Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kot?y co opalane drewnem


Recommended Posts

stoję przed dylematem wymiany kotła co, w tej chwili mam pleszewski piec miałowy, ale nie jestem z niego zadowolony. Czytając muratora zainteresowały mnie piece opalane drewnem. Wtej chwili jest kilka pieców na naszym rynku czy ktoś używa takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec który kupiłem jest jednym z wielu jakie są produkowane w zagłębiu piecowym w Pleszewie i okolicach. przy mojej powierzchni grzewczej -160m2 i wysokości 3m producent doradził kupno pieca o powierzchni grzewczej 4 m2 zapewnił że ten piec przy jednokrotnym zasypie wytrzyma 24 godz. praktyka okazała się inna stosując miał wysokokaloryczny i nastawiając na sterowniku temperaturę 60 0c (na dworze temperatura około -10 0c)piec wytrzymuje 14-16 godzin. W tym momencie powstaje problem co robić przez 6-8 godz. do momentu kolejnego zasypu, oczywiście można dosypać jedną lub dwie łopatki miału i tak co godz. ale nie oto chodzi jeżeli wtym momencie nikogo nie ma wdomu dom się niepotrzebnie oziębia.Następnym problemem jest jakość miału nawt kupując u tego samego dostawcy można trafić na dziadostwo i wtedy występują tak zwane eksplozje gazów, i w kotłowni jest wtedy bardzo wesoło(dym smród okopcone ściany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym piecem coś nie tak ,albo dom jest dziurawy to znaczy wilgotny nie ocieplony z oknami prze które firanki wychdzą na dwór pomimo zamkniętych kwater ,albo ktoś oszukuje na miale .Przy takiej mocy pieca wszystko powinno być w porządku. Sam piec jak piec ,nikt nie robi aż tak złych kotłów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu okna wymienione, dom poniemiecki, ściany 50 cm otynkowane dom dość ciepły. W tej miejscowości w której mieszkam wiele osób posiada piece miałowe i opinie są podzielone.ja oczywiście wyrażam swoją opinię na temat pieca miałowego, używam go 3 sezon. ale nie chodzi mi o krytykę czy chwalenie pieców miałowych ja chcę się dowiedziec coś więcej na temat pieców opalanych drewnem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co dotej pory poczytałem i posperałem jest kilka typów tych pieców każdy jest zarówno do cwu jak i co to tylko zależy od sposobu montażu.rozmawiłem z kilkoma instalatorami tych pieców na rynku bardzo popularne są czeski atmos oraz polski orlan. ponoć czeski jest nowocześniejszy ale jak to w życiu bywa instalator poleca ten na którym ma lepszy zarobek. dlatego najlepiej posłuchać użytkownika pieca. myślę że na forum ktoś się znajdzie. jeżeli ktoś jest zainteresowany suchymi danymi technicznymi tych pieców to służę pomocą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka zapraszam do wątku: "przedstaw się" a w nim "chętnie pomogę" tam jest dośc dużo informacji nt. kotłów opalanych drewnem, w tym i od użytkowników.

Jest jeszcze jeden wątek gdzie można znaleźć adresy stron producentów ale nie pamiętam który (skleroza :wink: )

wobec tego podam te adresy :smile:

http://www.pgksystem.com.pl

http://www.zacisze-pellety.pl

http://www.jero.pl

http://www.klimosz.pl/oferta/ling.html

http://www.cichewicz.com/pl/kotly_pmx_mhx.htm

Pozdrawiam

Robert

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna opinia o kotłach na drzewo nie jest pochlebna .Jeżeli inwestor ma własny las .stolarnię .lub tartak tak. Do pieca na dzrzewo ,który pracuje cyklicznie ,najpierw zgazowywanie drzewa potem zapłon gazu ,potrzebny jest akumulator ciepła ,który wyrównuje tą zła pracę kotła .Cena z kotłem jest wtedy ok 6-7 tyś .Osobiście znam tylko jednego pasjonata co na atmosie osiagnął dobre wyniki .Jego piec można porównać z komputerem tak jest nafaszerowany elektroniką ,wiec nie dostepny dla przecietnego Kowalskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki pod wzgledem wygody uzytkowania nie moga jednak konkurowac w kotlami zgazujacymi.

Czestotliwosc dokladania przez znajomego w mrozy do kominka to ok. 4-6 godzin, ja do VIGAS-a podrzucam co 12 godzin.

On ma rozprowadzenie ciepla w domu 130 m, ja dogrzewam nieozieplony dom z lat osiemdziesiatych "klocek" 160 metrow.

 

ADAMOS48, piszesz wczesniej, ze opinia o kotlach na drewno nie jest pochlebna, jednak pozniej proponujesz kominek, opal ten sam wiec nie rozumiem.

 

Moglbys rozwinac ten watek ?

Z tego, co czytam w roznych zrodlach, na zachodzie , zwlaszcza w budownictwie jednorodzinnym coraz chetniej pali sie w kotlach zgazujacych na drewno, jako jednym ze zrodel ciepla.

I przyznam z kolei, ze np. na niemieckich forach dyskusyjnych zwiazanych z budowaniem i instalacjami nie znalazlem ani jednego watku o o grzewaniu domu kominkiem.

Zachwyt kominkami dotyczy chyba ludzi, ktorych doswiadczenie w tym zakresie bliskie jest zeru.

 

A jakze anonimowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...