Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GLEBOGRYZARKA - jaką wybrać? Modele, opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niedawno korzystałem z glebogryzarki firmy Honda. Sprzęt jest nieoceniony przy kultywacji ziemi pod trawniki itp. Osobiście nie widzę potrzeby posiadania takiego sprzętu - niepotzebne koszty zakupu i potem klamot w domu. gdzie to trzymać? Miejsca zajmuje mniej więcej tyle co kosiarka.

Trawnik na ogół zakłada się raz. Jeżeli byłaby potrzeba użycia tej maszyny w przyszłości to znowu skorzystałbym z wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Mam ogrodzone ok. 8 000 metrów z czego ok. 1000 jest (b´dzie) w uprawie (ogród kwiatowy i warzywny).

I tak si´ zastanawiam, czy szarpaç si´ na glebogryzark´ 6KM o szerokoĘci roboczej ok. 60 cm za 2 tys. z∏, czy 4 KM o szerokoĘci roboczej 35 cm za niespe∏na 1 tys. z∏ mi wystarczy.

Czy ktoĘ praktykowa∏ prace w ogrodzie z ró˝nymi typami glebogryzów? Na ile ni˝sza moc i mniejsza szerokoĘç robocza przek∏ada si´ na czas pracy? I jej dok∏adnoĘç?

A mo˝e trzeba wziŕç pod uwag´ jeszcze jakieĘ inne parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką glebę masz? Na glinach te 4 KM nie zdają rgzaminu. Trzeba jeździć 2-3 razy żeby zobaczyć jakikolwiek efekt. Zleży też na jaką głębokość chcesz mieć obrobione. Na gliny powinny być mocne maszyny. 6KM nie jest zła ale często przy wstępnej obróbce trzeba się posiłkować traktorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podpinam się pod wątek z pytaniem: Czy można z pomocą glebogryzarki 4,5 KM przerobić 1500 m2 pastwiska na średnio równe podłoże pod trawnik ?

W całej mojej wsi nie został nikt kto by posiadał sprzęt do talerzowania czy glebogryzarkę do ciągnika -mogą tylko zaorać :(

Jak dla mnie to za dużo na ręczne prace więc pozostaje pożyczyć takie coś: http://www.ramirent.pl/wypozyczalnia/index.php?dzial=33&s=36# - tylko nie wiem czy warto ?

 

Na marginesie, czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie z małymi ciągnikami rolniczno-ogrodniczymi - prowadzonych kierownicą jak w motorze, takimi jak Dzik, Ursus 21 czy inne czeskie wynalazki ?

Mam kilka takich poletek do obrobienia w przyszłości i zastanawiam czy nie byłoby to dobrze wydane 2,5 do 5 tys PLN - w zależności od wieku i kondycji urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My szukaliśmy systemu Vari (czeski) znależliśmy na http://www.hortmasz.com.pl.

Pojechaliśmy do skierniewic. Sprzęt był duży i drogi.

Wyszło że poszczególne elementy systemu są bardzo drogie żeby mieć glebogryzarkę ok 6000 zł. Zdecydowaliśmy się na glebogryzarkę eurohome z silnikiem hondy, bo w zeszłym roku pożyczyliśmy glebogryzarke hondy z wypożyczalni i spisała się bez zarzutu. Czekamy by ją wypróbować.

Mamy do uprawy ok 1 hektra.

Jednak zanim wejdzie gleboryzarka będzie oprysk roundapem i bronowanie, bo ziemia jest gliniasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Nie opłaca się kupować czegoś czego nie będziesz wykorzytwał.

Rzeczywiście wypożyczenie nie jest koszmarnie drogie.

Tylko nie opłaca się wypożyczać kiedy ziemia jest sucha.

My w zeszłym roku wypożyczyliśmy w czerwcu namęczyliśmy się koszmarnie ale efekty były. Ale po prostu niektóre rzeczy robi się dłużej

W tym roku korzystaliśmyw kwietniu i było o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 0.5 ha też nie opłaca się kupować tylko nająć rolnika z traktorem.

Zryć taki kawał ręczną glebogryzarką toż to się zarypać na śmierć idzie.

Jedyna sytuacja kiedy warto kupić to jeśli ktoś planuje mieć spore grządki np. z jarzynami, które trzeba regularnie uprawiać.

Do przygotowania pod trawnik:

mały ogród => pożyczyć glebogryzarkę

duży ogród => nająć chłopa z traktorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra.. to ja mam moze glupie pytanie co do tej glebogryzarki... bo sam nie wiem czy mi jest potrzebna czy nie...

 

po co ona jest?

 

i co potem?

 

zalozmy ze chce miec idealnie rowny trawnik, co to osnacza, jakie odchylenia mozna osiagnac?

 

wlasnie rownam teren. nawiozlem lepszej ziemi, koparka rozucila i wyrownala +- 10cm, pozniej skrzydlo od bramy ciagnione za samochodem wyrownalo koleiny do +-5cm i teraz jedziemy grabkami.... idzie osiagnac +-1cm ale to mordenga!

 

macie jakies lepsze metody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Glebogryzarka to takie mechaniczne cuś zamiast szpadla. Fakt jest równiej niż po przekopaniu ale nie idealnie równo.Przy zakładaniu trawnika użytek z niej jest jednorazowy.

 

ano weszlem w czasowe posiadanie takiego cuda...

maszyna iscie z piekla rodem... ale juz po JEDNYM dniu prowadzenie jej przestalo przypominac jazde okrakiem a pierwsze efekty byly widoczne...

niestety bez grabek sie nie obedzie ale grabienie po zglebogryzieniu idzie calkiem sprawnie.

 

dobra rzecz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...