Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

podłogówka pod szafkami kuchennymi POMOCY PLIZ


wilma

Recommended Posts

Mój spec hydraulik położył ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni kuchni nawet pod szafkami, i lodówką. Mi sie wydaje to troche bezsenowne - podgrzewaćl lodówke albo robic piekarnik z szafek.

On z kolei twierdzi, ze jesli ograniczny ogrzewanie tylko do powierzchni podłogi (bez szafek) to może nie ogrzać odpowiednio kuchni. Twierdzi ze ani szafkom to nie zaszkodzi a i lodówka bedzie pobierała miej prądu, i ze wszystko robi na moją korzyśc. Zbaraniałam :o :(

 

Poradzicie coś????

 

wilma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafki stoja na nozkach wiec jak ci to bedzie przeszkadzalo poloz na podlodze jakas izolacje pod szafkami,bo nic innego nie wykombinujesz jezeli nie chcesz miec ogrzewanych szafek :wink: poza tym tak sie nie robi ze pod szafkami ogrzewanie,ja mam waska kuchnie i podlogowki mam tylko 2 zwoje i to wystarcza,i nie jest pod szafkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoga pod szafkami ma ok 30 stopni - moze faktycznie mie ma tragedii... facet mnie przekonuje że bedzie dobrz... a może nie chce mu sie poprawiać, bo to dodatkowa robota.... sama nie wiem... co zrobić. do jutrzejszego ranka musze zdecydować. Co radzicie?

ja na twoim miejscu bym tego nie robil,tzn. ogrzewania pod szafkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezwzględnie powinien poprawić chociażby z tego względu, że każdy dodatkowy metr podłogówki to większe zużycie gazu, a w skali roku trochę grosza się nazbiera, dotyczy to też agregatu lodówki - praca na podwyższonych obrotach więc większy pobór prądu i skrócenie jego żywotności ,poza tym meble kuchenne mogą się z biegiem lat wypaczać. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On z kolei twierdzi, ze jesli ograniczny ogrzewanie tylko do powierzchni podłogi (bez szafek) to może nie ogrzać odpowiednio kuchni. Twierdzi ze ani szafkom to nie zaszkodzi a i lodówka bedzie pobierała miej prądu, i ze wszystko robi na moją korzyśc. Zbaraniałam :o :( wilma

Żartownisia trafiłaś :-? Wszyscy wiedzą, że podgrzewanie w szafce produktów przedłuża ich świeżość, nie mówiąc o tym, że podgrzewanie lodówki wydatnie wspomaga działanie agregatora !! Ci magicy...

Bez sensu jest izolowanie-chcesz dogrzewać podbeton czy jak ? Niech facet nie ściemnia, tylko poprawi co zepsuł (o ile znał rozstaw mebli ?) - potem bym takiego pogonił. Jak zechcesz dogrzać,to możesz powiesić żeberka, ale z osobnej instalacji z pieca,bo temp wody powinna byc tam już wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam do powyższych opinii

mam tylko podłogówkę w całej chacie - wczoraj rozmawiałam ze swoim wykonawcą - szkoda kasy, zmarnowanej energii, ciepło spod szafek nie będzie oddane do pomieszczenia, a pozostałe metry rurek mogą nie wystarczyć na ogrzanie pomieszczenia. czy on wogóle zrobił bilans cieplny?

nie daj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam do powyższych opinii

... szkoda kasy, zmarnowanej energii, ciepło spod szafek nie będzie oddane do pomieszczenia ...

No właśnie! Nie do pomieszczenia, ale pójdzie pod podłogę. Same straty.

I tak dobrze, że to nie ogrzewanie elektryczne, bo w takim wypadku przegrzanie i uszkodzenie kabli grzejnych murowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat może nie jest takie głupie. Kiedyś mieszkałem w bloku z roku 1980, gdzie ogrzewanie łazienki było pod wanną. W ekranie od frontu były owory i ciepło jakoś tam wychodziło. A wanna była cieplutka. Jak się brało tylko prysznic - nie było oddzielnej kabiny - z przyjemnością się do niej wchodziło. A łazienka była mała i jakikolwiek kaloryfer zabrałby dużo miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat może nie jest takie głupie. Kiedyś mieszkałem w bloku z roku 1980, gdzie ogrzewanie łazienki było pod wanną. W ekranie od frontu były owory i ciepło jakoś tam wychodziło. A wanna była cieplutka. Jak się brało tylko prysznic - nie było oddzielnej kabiny - z przyjemnością się do niej wchodziło. A łazienka była mała i jakikolwiek kaloryfer zabrałby dużo miejsca.

 

Jesli wanna była metalowa to OK, jednak teraz takich niewiele. Poza tym trochę drogo będzie kosztowała taka podgrzewana wanna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak rozumiem, Wilma mówi o kładzeniu podłogówki już w czasie przeszłym :-? czyli podłogówka już jest... Trudno mi sobie wyobrazić to o czym piszecie, czyli "nie dawanie się" i.... demontaż???

 

Szafki są na nózkach więc myślę, że można by do spodów szafek przykleić styropian (np. 1 cm) a w listwach cokołowych dać dyskretną kratkę (powszechnie daje się takie pod zabudowaną lodówką). Ciepło będzie w ten sposób wykorzystane w kuchni a szafki pozbawione opcji podgrzewania garnków.

 

Gorzej z lodówką. Agregat pracując próbuje oddać ciepło do otoczenia przez radiator umieszczony z tyłu obudowy. Podgrzewanie lodówki od dołu utrudnia to oddawanie ciepła. Może pod całą lodówkę podłożyć styrodur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja wyglada tak: rury od podlogówki sa juz rozłozone na całym parterze i przygotowane pod wylewki. Hydraulik teraz meczy sie z kotlownia. Jeszcze mozna zmienic, i chyba zdecyduje sie na to.

biorąc temat na logike, doszłam do tych wniosków, które Wy wszyscy mi podsyłacie...

 

Oczywiscie ze hydraulik znal rozkład mebli kuchennych, dostal ode mnie szczegółowy projekt mebli, łacznie z projektem przyłączy.

 

 

Teraz dopadly mnie wątpliwości czy ewentualny demontaz nie wplynie niekorzystnie na całość - przeceiz kilka metrów trzeba gdzieś "upchnąć" lub wyciąc??

 

Dzieki za podpowiedzi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...