Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TO BĘDZIE PIĘKNY DOM - BO MÓJ (KOMENTARZE)


RAGRA

Recommended Posts

Fajnie że prace ruszyły i ida dalej....Na upartego można by już "zamieszkać" coprawda na kolankach, ale pierwsze "wysokie" mury są!!! :lol: :lol: Widoki okoliczne śliczniusie!!! Zdajesz sobie jednak sprawę , że jesteście narażeni na ciągły śpiew ptaków??? Ich poranne trele?? A zimą odwiedziny zwierzyny leśnej??/ Rewelacja!!

Co do energii......ja już byłam na interwencji u dyrektora GENERALNEGO!!! A prądu dalej NIET!!! Chociaż prawny termin ( w/g prawa energetycznego) powinnam mieć cosik około 2004r! :evil: :evil:

Chyba jakieś granatniki i kałacha zakupię???? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Bardzo się ciesze, ze zadaliscie sobie trud przeczytania tego co napisałem. Jak tylko czas i żona (bo już do mnie mówi, że więcej czasu poświęcam pisaniu o budowie, niż budowaniu- cha, cha, cha) pozwoli będę opisywał swoją "przygodę" z budowaniem swojego domu.

 

aha26, nefer poniżej przedstawiam Wam mój projekt. Dom, który buduję będzie miał trochę zmian, ale mam nadzieję, że będzie podobny.

Jak Was zaciekawi, to napiszę o swoich zmianach, z resztą niedługo (mam taką nadzieję) zobaczycie to na zdjęciach w rzeczywistości.

 

To Jest Moj Projekt "JULITKA"

 

 

alfreda z tą zwierzyną leśną to całkiem fajnie jakby podchodziła pod płot -przecież czasy mamy nie najlepsze(cha, cha, cha), zajżałem do Twojego dzienniczka - i muszę z zazdrością powiedzieć, że moja działeczka to jest "nieco" mniej zalesiona. Znalazłaś piękną działkę.

 

Ja również, bo alfreda już ma, zamierzam położyć dachówkę robena "miedziana", zastanawiamy się z zona, jakie okna wybrać, czy drewnione w kolorze mahoniu, czy plastikowe w kolorze Orzech lub złoty dąb.

Co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
RAGRA mam pytanie. Czy te nadproże widoczne na zdjęciu jest położone bezpośrednio na betonie komórkowym????? Na zdjęciu nie jest to widoczne, ale tak to wygląda. Z tego co się orientuję pod nadproże powinna być położona cegła gdyż jest mocniejsza od betonu komórkowego, który pod nadprożem może sie trochę wykruszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

No teraz wszystko jasne. Na kolejnych zdjęciach wszystko już widać. Zdjęcia są super.

 

Wiem, że się czepiam ale myślę, że taka wymiana myśli może tylko wyść na dobre :D :D

 

Kolejne czepianie sie będzie dotyczyło ścian szczytowych. Nie znam się na ścianach szczytowych (robię dach kopertowy) więc moje pytanie będzie jako kompletnego laika : czy na tych ściankach nie daje się słupków żelbetowych wzmacniających konstrukcję??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

WITAM

 

Nie pisałem dawno, bo buduję dom (cha, cha, cha).

Dużo się dzieje w moim domu. Dzisiaj właśnie skończyłem zakładać instalację elektryczną. Teraz zostało mi rozprpowadzić kable do alarmu i oczekiwać na okna i tynki. W moim Dzienniku wklejam fotki sprzed kilku - kilkunastu dni, a nawet kilkudziesięciu dni (faktycznie dawno nie pisałem i nie wklejałem zdjęć...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...