Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Jofiu!

Mam mały problem z obejrzeniem Twoich zdjęć, poprostu ich nie widać. Nie wiem czy jest to wina mojego komputera? Jak możesz, to podeślij mi kilka fotek na mój e-mail [email protected] Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiamy serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliśmy podzielić się z Wami naszymi pierwszymi postępami! Nasza 70-cio arowa działeczka nareszcie została przeorana :-) Nie wyobrażałam sobie, że "głupie" oranie działki może być tak ekscytujące! Mamy już projekt Aloesika 2, teraz czekamy na papier z wodociągów i będzie można składać o pozwolenie na budowę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie kupiliśmy projekt domu w Aloesie 3:) i zaczynamy w czerwcu budować w Szczecinie.

Zamierzamy też trochę zmian wprowadzić, m.in. poszerzyć garaż o metr, obniżyć salon tak, żeby do reszty pomieszczeń na dole wchodziło się po schodkach, likwidujemy gabinet na dole i robimy wielką kuchnię, góra na razie pozostaje bez zmian, ale być może jeszcze się coś zmieni.

Jeżeli możecie coś doradzić, na co zwracać uwagę to proszę o propozycje.

pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc my jeszcze niekupilismy projektu a jest to spowodowane tym iż obecnie jestesmy w Irlandii aby zarobic na ten domek hihi, a jeżeli chodzi o zmiany (a interesuje nas aloesik 2) to chcemy powiekszyc garaż na dwa stanowiska i tam dać kotłownie bo moim zdaniem z przodu domu to jakos nie fajnie wygląda a na miejscu "starej kotłowni" zrobić łazienke a tam gdzie jest w projekcie łazienka to tam chce miec pralnie i jakies półeczki na przetwory no i przejscie do kotlowni w garażu, w kuchni chcemy powiększyć okno a w pokoju obok te małe okienko calkowicie zlikwidowac, no i w koncu góra przede wszystkim tam gdzie jest strych to chcemy miec dodatkowy pokoik a wejscie zrobic od strony schodów no i likwiduje garderobe w pokoju a takto to góra pozostaje bez zmian. to tyle jesli chodzi o zmiany w projekcie ,pozostało jedynie poczekac do urlopu mniej więcej do wakacji i jak pojedziemy na urlopik do polski to bedziemy kupowac projekt a przyokazji załatwiac wsxzystkie formalnosci zwiazane z biurokracją mam nadzieje ze wszystko pójdzie ok. pozdrawiam serdecznie wszystkich aleosowiczów kamila [/img]

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz projekt aloesa 3 juz się adaptuje u architektów:)

Zmiany:

1. likwidacja gabinetu i zamknięta kuchnia

2. podnosimy dół o jedną cegłę,

3. taras drewniany a nie lany,

4. garaż o metr szerszy.

 

Mamy też już kierownika budowy a w przyszłym tygodniu podpisujemy umowę z ekipą, także wszystko do przodu idzie. A w czerwcu zaczynamy budować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ofcbur Witaj!

Pamietaj o oknie balkonowym w kuchni-wedlug mnie jest za blisko sciany.

 

Zdjecia zamieszcze w krotce nowe. Mamy juz kominek ;) Aaaa i glazurik zaczal juz kafelkowac gore :D

 

O właśnie taki porad mi trzeba na tym etapie:):) Sprawdzę to okno i jeszcze jest szansa na zmiany:)

My na razie zbieramy wyceny i powoli zaczynamy zaliczkować materiały, zdecydowaliśmy się na okna na profilach Kommerling w kolorze orzech włoski albo złoty dąb, wycena na szczęście nie wyszła masakryczna. Jedyne co mnie załamuje to koszty robocizny w naszym regionie-są średnio o 30 % wyższe niż w całej Polsce, a nikt nie potrafi tego wytłumaczyć

:o A jak wiadomo nasz dach nie należy do najłatwiejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofcbur My nie adoptowalismy ;) przesuenlismy na etapie budowy :) Teraz bez problemu zmiesci sie zabudowa.

Ja osobiscie obnizylambym tez okna frontowe (aloes2) aby byly tak nisko jak w 3. Obacnie parapet w pokoju mam do szyji i dostaje kalustrofobi, bo jestem przyzwyczajona do nizszych.

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was serdecznie :D świtene fotki i w ogóle duzo nowych aloesowców;)

U nas budowa stoi dekarze nam uciekli w ostatniej chwili :x , podobno przestraszyli sie dachu , ale moim zdaniem znaleźli sobie dużo łatwiejsze budowy. Wiec przestroga dla was spisujcie umowy!!!!!Na szczęście znależliśmy szybko drugą i od poniedziałku zaczynają nam dach robić.Możliwe że w maju bede miec już dach, okna juz sa gotowe i czekają w magazynie wzieliśmy w kolorze orzecha ze szprosami, dachówke mam robena jeienny liść. Drzwi też juz czekaja na wstawienie .

Jofia co do Twoich rozterek rozumiem Cie doskonale mnie by to również denerwowało , ale cóż z fachurami robić poprostu tzreba zagryzc zęby i czekać na finisz;) Co do okna balkonowego w kuchni to zgadzam sie trzeba je przesunąć !

Jofia kiedys pisałas cos że zabudujesz ściankę w kuchni na której są drzwi, zobiłas to?Ja chyba chce ją zabudowac a mój maż sie wzbrania ale w sumie mam wrażenie że dolne meble bedą odstawać na wejsciu do kuchni jak Wy to widzicie?

pozdrowionka dla wszytskich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam Wszystkich "Aloesowców"

Zakupiłem projekt Aloesika 3, jak dobrze wszystko pójdzie to zaczne dopiero za rok.

Mam pytanbie do właścicieli Aloesika3 w województwie lubelskim, czy można ewentualnie zobaczyć Wasz domek na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...