Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub budujących 50-latków


zygmor

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 641
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tomku, czy Twój kominek podczas palenia cały jest ciepły?

U nas kamienie są zimne, tylko ta góra z szamotki się rozgrzewa.

Tak ma być?

 

Mój nagrzewa się mniej więcej od połowy wkładu w górę.

Rozprowadzenie jest na poddasze i do 2 sąsiednich pomieszczeń. Temperatura w chałupie waha się pomiędzy 19 rano i 21 pod koniec palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kamyczków zostało, właśnie takich mniejszych, które wolałabym widzieć na obudowie, psia kostka :evil: Na nich spróbuję, ale obawiam się że mogą się odłupywać płatami i nic z tego nie będzie :(

 

moja męża popatrzyła i orzekła, że się nie uda :-? się rozwalić może cała obudowa :roll: Chyba, że tarczą do kamienia na szlifierce kontowej uda Ci się ponacinać rowki pod fugę tylko kurz będzie okrutny :evil: A żeby efekt był odpowiedni to jeszcze troszkę rogów w tych trójkątach trzeba by powygryzać. Bezpieczniej będzie przyzwyczaić się do tego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu, lubię ten swój kominek bardzo, tylko po prostu żal mi że naturalny kamień potraktowano jak płytę :(

Pozdrowienia dla Męża, bo takie samo zdanie ma mój ;)

 

Tomku, dzięki :) Ja głupia zawsze sobie wyobrażałam, że ławeczka przy kominku służy do tego, by na niej siąść i grzać się, a tu się okazuje że trzeba by ją instalować dużo wyżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sobie wyobrażałam, że ławeczka przy kominku służy do tego, by na niej siąść i grzać się, a tu się okazuje że trzeba by ją instalować dużo wyżej :D

 

:roll: to ja też taka mądra byłam aż do Twojego postu :oops: teraz zaczynam kumać, że ławeczka to dobra na przypiecku, przy piecu kaflowym co cały z szamotu zrobiony jest, a kominek to grzeje tylko do przodu i do góry :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sobie wyobrażałam, że ławeczka przy kominku służy do tego, by na niej siąść i grzać się, a tu się okazuje że trzeba by ją instalować dużo wyżej :D

 

:roll: to ja też taka mądra byłam aż do Twojego postu :oops: teraz zaczynam kumać, że ławeczka to dobra na przypiecku, przy piecu kaflowym co cały z szamotu zrobiony jest, a kominek to grzeje tylko do przodu i do góry :roll:

 

Witam miłe, zacne grono.

Dawno mnie tu nie było choć już po 51 roczku jestem na świeżo :wink:

Słoneczko, Tomeku bardzo klimatyczne są Wasze kominki.

 

Ja mam połączenie pieca kaflowego z kominkiem tzn. kominek obudowany kaflami i u mnie czasem nie można siedzieć na ławeczce, bo tak gorąco.

Od ławeczki ( dość nisko zainstalowanej) w zwyż kominek gorący.

No to wiosna idzie..chyba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak spłaszczałeś te kamienie, u mnie na polu same okrągłe :wink:

 

Moje kamienie to różnokolorowe granity. Też były okrągłe.

Trzeba je mocno ścisnąć. ;) Najlepiej po podgrzaniu wrzątkiem. ;) :D

 

Już się rozglądam za jakimś dużym kotłem, może jak je pogotuję to zmiękną? :lol:

 

Zmiękną, tylko pamiętaj o dodaniu przypraw. Pieprz, sól do smaku, ziele angielskie, Tak ze 3 ziarenka na kilogram, listek bobkowy i koniecznie zioła prowansalskie. Na koniec trochę czosnku. Wywar można użyć do innego dania, a kamyki pyszne. :D

 

 

Co ja za głupoty piszę? To chyba z radości, że strop w łazienkach ułożony. Trzeba tylko listwy zamontować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę odwiedziłam moją działeczkę w ROD i pod śniegiem znalazłam wiosnę :lol: zakwitły 2 przebiśniegi, drobny bratek i stokrotka! Zdjątka dołączę w wolnej chwili bo szef coś dzisiaj nie w sosie :wink:

http://foto3.m.onet.pl/_m/6e0ebd5a5a3699f6647498599aab77e3,6,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/1fa7e71510083826c4415a7099d2a589,6,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/5e98973da42da5072e0ee9acd1e2b4da,6,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/0c848ff7132d8c9ed439d5912f5dd9f0,6,19,0.jpg a krecia gadzina już zaczęła fedrowanie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dawno mnie tu nie było ,to prawda ,ale zeby tak chłopów wymiotło :o

 

Komtur mazurski jest kobietą? :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...