Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa wielkopolska


karola

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ioniu,

masz racje, co drag to drag.

należy tylko co nie co pozmieniać ( kierownica, podnóżki, i przede wszystkim wydechy, bo jak mawiają starzy Indianie- " Loud pipes save live" :D )

a co do kolejności wydatków, hmmm... zawsze można zamiast pktu 3 zrealizować pkt 4 , hihihihi.

Misza,

tak to jest na tym padole, że akcja wymusza reakcję. a każdy z naszych wyborów pociąga za sobą jakieś konsekfencje ( kurna, ale psychologiczny wywód...:)

 

pzdrw WSZYSKICH!!!

oorbus

 

P.S.

a gdzie jest nasz Lider?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!! Jeszcze zyjemy i jeszcze sie nie przeprowadzamy !!!! :D

Pyzia, u nas ostatnio tyle sie dzieje i na budowie i tak w ogóle, że na nic nie ma czasu :) Ale to chyba dobrze :D Mój mąż mnie pociesza, że to jeszcze 3-4 miesiące i po wszystkim :o No nie wiem :roll:

Na budowie w tej chwili kładą centralne ogrzewanie i inne rurki. Potem poszdzki.

Tynki juz są !!!!! I są bardzo ładne :D :D :D Jak by co to ekipe możemy polecić. Wykonanie świetne, gorzej z komunikacją :-? Szef ekipy jakiś dziwny ale w sumie zrobili dobrą robote za dobrą cenę.

Wczoraj kupiliśmy stelaże pod kibelki i bidet i rozglądamy się za wanną. Ceny powalają :( :evil:

A najbardziej zadowolona jestem z parapetów wewnętrznych. Zdecydowałam się na marmurowe w kolorze kawy z mlekiem ale więcej mleka :D Kamieniarz z Puszczykowa zrobił je prześlicznie i nie kosztowały fortuny :D

Loniu jak przeprowadzka ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to w poniedziałek zacznę płytki w środku i malowanie elewacji na zew. - no, ale to zależy od pogody. Po ogrodzeniu działki trochę optycznie się zmniejszyła, ale może to i lepiej.

Wygląda na to, że popada - to się sprawdzi niby-instalację deszczową.

 

misza - co do kostki to u mnie się potwierdziło - miało być 80-100 m2, zamówiłem 120, a skończyło się na 170 i jeszcze z 10 mogłoby być. Koszmar!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Wielkopolskich Grupowiczow,

Właśnie rozpoczynam ten proces, który niektórzy z Was już kończą – budowanie. Zamierzam wybudować domek w Kamionkach k/Kornika. Mam już projekt + adaptacja i złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę. Uff te papiery. Teraz w starostwie czeka się przynajmniej miesiąc na pozwolenie. Szukam informacji na temat cen robocizny, materiałów (chce użyć Poroterm 25 lub Proton 24 P+W, bloczki M6 na fundamenty, strop Teriva). Może ktos, kto buduje w podobnej technologii podzieliłby się informacjami o realnych cenach (może ma jakis rzeczywisty kosztorys???).

Rozmawiałem z 2 ekipami budowlancow:

- Szef pierwszej z nich chciał zobaczyć projekt, nie interesowała go zbytnio powierzchnie murow czy posadzek. Po krótkim namyśle wyleciał ze za stan surowy + wiezba + dachowki wezmie 28.000 + 7%VAT. Zadalem mu pytanie jak to obliczyl a on na to ze tak mu wyszlo i to jest za ryczałt za całość i on tak zawsze oblicza. Podziękowałem mu za wyjaśnienia :-)

- Szef drugiej ekipy moj projekt obliczal tydzień i wyszlo mu ok. 15.000 + 11.000 netto. Podal mi ceny w rozbiciu na fundamenty, mury przyziemia, stropy+wience, mury poddasza, ciesielka + dachowki.

Jak inne ekipy wyceniają?

 

Szukam jakiego zaczepienia, jakichs porad itp

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na priva

Chciałbym cos zacząć na budowie przed zima a na dodatek niewiadoma co do VATu na materialy budowlane :-(

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza , dzięki , drzwi zostały zaraz wprawione , dom ubezpieczyłam wczoraj i nie było tak boleśnie. Wartość ubezpieczenia 250tys . w tym 10% jest od kradzieży i dewastacji, składka roczna 600,- platna w 2 ratach. Nie mają żadnych szczególnych wymagań jeśli chodzi o zabezpieczenia. Widziałam dom, "stodoła" jak piszesz , jest w jakimś modernistycznym stylu i całkiem ładna. Mój dom to jest dopiero prawdziwa antyczna stodoła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

kurna, u nas też sie dzieje>.............

czasu nie ma normalnie.

patrzymy sie za jakieś 10 dni przenosić

co prawdz nie będzie to na gotowca, ale...kasy ubywa z prędkością światła

najpierw myślałem, że się zmieścimy w 150 tys,

potem w 170, teraz widzę, że pewnie i do 200 dobijemy...:(

ale, co tam....

3maycie sie!!!

oorbus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martai,

nie masz załatwionych papierów, ani ekipy - i chcesz jednak zaczynać budowę w tym roku. Lepiej dobrze sobie to przemyśl. Wiem, wiem - łatwo mi się mądrzyć, bo akurat kończę i już zapomniałem jakie ma się marzenia, gdy się zaczyna - najlepiej jak najszybciej siedzieć przy kominku - no, ale jednak dobrze się zastanów. Zaczynałem w połowie września ubr. i było to trochę za późno, a ekipy miałem uzgodnione już wiosną i wczesnym latem. Pamiętaj, że dobre ekipy mają zawsze zabukowane terminy daleko do przodu.

Zaraz znajdzie się ktoś kto napisze "martai zaczynaj, ja zaczynałem jeszcze później i już mieszkam" - i właśnie będziesz miał jeden z pierwszych dylematów - potem jeszcze takich setka i siedzisz przed kominkiem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.moonlight, wczoraj Marcin widział sie z facetem od podbitki (tym co bedzie robił u Ciebie). Ma zrobic wycenę ale juz na wstepie zaznaczył, że u nas będzie trochę drożej niż u Ciebie, bo coś mu z krokwiami nie pasuje :evil: Co jest z tymi fachowcami ?????? :evil: Wystarczy raz pochwalić i polecić to od razu palma odbija :evil: Nasz murarz zachowuje sie podobnie :roll: Nam jego ekipa wybudowała dom niedrogo, sprawnie, czystp, solidnie. Jak poleciliśmy go znajomym to wycedził taka cenę, że nas zatkało :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...