Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobrze postaram sie :) Nie wiem czy wyjdzie dobrze, bo filary jeszcze nie sa zalane i nie ma scianek dzialowych. W kazdym razie jak tylko beda to powotorze najwyzej zdjecia.

 

A moze inni jakies maja i sie pochwala??? Ja rowniez jestem ciekawa :)

 

Ps. Jutro jedziemy zamawiac drzwi wejsciowe (otwor juz jest choc nie zamkniety od gory). Trzeba bardzo dlugo czekac a zrobilam projekt indywidualny, daltego juz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że w wątku została poruszona sprawa ze schodami i kominkiem.

Rozwiązanie w projekcie mi też nie odpowiada, więc postanowiłem coś z tym zrobić.

Trochę nad tym projektem posiedziałem i pogłówkowałem.

Wyszły mi takie zmiany, jeżeli chodzi o parter w Aloesie 2:

 

Garaż przedłużony ok. 1m, oraz ściana kolanowa podniesiona ok. 30cm te zmiany nie powodują pogorszenia widoku zewnętrznego. Dom zachowa swój urok :)

 

Schody obmurowane o szerokości minimum 150cm. Przestań pod schodami wykorzystałbym na rozdzielnie, CO, podłogówki lub jakiś schowek, wejście oczywiście od kotłowni.

 

Kominek za schodami np. narożny.

Komin tylko jeden w kotłowni 4 kanałowy, 2 paleniskowe i 2 wentylacyjne.

 

Bardzo Proszę Was o opinie dotyczące moich zmian w projekcie.

Próbowałem oddać proporcjonalność, lecz nie znając wszystkich wymiarów ciężko to zrobić.

W wkrótce zajmę się poddaszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuś80 co do zmian wprowadzonych przez Ciebie to bardzo dobre rozwiazania , co prawda kosztem garażu, ale niezłe. U mnie problemem jest głównie kotłownia, która ma nie być gazowa a na ekogroszek czy coś podobnego.Dlatego zamkneliśmy wejście z kotłowni do przedpokoju. Czekam na zmiany na piętrze. Co prawda adaptacja projektu juz jest zrobiona i czekam na pozwolenie ale w trakcie budowy też mozna nanosic jakies zmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kotłowni to drzwi muszą być zarówno od części mieszkalnej jak i od zewnątrz tak jak jest u mnie na rysunku ponieważ:

 

Nie musisz wychodzić na zewnątrz żeby podłożyć do pieca lub skontrolować jego prace.

Opał i popiół wynosisz drzwiami od zewnątrz.

 

Ja osobiście garaż mam wolnostojący, więc to rozwiązanie dla mnie jest bardzo dobre, ponieważ zostaje jeszcze jedno pomieszczenie do wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam, ze tak pozno. Mielismy bardzo pracowity dzien. Oczywisce tylko my, bo murarze sie nie pojawili :evil: Drzwi ;) bedzie dobrze. Moj wymyslny wzor zostal zaakceptowany. Szukalismy tez podstaw do kolumn i czekaly na nas w ostatniej hurtowni, zakurzone 4 sztuki za jedyne 50 zl kazda :D a juz stracilismy nadzieje.

 

Zdjecia zrobilam, ale panowie przygotowali sobie pustaki, ktore troche zaslaniaja widok. Z drugiej strony daja troche wieksze poczucie przestrzeni (wilekosci).

 

...

 

walus juz biegne ogladac zdjecia :)

Pracus nie boisz sie, ze 30 cm zmieni wyglad budynku? Moim zdaniem to duzo. Co do kominka hmm nie wpadalam na to. Powiem Ci , ze w domu teraz mam kominek narozny i jest super. No i schody beda mnmiej naraznowe na rozsychanie. Ale czy beda lekko i azurowo wyglkadaly, skoro maja byc tak zabudowane :roll: ? A co do kotlowni-no super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOFIA - super foty. Zazdroszczę, że masz już tyle :lol: My bedziemy tyczyć budynek 2 lipca i ruszamy do przodu (zobaczymy tylko jak szybko będzie szło ekipie). W każdym razie w sobotę skosiłem kosą spalinową chwasty na naszej działce (11 arów) i to był przedsmak tego co mnie czeka. Chyba wybotonuję całą posesję :p Tak, czy siak geodeci mają wszystko przygotowane do swojej pracy a i łąka wygląda teraz lepiej.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ściane kolanową. To pracownia Archon w rozmowie telefonicznej poinformowała mnie że można ją podnieść ok 35cm. Więc to nie jest mój wymysł :) Poprostu jeden pustak więcej po całości.

 

Co do schodów to u mnie jak najbardziej będą żelbetonowe. Co do ich wykończenia jeszcze nie wiem jakich materiałów użyje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No murarze sa dzisiaj. Ekipa jest bardzo sprawna, ale chyba za duzo wzieli sobie prac na jeden czas. Mam nadzieje, ze skoncza wszystko w terminie.

Dzisiaj wzieli sobie juz druty na nadproza. Czyli do gory :)

 

Jubiler no to gratuluje. A dzialka :o naprawde duza. Jak bedziesz mial sprawna ekipe, to jeszcze nas przegonisz ;)

 

Walus sasiadow nie mam tak daleko :) W prawdzie z jednej strony widok na laki i z obu las, ale od frontu za polem jest cale osiedle. Czyli mam jakies 400 metrow ;) Do szkoly jest okolo 500 metrow. A bazy do kolumn zdobylam :) W prawdzie nie sa tak ladnie wykonzone jak twoje, ale nie grymasilam, bo inna opcja to ich brak :lol: Na sprowadzenie mialam czekac conamniej 2 tygodnie :roll: a juz w tym "ponoc" maja byc uzyte.

 

A to zastalam dzisiaj:

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich dawno sie nie odzywałam bo miałam trudnosci z zalogowaniem :( widze ze od ostatniego czasu podochodziły super fotki których zazdroszcze. My juz mamy zdjęty humus i wbite paliki na zgode na budowe czekaliśmy ponad 3 mce, teraz czeka nas przeprawa przez bank.

Kredyt chyba dostaniemy bez problemu .Wezmiemy 325 000 na 40 lat w pkobp.Zastanawiamy sie tylko czy to wystarczy :( z tego co tu czytam to padła suma nawet 400 000 ech.

Pokazałam projekt mojemu koledze z firmy i on stwierdził że jest to bardzo trudny projekt nad którym sie wymeczymy na maxa.

Jofia powiedz mi jak u was to wygląda czy budowlancy narzekają na ten projekt?

Jak wszytsko sie uda to my zaczynamy na lipiec

pozdrawiam wszystkich;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagodka Ja trzymam kcucki za ten wasz kredyt i mam nadzieje, ze wasz bank okaze sie lepszy niz nasz. My niby mielismy juz wszystkie dokumenty, ale bank caly czas wymyslal nowe :evil: i wszytko przedluzylo sie o 2 miesiace. W dodatku przyszla pierwsza rata i okazalo sie, ze nie licza sobie po kursie NBP tylko jak kantor i tym sposobem przybylo duzo wiecej do splacania. W ogole jest mase takich kruczkow i chyba najlepiej zalatwiac kredyt przez doradce niezaleznego. Co do budowy-to na razie nie zarzekaja ;) Zobaczymy jutro, bo wlasnie pracuja nad antresola ;) W ogole sa jacys z kosmosu, kuluralni, pomocni, jeden tylko pali. No zobaczymy czy dobrze wykonaja swoja prace. Nasz murarz obejzal zdjecia z realicaji, ktore mu zanioslam i widzial u innych bledy hmmmm. Mam tylko nadzieje, ze on sie nie myli i zrobi wszystko dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WALUS ogladalem zdjecia z realizackji twojego domu i jestem pod wrazeniem. ja jestem wlasnie po zakupie projektu i bardzo bym chcial blizej przyjrzec sie twojej realizacji. Czy mozesz zdradzic gdzie budujesz tego aloesa. bylbym rowniez bardzo wdzieczny za wiecej zdjec wiezby dachowej. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...