Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam was :)

Jofiu nie ma dnia bym nie oglądała Twoich fotek , ale wiem ze sama zdajesz sobie z tego sprawe jakie to ważne dla osób które same zaczynają i dzieki fotkom mają juz jakies wyobrazenia co do domku;)

My jeszcze nie ruszyliśmy zatrzymaliśmy sie na fundamentach poniewaz ekipa która nam bedzie budowac musi pokończyć swoje budowy które pozaczynali wcześniej. Obiecali że w przyszłym tygodniu zaczną.

Z tego co widze to kuchnia rzeczywiście nie taka mała, inaczej wygląda to na fundamentach.

Zastanawiam sie czy nie wkaponować na ściance pomiedzy gabinetem a tą kolumna akwarium wtedy zabudowałabym wejscie do kuchni .I mam Jofiu pytanko do Ciebie czy jest wystarczajaca odlełgosc od wykusza jadalnianego?

Czy przechodzenie na około do kuchni bedzie komfortowe? :-?

A tak w ogóle to cierpliwie czekam na fotki kuchni;) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Jagodka :) A ja myslalam, ze gdzies zniknelas i nawet tych zdjec kuchni nie wkleilam choc mam je dawno. A wy juz budujecie :)

Jutro pomierze Ci dokladnie scany i bedziesz sobie mogla sobie wszystko rozplanowac zastanowic czy rzeczywiscie chcesz zrezygnowac z gabinetu. My tez zasanawiamy sie czy nie wstawic jakiegos szkla w te sciane. Nigdy tam nie przechodzimy-zawsze przez jadalnie. Chyba wole dac dluzsza zabudowe. Ja tylko namawiam Cie na przesuniecie troszke tego okna od sciany lub zmniejszenie go troszke. Wizualnie nic sie nie zmieni a w praktyce bedzie duzo lepiej.

 

Tutaj jest zdjecie. Na wpros jest najkrotsza sciana. Ta z boku jest super pod zbudowe, ale skrocona przez perspektywe. To samo z otworem miedzy kolumna (stalam tam robiac zdjecia)-poniewaz jest najblizej, wiec wydaje sie najszerszy.

 

http://images13.fotosik.pl/60/74cbab2fd1befe4fm.jpg

 

A tak w ogole to juz dawno mamy dach skonczony. Kierownik budowy byl zadowolony. Nam sie barrrdzo podoba. Teraz przerwa az do konca wrzesnia-czekamy na okna, drzwi i dachowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Długo sie nie odzywałam ale na bieżąco czytałam posty.

U nas kończą kłaść dachówkę i stan surowy zamkniety bedzie wreszcie zakończony. Mam juz elektrykę a w poniedziałek wchodza tynkarze. Do konca wrzesnia planujemy zrobic całą instalację łacznie z wylewkami.

 

Widzę że pojawiły sie nowe osoby na forum i właśnie jedna z takich osób przysłała mi wiadomość z zapytaniem o kosztorys. Cięzko powiedziec ile kosztował stan surowy ale 220 tys trzeba lekko liczyć. To zalezy od wielu czynników.

Zrezygnowałam z linku do mojego albumy foto bo pare osób miało by wtedy co krytykować 8) . Może kiedyś pokażę pare zdjęć. Mnie sie mój aloes3 podoba jest najładniejszym domem na mojej ulicy i to mi wystarcza.

Powodzenia w budowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walus ciesze sie, ze napisalas. A mi troszke przykro, ze zrezygnowalas z tego albumu. Zainspirowalo mnie twoje wejscie i z chcecia sledzilam wasze postepy. Mi wasz domek "tak czy siak" bardzo sie podoba i nie powinnas niczego brac do siebie. Ja niedawo uslyszalam, ze ta anresola to jest "skocznia dla samobojcow" :lol: i wcale sie nie przejelam ;) Tak naprawde nikt nie zrobi idealnej realizacji wedlug projektu, bo to oznaczaloby, ze nie ma wlasnego zdania, a tak przeciez nie jest. Kazdy ma inny gust, upodobania a laczy nas i tak wiele. Wybralismy ten sam projekt miejsca w ktorym bedziemy zyc ;) No i jestem w szoku :o juz robie instalacje????? Czy chcecie sie wprowadzic jeszcze w tym roku??? Ja z checia obejze wasze zdjecia.

 

No to my sie strasznie ociagamy. Chociaz dzisiaj powstaly scianki dzialowe i deskuje sie dach (piszac o skonczonym dachu mialam na mysli oczywiscie konstrukcje). Czy ktos rowniez planuje odeskowac dach???? No i jakie planujecie ogrzewanie w waszych domach???

 

Jagodka skleroza nie boli-zapomnialam zmierzyc kuchnie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Walus ja tak jak Jofia ubolewam strasznie że nie ma juz waszych fotek na forum, wasz domek nam sie podobał jak zreszta kazdy aloes, a ludzie piszą i oceniaja różnie. Heheheh co do skoczni do samobójców to usłyszałam cos oryginalszego;) , ale ze względu na forum ogólnodostepne nie powtórze :)

 

Jofiu dzieki wielkie za ta kuchnie jestem dopiero na początku budowy więc wszytko sie przydaje , jakbys miała chwilke wyślij mi fotke kuchni od jadalni jeszcze (prosze!!!!) no i fotke tego gabinetu . Na jednej z Twoich fotek zauważyłam że okno w gabinecie jest tuż przy ścianie i teraz nie wiem dobrze czy zle? Wspominałas o oknie w kuchni by oddalić a w gabinecie? jak myslisz? No i jeszcze jedno pytanko wybrałaś okna brązowe i kasztanową dachówke a jaką elewacje domku?

 

Napiszcie w jakich kolorach bedzie wasz aloes , ja już mam mętlik w głowie.

Najpierw chciałam białe okna i lekko łososiowy kolor elewacji a teraz chce brazowe okna ale zółta elewacja jest zbyt pospolita i nie wiem jaki kolor dobrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH, KTóRZY BUDUJą ALOESIKA. JA TEż ZAMIERZAM SIę BUDOWAć JESZCZE W TYM ROKU, CZEKAM NA POZWOLENIA. CHCę ZROBIć PARE ZMIAN W ALOESIKU 3 M.IN. POWIęKSZYć KUCHNIE, BO WYDAJE MI SIę ZA MAŁA. CHCę ZAMIAST PRALNI NAD GARAżEM ZROBIć SYPIALNIE Z ŁAZIENKą, TYLKO NIE WIEM JAK DUżO JEST TAM MIEJSCA, BO Są SKOSY. BARDZO PROSZę O WASZE UWAGI I ZDJęCIA. JEżELI KTOś BęDZIE TAK MIŁY żEBY POKAZAć MI BUDOWę SWOJEGO ALOESIKA TO CHęTNIE BYM ZOBACZYŁA NA żYWO JAK WYGLąDAJą. POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagodka oczywiscie cykne dla Ciebie te kuchnie, tylko juz nie chce obiecywac kiedy :oops: Postaram sie jak najszybciej. Co do tego okna w gabinecie-to jest oczywiscie blad murarzy. Okno zostanie przesuniete. W ogole to bardzo ciesze sie, ze budujemy z bialego pustaka, bo to bedzie juz 3 otwor ktory przesuwamy ;) (drzwi zewnetrzne-powiekszamy, kuchenne przesuwamy no i to okno zle wymurowane). Dachowke nie wybralismy kasztanowa, tylko taka jak okna, kolor czerwona angoba ;) A elewacja bedzie bardzo jasna-dwa odcienie kremowego, ciemniejszy na scianach a jasniejszy na kolumnach i ramach.

 

A nasz daszek jest juz deskowany :) Mamy tez wszystkie scianki dzialowe na poddaszu i zastanawiamy sie nad ich rozplanowaniem. Stwierdzilismy, ze nasza sypialnia jest tak duza, ze da sie tam urzadzic mala prywatna lazienke :) Zrezygnowalismy tez z murowanej wchodzonej szafy. Wole sama podjac decyzje jak ma byc duza i jaki ksztal ma miec ta szafa. Zawsze mozna zrobic ja z regipsu. Dzwonil tez pan od okien-chce juz wstwiac-my sie jeszcze musimy wstrzymac ze wzgledu na drzwi zewnetrzne.

 

Lila witaj! Czekamy na waszego aloesa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
tak...ale żeby wstawić np. piec na ekogroszek musisz mieć zachowane "Strefy ochronne" pomiędzy piecemm a ścianą....z tego co wiem to tyłu powinno być 1 m odstępu od ściany...do tego głębokość pieca ok. 70 cm to już daje ci 1.70 od ściany . Jak to zmieściłeś ? ...a jeszcze drugi piec. Napisz którego aloesa budujesz. A co z instalacją ...nie trzeba jej przerabiać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak...ale żeby wstawić np. piec na ekogroszek musisz mieć zachowane "Strefy ochronne" pomiędzy piecemm a ścianą....z tego co wiem to tyłu powinno być 1 m odstępu od ściany...do tego głębokość pieca ok. 70 cm to już daje ci 1.70 od ściany . Jak to zmieściłeś ? ...a jeszcze drugi piec. Napisz którego aloesa budujesz. A co z instalacją ...nie trzeba jej przerabiać?

 

Ja buduje aloesa 3 i aby wstawic piec na groszek i pellety musiałam zwiekszyć kotłownie tzn zamurowałam wejście z holu do kotłowni i zrobiłam z wiatrołapu oraz przesunełam scianke tak że w wiatrołapie nie mam teraz niestety okna.

Trzeba zrobić adaptacje projektu odnoście zamiany instalacji gazowej na paliwo stałe. Średnica komina zwiekszyła sie równiez z 140 na 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Gratuluje takiego zaawansowania budowy. My dopiero odbieramy pozwolnie na budowę i jesteśmy w trakcie wyszukiwania kredytu. zastanawiamy się ile jest nam potrzebne do wybudowania naszego pięknego domu. Ciekawi jesteśmy realnych kosztów budowy. Zastanawiamy się czy dach ma być z dachówki ceramicznej czy może zamienić ją na tańszą blachodachówkę. Za wszelkie informacje odnośnie kosztów budowy Aloesika 3 będziemy wdzięczni. Pozdrawiamy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków Domu w Aloesie!!! do niedawna zastanawiałam się nad budową domu w tymianku, jednak gdy zobaczyłam zdjęcia Aloesa (wnętrz) zrobione przez Jofię to od razu zakochałam się w tym pięknym domku. I to chyba na niego padnie mój wybór. Jestem jednak bardzo ciekawa jak wyglądają pomieszczenia na górze. I stąd moja wielka prośba – Jofia czy mogłabyś wstawić zdjęcia poddasza???

Dzięki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...