnie dwa tygodnie, które były moim urlopem wypoczynkowym, spędziłem na budowie :) Dzisiaj pierwszy dzień w pracy i pomimo kawy oczy mi sie zamykają... Ale to nic, bo po tym jak cieśle skończyli więźbę moja rodzinna ekipa zaczęła układać dachówki i daszek już prawie gotowy 8) Będzie taki ładny kasztanowy :D Kupiliśmy też siłą rozpędu kominek (Dovre) i od razu zrobiliśmy instalację rozprowadzającą ciepło do pomieszczeń na poddaszu ponad salonem. Kominek owinięty szczelnie workami po dachówkach czeka aż miną upały :D :D Od przyszłego tygodnia będziemy wylewać podłogi i ciągnąć różnej maści kable. Przy okazji - gdzie kupowaliście kable (np 3x1.5 kw i 3x2.5 kw)?

MHAL - pozdrowienia dla męża rokersa :wink:

misza - nie zastanawiaj się nad tym czy kupić motorek ale nad tym jaki :D Satysfakcja gwarantowana 8) Jak przymierzaliśmy się do kupna działki, to musiałem sprzedać swoją zieloną żabkę (ZX9R) bo brakowało kasy. Po dwóch miesiącach już nie umiałem bez motorka i kupiłem rozbitka za niewielkie pieniądze :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ci mężczyźni.......

Mojemu nie przeszło nawet po tym wypadku :-?

Sama bardzo lubię motocykle, szczególnie te stare i klasycznen ale niestety nie jest to najbezpieczniejsze hobby. :(

No cóz, kwestia wyboru....

 

A teraz z beczki budowlanej: tynki się robią i zaczyna wyglądać jak w prawdziwym domu :D Bardzo się ciesze bo wyglądają suoer :D

 

Dzisiaj kolejne kłady pod nogi w starostwie :evil: :x :evil:

Musimy czekac aż do 2 wrzesnia na pozwolenie na budowę garażu. Zmieniło się prawo budowlane i nietypowo usytułowany budynek (1,5m od granicy działki sąsiada, oczywiście z jego zgodą) musi być "wystawiany na widok publiczny" :evil: :evil: :evil:

Nie da się tego jakoś ominąć :-?

Zaczynam mieć alergię na starostwo Powiatowe w Poznaniu i niejaką panią S. :evil: :evil: :evil:

 

Dziękuje za pozdrowienia :D Mój Easy Rider czuje się juz lepiej :D

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oorobus myślałem właśnie o 750. Dla mnie to wystarczy. Od 10 lat wożę się samochodem - a moje przygody z motorami skończyły się w okresie MZ-ETZ 150 i 250. Człowiek jadąc tym myślał, że złapał Pana Boga za stopy. Nie wspomne o latach szczenięcych: Jawka Mustang czy w najlepszym razie Simson.

W każdym razie kiedyś miałem dzikego fioła a potem jakoś się nie złożyło. Ale teraz czuję, że fioł powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka tygodni temu wymienialiście się informacjami na temat drewna na podbitkę. znalazłem takiego człowieka, który robi deski boazeryjne na podbitki, które z resztą częstokroć sam wykonuje. cena 20zl/m2 deski 3m o grubosci 20mm. o jakosci przekonam sie na wlasnej skórze z początkiam wrzesnia. w każdej chwili mogę podzielić się namiarem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mr.moonlight. pewnie po wakacjach? Koniecznie podiel sie namiarami na podbitkę bo u nas ten temat leży odłogiem juz tyle czasu, że trzeba w końcu się tym zająć :roll:

 

Tsunagirl, my braliśmy więźbe z tartaku AK Drewno w Skórzewie i jesteśmy zadowoleni :)

 

Tynkarzom zepsuła się maszyna i w związku z tym mamy nieoczekiwaną przerwę do poniedziałku, jestem zła :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak, juz po wakacjach

bylo rodzinnie, cicho, rowerowo, agroturystycznie i niestety krótko. reszta urlopu na budowe sie przyda. a zaplanowana jest kampania wrześniowa: elewacja, podbitka, plytki w domu, drzwi wew, parapety, kominek no i jak sie uda to malowanie. mam nadzieje, ze znajde czas na oddychanie.

 

mhal, kontakt podsylam na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie kleją parkiet - nareszcie, po przyklejeniu 2 tygodnie przerwy technologicznej a w międzyczasie drzwi. Mieliśmy problem zdecydować się jak ułożyć parkiet czy patrząc od wejścia podłużnie czy poprzecznie - a parkieciarz poradził ukośnie i jest super. Po lakierowaniu parkietu ostatnie malowanie i przeprowadzka. Hurraaaaaaaaaaa!!!!!

 

Opóźnienia w stosunku do założonego harmonogramu 1 -mc. To chyba jeszcze nie tak źle.

 

Misza dzięki za namiary na gościa od układania deski wchodzi 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loniu, znaczy się, że w końcówke udało mi się Ciebie wyprzedzić :wink: - ja już mieszkam od tygodnia i SPRZĄTAM :evil: Mycie okien to koszmar :evil: :evil: A zostały jeszcze całe metry płytek :cry:

Nie ma jeszcze drzwi wewn., bo stolarz miał zakładane bypassy i terminy mu sie 'omsknęły' :( :(

No, i nie ma jeszcze grzejników, bo nie starczyło kasy. Mam nadzieję, że nagle we wrześniu mrozy nie przycisną, bo będzie kiepsko :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...