Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie w odnośnie kominka Moj mąż chce założyć w domu kominek z płaszczem wodnym żeby wspomóc ogrzewanie gazem a ja mam kilka wątpliwości czy to ma sens. Grzejemy 1 sezon dom 180 metrów powierzni uzytkowej - zużyliśmy ok 2600 m sześciennych gazu ziemnego ( ok 3300 zł) przy temp. 20,5 stopnia Dziś usłyszałam opinię ze taki kominek to kotłownia w środku salonu. Czy kominek z płaszczem rzeczywiście pozwoli zaoszczędzic na opłatach za gaz , czy to sie kalkuluje i czy zrobię z salonu kotłownie? Dodam ze wracamy z męzem z pracy ok 16.00 codziennie więc i tak do tej pory dom orzewany byłby gazem

 

[/code][/u][/i][/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iguana27 instaluję kominki wodne juz 6 lat naprawdę tego rodzaju kominki przyczyniają sie do zmniejszenia kosztów ogrzewania domu a o do tej kotłowni w salonie to żaden argument na nie bo czyż instalując kominek z dgp (dystrybucja ciepłego powietrza)nie miała byś też z salonu kotłowni?dziesiejsze kominki wodne np firmy brylski mają dużą stałopalność to znaczy że przy założeniu drzewem paleniska automatyka sterując dopływem powietrza wydłuża czas po jakim trzeba dołożyć do kominka paliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kominek z płaszczem wodnym. Moje rachunk za gaz za całą zimię wyniosły 800 PLN (w tym 200 to olaty zagotowanie i ciepla wodę, mozna więc powiedziec ze 600). Drezwa spaliłem za 1000 PLN. Tez pracujemy do 16 i wczesniej załaczal sie gaz (stad te 600 PLN). Koszta ogrzania wyszedł wiec o połowe taniej, wiec chyba warto. Ponadto nie musielismy przykreecac temperatury w ramach oszczednosci gazu. A z kotłownią to gruba przesada. Palacy sie płomień i polana na eleganckim stojaku wsaloniu doaja mu klimatu i uroku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie kotłowni to nie składowanie małej ilości drewna czy też widok płomieni, bo to może być ładne. Trzeba pamiętać o czyszczeniu ominka i noszeniu drewna. Jak by się tego nie robiła brudzić się będzie zawsze. Dla jednego będzie to sprawa dopuszczalna i "wliczona w koszty" dla innego będzie to skandaliczne. Nie ma tu znaczenia czy kominek z płaszczem czy z DGP. Ważne jest by drzwiczki były szczelne. Kolega ma wkład z nieszczelnymi i co ciekawe niewielkie ilości popiołu są wydmuchiwane przez te nieszczelności. Warto pamiętać o odpowiednim "pasie bezpieczeństwa" przed kominkiem. Ma on nie tylko zabezpieczać podłogę przez ogniem czy uszkodzeniem, ma on też ułatwić czyszczenie po czyszczeniu kominka czy dokłądaniu do niego drewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie kominkiem czy nie zawsze będzie sprawą sporną. Jeśli dla kogoś wygarnięcie popiołu i rozpalenie w kominku wiąże się z prawdziwym problemem to wybierze ogrzewanie bezobsługowe. Montujac jednak instalację kominkową i gazową mozna korzystać albo z jednej albo z drugiej. Montując tylko jedną drugiej juz nie zamontujemy. A drewno raz w tygodniu magazynuję sobie w garażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy bardzo zadowoleni z kominka z płaszczem wodnym.

Najważniejsze to że mamy komfort cieplny; tzn. w każdym pomieszczeniu taką samą temperaturę.

Też przychodzę póżno do domu po pracy, ale nawet po 18, często rozpalałęm. Podkładałem przed spaniem, piec gazowy zapewne włączał się dopiero nad ranem.

Mój głos w sprawie kominka z płaszczem to zdecydowane TAK.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...