Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

Jofia bardzo nas interesuje wszystko to co dotyczy tego pięknego domu ,każde zdjęcie jest na wage złota a wszelkie porady i uwagi są ważne ,może zalożysz dziennik budowy ,każdy dzień postępów ,ceny.Bardzo by się nam to przydalo (tym ktorzy niedlugo zaczną swoje budowy).Twoje zdjęcia są super .

 

W sumie zastanawialam sie nad tym, ale boje sie, ze nie potrafilabym go poprowadzic solidnie :oops: Nie znam sie na wszystkim a i nie zawsze mam czas, zeby popisac. W kazdym razie na forum chetnie pogadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My też myśleliśmy o platanie.

Nawet widzieliśmy 2 sztuki.

 

Platana 1 w Opolu, i platana 2 koło Wrocka.

 

Piękne domki :)

 

Niestety wszyscy mówią, iż są bardzo drogie w realizacji.

No i dla nas trochę za duże 2 (i kiedyś + 2) :)

 

W sumie aloes to taki mniejszy platan.

 

Zastanawia mnie o ile aloes 2 jest tańszy w realizacji od platana 1.

 

Przecież te domki są bardzo podobne.

 

pozdrawiam

 

Zgadzam sie w 100% Z tych samych powodow zrezygnowalismy z platana na rzecz aloesa (my tez platujemy 2+2 ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich ALOESOWCÓW. My nie mamy jeszcze fotek, bo jeszcze nie wystartowaliśmy, ale chciałem się podzielić pewną ciekawostką :

 

http://foto.onet.pl/efx98,boo4844s08ab,u.html

 

Wyglada to naprawdę budująco.

 

Do tych co już maja fotki z realizacji - podeślijcie coś do mnie na maila, pleaseeee............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez juz wczesniej natrafilam na ten domek, ale balam sie go wkleic na forum ;)

Mi tez bardzooo sie podoba jak na razie :) Ta antersola wyglada rewelayjnie, moze dlatego, ze nie ma jeszce dachu i tak pieknie swiatlo wpada przez nia do domu.

 

Robjar ale ciesze sie, ze zaczynacie. Wklejaj, wklejaj :) i ja chetnie poogladam ;) A jaki macie plan? Kiedy zamierzacie postawic stan surowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCHODY - wyczytałem, gdzieś na forum, że tych schodów żeletowych nie mozna się pozbyć, ponieważ stanowią konstrukcję domu. A one nie są zbyt ładne.

 

Trochę jestem tym przerażony, ponieważ już z żoną zdecydowalismy, że ich nie robimy bo chcemy zamontować ażurowe (już nawet wybraliśmy producenta).

 

Z drugiej strony na zdjęciach ALOESA, które są na onecie widać że tych schodów nie ma.

 

Co o tym myslicie. Czy ktos może to konsultował z architektem ????

Nie chcę żeby chałupa się zawaliła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jubiler chalupa Ci sie nie zawali. Tu chodzi o to, ze sama konstrukcja drewniana przy tak blikiej obecnosci komoinka, bedzie narazona na rozsychanie i w efekcie schody co najmniej moga ci skrzypiec. Najlepiej zapytaj swojego kierownika budowy.

 

U nas male opoznienie :roll: Chlopaki doiero teraz wszystko zasypuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Budujemy aloesika3, kilka zdjęć mozna zobaczyć na forum archonu.

Jestesmy po zalaniu stropu i widac pierwszy błąd w projekcie. Dotyczy przejścia z łazienki na górze do pomieszcenia w którym ma być wanna. W projekcie nie było widac że między tymi pomieszceniami maja być schodki. Z jednej strony to urozmaicenie a z drugiej troche miejsca to zajmie.

A jak wyobrażacie sobie kominek pomiedzy schodami bo ja jeszcze nie bardzo. Zlikwidowalismy wejście do kotłowni z holu, bedzie z wiatrołapu. Daje to wrazenie jeszce wiekszej przestrzeni, zawsze można postawic tam jakąś komode małą.

Pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walus ciesze sie ze przybylas. O kurcze, ale zaskoczylas mnie z tym bledem. W 2 tez jest takie przejscie i zastanawiam sie, czy tam beda tez schodki hmmm

A jak rozwiazujecie sprawe schodow??? Mi rowniez nie podoba sie lokalizacja schodow przy komoniku, ale ponoc nie ma alternatywy ze wzgledu na konstrukcje dachu. Chyaba tak pozostanie :roll:

Ciekawych zmian dokonaliscie hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika widzialam wasze zdjecia na forum archonu-super!!! Dziekuje za odpowiedz w sprawie kolumn. Lada dzien zapewne podobne postawimy ;) Mam jeszcze prosbe-czy moglabys zapodac zdjecie schodow od srodka z przodu i z boku??? A co do scianki kolankowej-w aloesie 2 jest o pare cm wyzsza (107 cm) i wyglada ladnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika widzialam wasze zdjecia na forum archonu-super!!! Dziekuje za odpowiedz w sprawie kolumn. Lada dzien zapewne podobne postawimy ;) Mam jeszcze prosbe-czy moglabys zapodac zdjecie schodow od srodka z przodu i z boku??? A co do scianki kolankowej-w aloesie 2 jest o pare cm wyzsza (107 cm) i wyglada ladnie.

 

Zamiesciłam na forum zdjecia schodów tylko takie na razie mam. Postaram sie zrobić z innego ujecia. Zdecydowalismy sie na podniesienie scianki kolankowej o 12 cm, mam nadzieje ze nie zepsuje to wyglądu z zewnatrz a poprawi pokoje na poddaszu. Zachecam do zrobienia podobnych kolumn, wydaje mi sie że domek nabierze uroku i bedzie ładniejszy niz z kolumnami kwadratowymi, zreszta w srodku też przy kuchni zrobilismy kolumnę okragłą.

Jestem na etapie tworzenia albumu foto na onet.pl ale nie chca mi zdjecia przesyłac na serwer. Jeśli sie uda to będzie mozna obejrzec więcej zdjęc z poszczególnych etapów. pozdrawiam monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walus1 Dzieki za zdjecia :) Dokladnie o takie mi chodzilo :) Juz mam dokladadny podglad i jezeli pozwolisz pojade z nimi do stolarza popytac co i jak ;)

Co do kolumn-to w zasadzie kwestia gustu. Mi sie podobja dwie wersje-taka wiejska chata i taki dworkowy styl. Jeszcze sie waham, ale twoje kolumny wyjatkowo mi sie podobaja. Mam nadzieje, ze uda Ci sie zalozyc ten album :) Fajnie poogladac i podzielic sie doswiadczeniami :)

Ps. Maz twierdzi, ze wiedzial o tych schodach, bo mamy obnizony garaz (tzn tak jak w projekcie). Nie uznawal tego jako blad w projekcie hmmm My nad garazem bedziemy mieli pralnie i suszrnie.

Jezeli chodzi o scianke -12 cm to nie duzo, wiec nie powinno byc widac roznicy. Bedzie i tak ciut mniejsza niz w 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, naoglądałam się ostatnio zdjęć aloesika, jak dobrze mieć możliwość oglądania realizacji, teraz przynajmniej wiem że dobrze zrobiłam wybierając aloesa 2 a nie 3, w aloesie 3 jest na długość aż o 70 cm mniejsza kuchnia, w rzeczywistości okazuje się że to naprawdę duża różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika super foteczki. Bylam w galerii ;) Widze, ze pomniejszyliscie wejscie. My zrobilismy cos przeciwnego ;) poszerzylismy :lol:

 

A ja jednak gdybym miala szersza dzialke-wybralabym 3, ze wzgledu na szerszy garaz. Ale tak naprawde, to prawie ten sam dom ;)

 

a-kacper Prosze tutaj slicznie widac antresole:

http://foto.onet.pl/efx98,boo4844s08ab,8gvs0,u.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...