Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam.

Ja antresole zlikwidowałam. Po doświadczeniach znajomych stwierdzilismy ze sie nie sprawdzi. Efektowne to jest ale czy efektywne?

Projekt tego domu wybralismy głownie ze wzgledu na warunki zabudowy(7m wysokość domu).Nie żałujemy tej decyzji. Kuchnia jest wystarczajaca jak dla nas nawet poszerzylismy gabinet o 30cm na rzecz kuchni.

Garaz wydaje sie duzy, na górze na razie pokoje wygladaja ok. We wtorek zalewaja wieniec a później juz tylko dach. Nie robimy pralni nad garażem, bedzie tam malenki gościnny pokoik albo garderoba.

Myśle że duzym atutem tego domu jest dach, zawsze podobał mi sie czterospadowy, połamany. mam nadzieje że kasztanowa połyskujaca dachówka Robena bedzie wygladała cudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Prawda, ze antersola ma swoje wady i zalety. Mieszkam w takim domu teraz, znajomi rowniez. Ja innego projektu nie szukalam ;) tylko z antresola.

 

Moje spostrzezenia

wady:

-cieplo, zapachy i dzwieki uciekaja na pietro (no ale bez przesady)

-ewentualna przestrzen, ktora moglaby byc zagospodarowna na pietrze-stracona

zalety:

-dom jest bardziej przestrzenny

-sam wyglad!

-parter i poddasze jest bardziej zintergowane-tworzy fajna calosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antresola jest głównym elementem, z powodu którego wybraliśmy ten projekt. Jest po prostu cooool. Nie wyobrażam sobie realizacji bez niej.

 

Co sądzicie o pokoju na garażem ??? Czy on będzie duży, czy raczej mały ???? chcemy tam zrobić sypialnię i zastanawiamy się czy ma to sens.......

 

Przy okazji - drodzy ALOESIACY - podeślijcie zdjęcia z waszych realizacji. Cenne są zwłaszcza te z wnętrz. My startujemy pod koniec czerwca z tym domkiem i zastanawiamy się np. nad kuchnią. Wydaje się niewielka i rozważamy mozliwość połaczenia jej z gabintem (jest on malutki) i wtedy zrobiłaby się piekna 18 metrowa z dużą wyspą............ale jeden pokój mniej. Może ktoś już ma zdjęcia parteru bez stempli. A moze ktoś już ma zdjęcia poddasza ?????

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem z Rzeszowa, mnie tez zauroczyl projekt domku w aloesie.

 

Jak narazie zlozylem wniosek o warunki zabudowy, ale od czegos trzeba zaczac. Mam wiele pytan zwiazanych z tym projektem, mam nadzieje ze na niektore z nich uzyskam odpowiedz na tym forum.

 

nie jestem zbyt zorientowany w kosztach budowy domu typu aloesik czy 200 000 zł (taki kredyt zamierzam wziasc) wystarczy na calosc budowy z wykonczeniem ? czy powinienem sie starac o wiekszy kredyt?

mam zamiar rozpoczac budowe na wiosne 2008 r.

 

z gory dziekuje za wszystkie wskazowki i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu bacznie obserwuję forum. Mam jedno pytanie, czy ktoś moze dysponuje zdjęciami z realizacji aloesa 2 . My ruszamy w lipcu, z tym właśnie projektem, antresola pozostaje,cały projekt praktycznie bez zmian, poza likwidacją wejścia z kotłowni bezposrednio do przedpokoju, bedzie ono zlokalizowane w wiatrołapie. A tak poza tym moze ktoś sie orientuje czy w świętokrzyskim nie ma gdzieś takiego domku. Pozdrawiam, jak bede miała swoje własne zdjęcia domu to umieszczę je na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirkowski weź zdecydowanie większy kredyt. Ja rozpisuję wszystkie wydatki (co do złotówki) w Excelu i w połowie października udostępnię osobom zainteresowanym. W polowie października będzie stał stan surowy z dachówką, oknami, drzwiami zawnętrznymi i garażowymi oklejony styropianem. Takie przynajmniej są plany :)

 

Powiem tyle. W tej chwili (jak widzieliście na zdjęciach które wkleiła moja żona - jofia) mamy fundamenty zasypane piachem, wyprowadzoną kanalizę, pustaki i stal na całość, wpłaciliśmy zaliczki na okna i dachówki (po 30%). Mój Excel pokazuje mi na dzień dzisiejszy 84160. Wygląda to bardzo nieciekawie :roll: a dodam, że pustaki i stal kupowaliśmy w styczniu po atrakcyjnych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pracus mamy cos takiego, ale nie wiem czy mozna je wklejac??? Wole nie ryzykowac.

 

Mirkowski dodam, ze biorac kredyt musielismy wycenic szczegolowo inwestycje. Wszedzie cieniutko liczylismy i po zsumowaniu wyszlo 340 tys. :roll:

 

Kami7 ooo ja o tym przejsciu myslalam. Powiedz w ktorym dokladnie miejscu macie teraz wyscie z kotlowni????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też radziłabym wziąść wiekszy kredycik. Ja buduje aloesa 3 czyli najwiekszą wersje aloesika. Stan surowy zakoncze pod koniec lipca to bede mogła równiez napisac co do kosztów. Teraz byłoby ciężko ponieważ mam zapłaconych wiele zaliczek na kolejne etapy, niektóre rzeczy kupione na wyrost hurtownia przyjmie zpowrotem. Własnie zamówilismy okna, rolety zewnetrzne, brame garażowa i drzwi zewnetrzne-2szt i za wszystko wyszło 25tyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole to jestem wkurzona :evil: bo ekpia dzisiaj nie przyszla i jutro tez sie nie zapowiada. Chyba sobie pomysleli, ze skoro my mielismy opoznienie to oni tez moga :roll: Wiec...stoimy.

 

Nie martw się czeka cie to wiele razy. My dzisiaj zalewalismy wieniec na sciance kolankowej i teraz poczekamy z tydzien na ciesli jak skoncza robote na innej budowie. Na szalunki na strop czekalismy 10dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirkowski weź zdecydowanie większy kredyt. Ja rozpisuję wszystkie wydatki (co do złotówki) w Excelu i w połowie października udostępnię osobom zainteresowanym. W polowie października będzie stał stan surowy z dachówką, oknami, drzwiami zawnętrznymi i garażowymi oklejony styropianem. Takie przynajmniej są plany :)

 

Powiem tyle. W tej chwili (jak widzieliście na zdjęciach które wkleiła moja żona - jofia) mamy fundamenty zasypane piachem, wyprowadzoną kanalizę, pustaki i stal na całość, wpłaciliśmy zaliczki na okna i dachówki (po 30%). Mój Excel pokazuje mi na dzień dzisiejszy 84160. Wygląda to bardzo nieciekawie :roll: a dodam, że pustaki i stal kupowaliśmy w styczniu po atrakcyjnych cenach

 

Bede wdzieczny za kazdy "kawalek" arkusza excela w ktorym sa rozpisane koszty budowy.

Jezeli chodzi o wiekszy kredyt to nie jest to takie proste bo na podkarpaciu nie ma wysokich zarobkow (mimo ze jestem ksiegowym) moja zdolnosc kredytowa zostala wstepnie oceniona na 200 000 zł. Bede sie jeszcze dowiadywal w innych bankach.

Przeraza mnie fakt ze Wy w tym roku wyceniliscie koszty na 340 000 w 2008 r. koszty beda pewnie jeszcze wieksze. I jak tu nie uciekac za granice?? :(

 

Napewno mozna by troche jeszcze zaoszczedzic zamieniajac materialy na tansze np blachodachowka zamiast dachowki ale jak wiadomo wszystko kosztem jakosci i trwalosci.

Mam nadzieje zaoszczedzic tez na kosztach robocizny bo pracwalem na budowie w okresie studiów i wiele rzeczy potrafie zrobic sam. (elewacja, płytki, wylewki, panele itp)

 

Musze zrobic dokladny kosztorys i tyle...

 

dziekuje za wszelka pomoc i wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirkowski- sprawa wygląda tak. Ja za stan surowy otwarty musze zapłacić wykonawcy 169000 zł (razem z materiałem).

Do uzyskania kredytu musiałem zrobić wycenę u rzeczoznawcy i określił koszt odtworzenia budynku (pod klucz) na 380 tys złotych - i to po najniższych stawkach.

Dodatkowo muszę Ci powiedzieć, ze każdy bank wymaga takiej wyceny lub robi ją sam. Jeśli Ci wycenią koszt odtworzenia na ok. 400K, a ty będziesz chciał wziąc 200K to bedziesz musiał udokumentować posiadanie brakującej kwoty (wkład własny). Ja chciałem wziąc 300K i teraz właśnie borykam się z tym. Niestety banki są instytucjami bezdusznymi i nie chcą zrozumieć, że planujesz np. sprzedać mieszkanie za 1,5 roku i kasę tak czy siak będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jofia jesli chodzi o wejście z wiatrołapu będzie zaraz po prawej stronie zaraz przy wejściu do domu. Co prawda nie będę miała mozliwości zrobić tam żadnej szafy ale za to w przedpokoju planuję to zrobić w miejscu gdzie miały być drzwi. Zmiana przede wszystkim była spowodowana tym ,że ogrzewanie domu nie bedzie na gaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walus dzieki wielkie za namiary :) Widze, ze kiepsko moze byc, bo producent jest z poludnia :roll:

 

My sie tez przejechalismy. Nakupowalismy wszystkiego-to co do tej pory za wlasna kase i myslelismy, ze bank uzna to jako wklad wlasny. A guzik- ich obchodzi tylko gotowka na koncie, wiec tak jakbysmy nic nie mieli (no prawie nic). Musielismy wziac kretyt na 270 tys (reszte kasy jakos sie uzbieralo) choc planowalismy tylko 200 tys, a czy wykorzystamy to, to juz nasza sprawa. Ich obchodzi tylko, zeby budynek stal wykonczony pod klucz.

 

kami dzieki za odpowiedz. I u nas nie bedzie na gaz :/ Tez jakos sobie nie wyobrazam przechodzenia po posadzce holu buciurami do wiatrolapu. Kijowe rozwiazanie Ale brak szafy w wiatrolapie hmmm Musze sie zastanowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że jeszcze wacham się przed ostatecznym wyborem tego projektu. Myślę jeszcze nad ewentualnymi zmianami w projekcie ale raczej typowych jak poszednicy kotłownia w garażu itp. Jednak nadal te rzuty na stronie archonu są dla mnie mało zrozumiane. Może po spotakaniu z jakimś architektem bedzie lepiej oni przecież znają się na rzeczy...

 

Druga sprawa to taka że nie wiem ile brać kredytu na ten domek.

Mój udział to działka, ok 120 000zł i jakże cenna praca własna :)

Możecie mi doradzić ile powinno się wziąć tego kredytu. Bo banki raczej dają ścisłe terminy do zakończenia budowy i wprowadzenia do domu. I chciałbym w tym terminie zakończyć budowe i nie igrać z bankiem :)

 

Jofia wysłałem Ci kilka wiadomości na priv ale nie dostałem odpowiedzi.

 

Życze powodzenia wszytskim aleosiakom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracus przepraszam :oops: nie zauwazylam. Co do kredytu, jak juz wyzej pisalismy, banki sa bezduszne i nie obchodza ich twoje checi. Skoro na konicie masz zero, wycienia Ci projekt na np. 360 tys i tyle masz wziac. My chcielismy wziac 200 tys, a nie 270 :roll:

 

A tak w ogole to panowie zjawili sie na budowie i dzialaja uffff Niedlugo powinny byc nowe fotki. Maz mi uswiadomil. ze na umowie z ekipa termin mamy od 15 czerwca :oops: Takze i tak sa do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...