Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących 50-latków


zygmor

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 641
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oj to rozmach masz, że ho, ho :lol: ze 135 rozciągnąć się na 300 to nie byle co :roll:

W opisie jest: niewielki domek o powierzchni użytkowej 133 m2 :lol: - te conajmniej 2 m2 zyskam budując mur gr. 24cm + ocieplenie z zewnątrz zamiast 36cm jak zaleca projektant - a nie podają powierzchni całkowitej żeby ludzi nie straszyć :lol: A pomieszczenia typu gospodarcze, kotlownia, strych, garderoba też przecież trzeba wykończyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akrynia, czy Ty też budujesz się na wsi? Świeże powietrze, ruch w ogrodzie, może jeszcze własne warzywka i na pewno będziemy żyć długo i zdrowo :lol:

 

Tak ,na wsi ,ale mój domek ma około 200 ,owszem warzywka swoje ,owoce też swoje :lol:

 

Te 200m2 to pow. uzytkowa czy całkowita? :roll:

 

użytkowa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Akrynia też masz niezły metraż do wykańczania :lol: :lol: Zamówiłam już dziś beton komórkowy H+H - zawsze to jakiś kroczek do przodu - bo od 13 lutego będą podwyżki o 1 - 1,20 na sztuce. Pracuję w dużej firmie budowlanej stawiajacej i remontującej obiekty państwowe - szkoły, szpitale... która materiały zamawia bezpośrednio u producentów i przedstawiciel H+H właśnie u nas był i powiedział o podwyżce, która ma pokryć straty zimowe, no i prąd dla firm zdrożał o 40 % więc chyba nie ma co marzyć o tym że będzie taniej :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Latem stuknie mi 52 latka i dopiero teraz myślę o własnym domku. Dla mnie i dla syna (12 lat). Powód - owdowiałam i wiele sie w moim życiu zmieniło a ze "starego" pozostało jedno marzenie maleńki domek z maleńkim ogródkiem. Na razie myślę i rozglądam się za rozsądnym projektem dla dwojga - wpadł mi w oko domek "pierwsze róże" Muratora. Nie wiem tylko czy jako osoba samotna, bez męskiego wsparcia mam się zmierzyć z tym wyzwaniem. Na razie marzę i dobrze mi z tym - ot powód na wykrzesanie chęci do dalszego życia.. Może ktoś orientuje się jak to w rzeczywistości wygląda z tmi kosztami podanymi w projektach - trochę się boję - no, nawet mocno. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lila123 witaj na forum Niejeden singiel dom buduje patrz tu http://forum.muratordom.pl/post3018028.htm?highlight=klub%20samotnie#3018028

 

Jeśli chodzi o koszty to zawsze wychodzi więcej niż mniej :cry: Musisz obliczyć swoje aktywa i podjąć decyzje tak czy nie. Ale budowa nie jest zła, pcha życie naprzód. Wcześnie, czy później uda Ci się. Masz syna więc pewnie niedługo będzie osobiście brał udział w budowie :roll: Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lila. Zamień marzenia w dom. Masz juz działkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bratnią duszyczkę :lol: Mamy wiele wspólnego - zaczęłam jesienią swoje zmagania budowlane jako singiel /ładnie to się teraz nazywa :lol: /, mieszkam z 15-letnim synem, który jednak jako dusza artystyczno-komputerowa nie rwie się do pracy fizycznej :cry: na szczęście mam i drugiego już 26-letniego bardziej fizycznego lecz już samodzielnego i mało czasowego, ale chętnego do pomocy :lol: Wychowałam się w domu z ogrodem ale złośliwy los wrzucił mnie do bloku, gdzie rzeczywiście czuję się jak zwierzę w klatce :cry: 2 lata temu kupiłam działeczkę w ogródkach rodzinnych, ale to nie to co kawka na tarasie swojego domku, nawet w szlafroku... Na pewno trudniej jest kobiecie, fachmani też różnie traktują - jeden pomoże, inny oszuka :( Ale cel dodaje skrzydeł :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelio dzięki za słowa otuchy. Ciekawam jak duży domek budujesz, ja na razie nie mogę znależć projektu (poza wspomianym wyżej) który spełniałby moje oczekiwania tj. mały - czyt. tani zarówno w budowie jak i w późniejszej eksploatacji. no i cobym sobie poradziła z obsługą a jednocześnie zaspokoiła swoje potrzeby - salonik, kominek, garaż z miejscem na 'skarby'. Wbrew pozorom to nie takie proste ale nie tracę nadziei i nadal szukam. Może coś Ci wpadło w oko, chętnie podpatrzę i posłucham bardziej doświadczonej osóbki Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek będzie większy niż planowałam, ponieważ moja mama która ma z nami mieszkać- sponsorka działki, chciała mieć pokój i łazienkę z prysznicem na dole, dodatkowy gościnny pokój dla brata z Hameryki a ja lubię skosy więc chciałam poddasze użytkowe do tego podwójny garaż, żeby synuś też miał w przyszłości gdzie swój pojazd trzymać ... i wyszło tego spoooro :(

Fajne są projekty Agatka 119m2 i Iskierka 105m2 z HB Studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...