Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

A tak w ogole to odwoedzil nas wczoraj ciesla :) Cos mu sie pokickalo a raczej dostal zle informacje i chcial wejsc od dzisiaj hihi. Przyjdzie za tydzien. U nas scianka kolankowa juz prawie postawiona czeka tylko na wieniec. Chyba skoncza przed czasem a tak psioczylam a nich. Mam nadzieje, ze nie bede musiala wiecej :roll: Postanowilismy tez czyms doswietlic poddasze. Ale to zobaczymy juz bedzie cala konstrukcja.

 

AAA byl tez stolarz. Zmniejszymy jednak troszke otwor o d gory, bo jest kolosalny. Drzwi bylyby tak ciezkie, ze moglyby zawiasy nie wytrzymac ;) Za to poszerzymy go jednak i bedzie wiecej miejsca na nieruchome doswitlenie.

 

Ogolnie cos wam powiem-dom jest dosc ciemny mimo tylu okien. Swiatlo pada z gory z te balkony nad oknami jednak daja cien. Ponoc mocno ma sie rozjasnic jak zdjemiemy stemple i pomalujemy sciany ;) Nie zrezygowalabym z balkonow ze wzgledu chocby na widoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jofia

 

o jakim otworze ty mówisz? nie zrozumiałam o jaki otwór chodzi co poszerzysz a co zmniejszysz

Jofiu mam ogromną prośbe do Ciebie wyslij mi jak możesz fotke kuchni będe Ci bardzo wdzięczna

Co do ciemności domu to chodzi o dół tak? że niby przez te balkony taki cien?

Balkony są śliczne i też z nich nie zrezygnuje :p

tak jak pisałam wcześniej zobaczyłam wykop i przeraził mnie fakt ze ten bok gdzie bedzie kuchnia i gabinet jest taki mały . Mąż mnie zapewnia ze to iluzja ale ja sie martwie czy to przypadkiem nie beda jakies klitki, no i dlatego zalezy mi by zobaczyc jak to w realu wyglada :D i prosze o fotke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagódka co do kuchni to tylko złudzenie mnie też sie wydawało że to bedzie małe, gabinet jest rzeczywiście niewielki ale ma tam być tylko biurko i meblościanka na książki ewentualnie jakaś półka.

Co do ciemności to niewiem jak jest z tymi balkonami bo jak widzieliście zrezygnowaliśmy i tez nie żałujemy tak jak wy nie żałujecie że je zostawiacie. Przecież kazdy ma swoje wizje i nawyki :D .

Mój taras wychodzi na południowy zachód więc ja bedę miała bardzo oświetlony salon, jadalnie i kuchnie.

 

U mnie dzisiaj panowie zakonczyli scianki działowe i kominy. Jutro jakieś pojedyńcze zakonczenia i bedą po sobie sprzatać. Od poniedziałku wchodzą dekarze na dach.

Trzymajcie sie ciepło i pracowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagodka mam na mysli otwor na drzwi wejsciowe ;) Bedziemy mieli tam drzwi z podwojnym doswietleniem. Nie masz co sie marwtic o te kuchnie. Nie jest za duza, ale wystarczajaca. To naprawde iluzja ;) Zobaczysz, wszystko sie powiekszy, jak stana mury a jak pomalujesz sciany i wystawisz meble to bedzie jeszcze wieksze. Mi wszyscy znajomi ktorzy wybudowali dom mowili, ze ich fundamenty wydawaly sie malutkie.

Co do zdjecia kuchni-poszukam, ale nie wiem czy znajde oddajace wilkosc. Na razie fotki ciezko zrobic, bo mamy wyjatkowo gesto ustawione stemple.

 

Walus jak ja Ci zazdroszcze tego poludniowego-zachodu. Nasz od poczatku tak mial stac, ale w warunkach zabudoway kazali nam odsunac dom dalej od granicy i musielismy go tak obrocic zeby zyskac metr :( Inaczej nici z aloesu a strasznie sie uparlismy. Za to ja do poludna bede miala piekne swiatlo i zima dlugo jasno. No chociaz jakies pocieszenie.

 

No wlasnie jak macie poustawiane domy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nasz Aloes 3 jest ustawiony wejściem w stronę wschodnią. Okna z garażu na północ. Salon - południowy - zachód.

 

2. Mała kuchnia i malutki gabinecik ???? My likwidujemy gabinet i bedziemy mieli piękną kuchnie 18 m2 z trzema oknami i drzwiami na taras + wyspa (może półwysep). Projekt już robi się u architektów wnętrz. Wstępnie widzieliśmy renderingi i musze przyznać, że robi wrażenie odczucie przestrzeni. Zmieści się duża lodówka 2- skrzydłowa - zabudowana w szafie, jednak z widoczną elewacja (INOX jest ładny), zmywarka, szafki CARGO i jeszcze będzie przestrzeń. Płyta grzewcza - na wyspie

 

3. Łazienka na górze - będzie w miejscu pokoju nad kuchnią. Kabina prysznicowa na środku, wanna przy owalnej ścianie, no i ten balkon..............łazienka z balkonem już mnie intryguje. muszla + bidet na scianie działowej z pokojem. umywalki nablatowe na konstrukcji po obu stronach połaciówki. wszystko kanciate, zero owali. Wanna zwykła prostokątna. kolory : brązy i beże, złamane kamieniem. Dlaczego ????......Prostota jest piękna i ponadczasowa

 

4. Tam gdzie była wanna, będzie garderoba. pokój nad wejściem powiększony o pierwotną łazienkę.

 

5. Reasumując - trochę mniej pokoi, ale za to więcej przestrzeni. Na dole - duży hol, fajny salon (miał być obniżony o 2 stopnie, ale trochę trzeba by kombinować z elewacją (różne poziomy) za to będzie suwanka na przedlużony taras, Wieeeeelka kuchnia, łazienka bez zmian, kotłownia z wydzieloną pralnią - niestety kosztem wiatrołapu). Gabinet miał być pokojem dla strudzonych gości, ale problem z miejscem (8 m2) do wygodnego spania. Nie przyjmuję interesantów w domu, więc nie potrzebuję gabinetu, dlatego też lepiej mieć większą kuchnię.

 

6. Góra - pokój nad garażem - architekt wnętrz zapewnia że po pewnej kosmetyce będzie całkiem spory, idealny dla dziecka ze względu na odrobinę prywatności.....lekko cofnięty z klatki schodowej. Duży pokój nad wejsciem - oryginalny + łazienka z projektu oraz sypialnia rodziców nad salonem, no i łazienka........................z balkonem (pomysł mojej małżonki). Pustka oczywiście zostaje, to kwintesencja tego domu.....już czekam na komentarze życzliwych :D (kosciół, filharmonia, echo, etc. etc.)

 

7. W związku z tym , ze planujemy wentylację mechaniczną, pozbędziemy się ciągów wentylacji grawitacyjnej, co jak twierdzi architekt wnętrz może umozliwić jakieś "fikuśne" rozwiazania :roll:

 

8. Drzwi wejściowe - bez zmian. Nie robimy tylko górnego doświetla, które jest widoczne na elewacji. Boczne - jak najbardziej są fajne.

 

9. Schody w środku - samonośne, na konstrukcji ze stali nierdzewnej polerowanej z firmy na T :lol: Widzieliśmy takie na żywo u znajomej i biją na łeb na szyję konkurencję i samoróbki robione przez stolarzy. sprawiają, ze można na nie patrzeć całymi dniami. Kkonstrukcja prosta, kanciata bez podstopnic.

 

10. Kominek - jescze nie mamy pomysłu. Na pewno będzie z rozprowadzeniem ciepła (oszczędności). Fajne są SPARTHERM, ale dość drogie......ale w końcu to się robi raz na całe życie.

 

11. Balkony wszystkie zostają. Są piękne, nadają lekkości elewacjom i stanowią przysłowiowe okno na świat. (życie w samych połaciówkach ogranicza horyzonty :D )

 

12. Ostatnio sprawdzałem GPS-em. Mamy 9,4 km do Rynku Głownego :lol: :lol: :lol: :lol:

 

13. Jedyny ból. Działka okazała się bardziej pochyła i budynek "wyjechał" z ziemi. Trzeba będzie troche obsypać (ile kosztuje wywrotka ziemi ???)

 

14. To na razie tyle. Stan zerowy gotowy, teraz czeka na fachowców. Z początkiem sierpnia mury mają się piąć do góry.

 

15. Kredyt już przyznany. I transza do dyspozycji, więc jesteśmy wypłacalni :lol:

 

16. Na razie pełno entuzjazmu i szalonych pomysłów. Zobaczymy jak będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagodka niestety na zdjecia kuchni, z mojej strony musisz poczekac :) jeszcze jakis tydzien lub wiecej troszke-az zdemja krokwie.

 

Jubiler wasz dom zapowiada sie rewelacyjnie. Bardzo podoba mi sie rozwiazanie z kuchnia i lazienka choc sama sie na to ze wzgledow praktycznych nie zdecyduje. Na pewno bedzie to bardzo efektowne i juz nie moge sie doczekac waszej realizacji. Ja czytam co piszesz i tak sobie mysle, ze spodobalby Ci sie projekt domu w ktorym mieszkam ;) Tutaj jest i olbrzymia przestrzen i obnizony salon o 40 cm z wysoka antresola i olbrzymia kuchnia z wysokim sufitem az po krokwie na pietrze (kuchnia wydaje sie byc jeszcze wieksza) no i moi rodzice tez zlikwidowali jeden pokoj na dole. Tylko tylko...czasem teraz nie maja sie gdzie schowac, szczegolnie kiedy maja siebie dosc ;) Brakuje im tego drugiego pokoju na dole, bo my zajmujemy od lat gorne a im zostala tylko sypialnia. Czesto gesto salon, jadalnia sa puste i sie kurza. Naieraja zycia dopiero jak przychodza goscie. No ale to kwestia organizacji i ilosci dzieci. Dla mnie dodatkowy pokoj na dole byl jednym z priorytetow, kiedy szukalam projektu :) A kuchnia-fakt te 10,5 metra troche boli, choc w polaczeniu z jadalnia i salonem to nie tak malo :)

Powiem Ci mimo, ze nie likwuduje balkonikow to zaintrygowala mnie odpowiedz z punktu 11.

W kazdym razie bede wypatrywac waszych postepow.

 

 

 

Powiem wam ze wszyscy sie u nas zachwycaja ta przestrzenia. My sie zastanaiwamy czy sobie nie zrobic salonu wazienkowo-sypialnianego-takiego odgrodzonego parawanem i mala scianka. Tak dodatkowo oprocz lazienki hmmm Sypialnia nad salonem jest naprawde spora :)

AAAA i od dwoch dni dodatkowo malujemy krokwie drewnochronem. Jutro najprawdopodobniej wchodzi ciesla hip hip hura :)

 

A moze ktos bedzie nad morzem na wakacjach???? Zapraszamy wtedy do nas na budowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie :D

 

no więc po przezcytaniu postu jubilera stwierdzam że to wcale nie głupi pomysł z tą likwidacją gabinetu, siedziałam nad projektem i analizowałam sobie kazdą sciane gdzie i jak by sobie wsyztko stało

no więc jest duzo plusów za;

- okno kuchenne było by od frontu domu

- duża piekna kuchnia o której zawsze marzyłam połączona z jadalnia i salonem ale troszke schowana ( nie bedzie razić jak wróce pozno z pracy bedzie nieporzadek a tu tesciowa zajedzie :lol: )

-zaoszczedziłabym troche metrów rur by doprowadzic wode do budynku (bo łazienke robimy w kotłowni a kuchnia bedzie miec zlewozmywak koło okna

- kuchnia bedzie dobrze oswietlona bo beda dwa okienka małe i duze frontowe i balkonowe

- zreszta wtedy te dwa mozna zlikwidowac i zrobić tylko z boku jedno wieksze

- na wysokosci komina wentylacyjnego mozna rzeczywiscie wybudować fajna wyspe i wstawic tam kuchenke i piekarnik , mozna wtedy kupić taki fajny ozdobny okap i ładnie to zaaranżować

 

jest tylko jeden minus

czasami musze siedziedc i pracowac w domu potrzebuje spokoj cisze miejsce na komputer i dokumenty

własciwie potzrebuje tylko jakiegos aneksu do pracy nie musi być to od razu pokój

zastanawiałam sie gdzie sobie takie miejsce wkomponować , no i pomyslałam sobie ze można wstawic komputer wtedy koło wejsciia na taras(od kuchni)

zastanawiam sie tez nad wydzieleniem miejsca do pracy gdzies na górze

powiedzcie mi czy ta garderoba jest na tyle duza by zaaranżowac tam miejsce do pracy?Jest tam gdzies okno? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wtrące sie co do gabinetu. My tez wybierajac projekt zwracaliśmy uwagę aby chociaz maleńki pokoik był na dole. Po pierwsze ja i mąż przynosimy papiery do domu, po drugie jak sie ma małe dzieci to uważam że chociaz jakiś maleńki pokoik na innym piętrze niż sypialnie, bawialnie i dziecinne pokoiki musi być.

 

Co do punktu 11 zgadzam sie z Jofią. Nawet wiecej niż troche przesadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walus u nas podbnie-mamy papiery, komputery, dziecko (w planach drugie) i potrzebujemy ciszy. Choc taka kuchnia to swietny pomysl.

 

Jagodka zgadzam sie z Toba w 100% Najlepiej zebys sama gdzies zobaczyla te kuchie. Naprawde nie taki wilk straszny ;) Wtedy latwiej byloby Ci podjac decyzje i wiedzialabys czego chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Czy sądzicie że w 3 mce da sie wybudowac aloesa 3 przy zalozeniu ze fundamenty beda czekaly gotowe na murarzy, prace ciesielskie wykonywane samemu (wiec nie bedzie opożnień z tym zwiazanych)

Po przejrzeniu projektu domyslam sie ze jedną z najbardziej pracochlonnych rzeczy do wykonania będzie strop. Ile to zajęlo w waszyn przypadku.

 

My mamy nadzieje zaczac wczesna wiosną następnego roku. W tej chwili projekt jest u projektanta. Pozostalo nam jeszcze uzyskac pozwolenie na budowę i do dziela.

 

Powodzenia dla wszystkich w trakcie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jubiler jedna wywrotka piachu kosztuje z transportem 190 zl (22 tony). My juz zamowilismy mniej wiecej 35 wywrotek i konca nie widac.

 

michalwdowski Mysle, ze w stanie surowym zamknietym spokojnie wybudujesz aloesa (bez opoznien). My z duzymi opoznienami budujemy od maja i nie jest tak zle.

 

Robjar az milo popatrzec jak powstaje kolejny aloes. Ja tez niedopatrzylam sie okraglaka. Czy dokonaliscie jakis zmian?

 

Jagodka jezeli macie zgrane juz ekipy to powinnicie spokojenie zdazyc. A szalunki zdejmuja nam w czwartek (teoretycznie ;)) wiec wtedy zrobie zdejcia. Tzn robilam juz jakies dla Ciebie, ale poza gesto ustawionymi belkami, nic nie widac.

 

 

U nas znowu male opoznienie. Powod ulewy ulewy i koniec urlopu ciesli. W prawdzie dach juz prawie gotowy, ale brakuje wykuszy. Moze pozniej wkeje jakies zdjecia. Zamowilismy tez juz pana od instalacji na poczatek pazdziernika a od wody i Co na koniec pazdzierika. Pytali sie czy chcemy sie na gwiazdke wprowadzic :o :o nie nie nie-spokojnie. Ale kafelki do lazienek w salonie juz sobie wybralismy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie robimy drzwi z tyłu garażu (uważamy, że musiałyby być antywłamaniowe = drogie). Wymysliliśmy sobie tak : Okno które jest z boku, robimy na scianie tylnej garażu, natomiast z boku robimy doświetlenie z pustaków szklanych. Okno w salonie robimy do samej ziemi i prawdopodobnie założymy tam "suwankę" (ale to zależy od kosztów), jesli nie suwanka, to okno do samej ziemi z otwieranymi skrzydłami

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...