Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

WALUS ogladalem zdjecia z realizackji twojego domu i jestem pod wrazeniem. ja jestem wlasnie po zakupie projektu i bardzo bym chcial blizej przyjrzec sie twojej realizacji. Czy mozesz zdradzic gdzie budujesz tego aloesa. bylbym rowniez bardzo wdzieczny za wiecej zdjec wiezby dachowej. pozdro

 

Witaj. Ciesze się że dołaczyłes do aloesowiczów. Jesli chodzi o dach to od dzisiaj zaczynają stawiać wieźbę dachową wiec pierwsze zdjecia zrobię za kilka dni. My budujemy niedaleko Stargardu Szcz. Sama jestem ciekawa jak bedzie prezentował sie domek juz z dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Szczerze przyznam, ze nie pamietam czyja to byla realizacja :oops: Na ktoryms zdjeciu byl juz zalany strop i wystawalo z niego sporo zbrojenia od antresoli. Moze tak mialo byc. Ja sie nie znam. A jak chce na mnie zrobic wrazenie to niech sie lepiej przylozy do naszej realizacji ;) na razie jest ok, ale co drugi dzien ich nie ma.

 

Nawet nie bylam na budowie i nie wiem co tam sie dzieje hmmm Brak czasu totalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szczerze przyznam, ze nie pamietam czyja to byla realizacja :oops: Na ktoryms zdjeciu byl juz zalany strop i wystawalo z niego sporo zbrojenia od antresoli. Moze tak mialo byc. Ja sie nie znam. A jak chce na mnie zrobic wrazenie to niech sie lepiej przylozy do naszej realizacji ;) na razie jest ok, ale co drugi dzien ich nie ma.

 

Nawet nie bylam na budowie i nie wiem co tam sie dzieje hmmm Brak czasu totalny.

 

To nie moje zdjęcia bo ja antrosoli nie mam. :wink: a juz sie bałam że to mój wykonawca coś robi nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

walus gratuluje postepow :) i troszke zazdroszcze ;)

Jagodka ja mysle, ze oszczedzajac na materialach i wykanujac czesc prac samodzielnie mozna wybudowac aloes za 300 tys. Zycze powodzenia.

 

U nas podoga rowniez nie sprzyja budowaniu :( Leje prawie caly czas i prace bardzo sie przeciagaja. W prawdzie sa jakies postepy, ale znowu nie zrobilam zdjec. Postaram sie je szybko uzupelnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do walus

:D witaj obejrzeliśmy z mężem Twoje fotki i mamy pytanko mianowicie z czego robiłeś strop? Czy to była terriva?Mógłbys opisać strop i na ile zaoszczędziłeś pieniązków i czasu rezygnując z antresoli. My właśnie też sie astanawiamy czy nie lepiej zrezygnować z antresoli i zmienić sobie konstrukcje stropu. a tak w ogóle to jesteśmy pod wrażeniem Twojego domku :) Co jeszcze dlaczego zdecydowałeś sie na białe pustaki a nie porotherm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do walus

:D witaj obejrzeliśmy z mężem Twoje fotki i mamy pytanko mianowicie z czego robiłeś strop? Czy to była terriva?Mógłbys opisać strop i na ile zaoszczędziłeś pieniązków i czasu rezygnując z antresoli. My właśnie też sie astanawiamy czy nie lepiej zrezygnować z antresoli i zmienić sobie konstrukcje stropu. a tak w ogóle to jesteśmy pod wrażeniem Twojego domku :) Co jeszcze dlaczego zdecydowałeś sie na białe pustaki a nie porotherm?

 

Chcielismy strop terriwa na całym domu ale konstruktor stwierdziła że nie mozna zrobić na całości bo wtedy musiały by być jakieś dodatkowe podciagi czyli jakiś słup prawie na srodku salonu. Dlatego nad salonem i jadalnią i połową kuchni jest lany strop a reszta to terriva. Napewno szybciej sie kładzie terrive i jest tańszy. Ceny stali bardzo poszły w górę i myśle ze pare tysiecy zaoszczedzilismy na stropie. Co do materiału na sciany to własciwie tylko cena zadecydowała jakieś 1500 zł róznicy. Niby nic na całości inwestycji ale na pewnym etapie zaczyna sie ostro liczyć kasę.

U nas prace dzisiaj stanęły bo deszcz leje od rana ale za to przywieźli całą dachówke, cegły klinkierowe na kominy oraz cegły na ściany działowe. Myslę że do środy skończą konstrukcje dachu a do soboty wreszcie zadasza folia. W razie pytań chetnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś aloesowcy ostro buduja bo cisza na forum. Moja rada odnosnie okien dachowych, pamietajcie że nad garażem okna dachowe będą niżej i dlatego nalezy zamówić z klamka na górze a w pozostałej częćci z klamka na dole bo bedziecie skakać :D.

U nas wieźba nabiera kształtów, jutro małżonek pojedzie na działke i porobi zdjęcia to postaram sie zamieścić nowe w albumie.

Czekam na wasze posty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Na naszej porzuconej budowie ponic ma zawrzec w przyszlym tygodniu. Ciekwostka-murarz zamowil wczesniej nam ciesle-nie na 15 sierpnia tylko na poczatek sierpnia. Dziwne posuniecie-juz chce widziec jak zdaza :)

 

Walus bacznie sledze wasze postepy. Zastanawiam sioe czy aloes3 ma inny kat dachu niz 2, czy to moze zdjecia zrobione od dolu powoduja, ze dach inaczej wyglada.

 

Jagodka my rowiez budujemy z bialego. Zadecydowala cena, latwosc obrobki i dostepnosc materialu. Porotherm ma podobne wlasciwosci izolacyjne do pustakow. I tak najwiecej ciepla ucieka przez laczenia, dlatego najlepiej kleic material.

 

Mam tez nieszczesne zdjecia robione telefonem.

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

Jofia fotki bardzo ładne :D .

My byliśmy dzisiaj na naszej działce, jak to juz fajnie wygląda taka rozkopana działka :lol: hehe.

Mamy pytanie odnośnie projektu mianowicie chodzi o kosztorys.

Czy rzeczywiscie wyliczona ilość stali , pustaków i dachówek pokrywa sie z tym co wyliczył projektant.

Chodzi teraz o ilość czyli sztuki ,tony itp.

Musieliście coś dokupować czy wszystko jest zgodnie z projektem i spokojnie starcza :-?

Czekamy cierpliwie na obiecane fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jofia fotki bardzo ładne

Jagodka dzieki ;) chociaz uwazam, ze sa fatalne :lol: Ehh pamietam jak my sie cieszylismy jak stalismy na tej rozkopanej ziemi. Same michy nam sie cieszyly ;) Co do projektu-mniej wiecej ilosci sie zgadzaja, ale zawsze cos albo pojdzie nie tak, albo zmienicie zdanie i cos przeprojektujecie a wtedy ilosci sie zmienia. Np. nam doszla ta piwnica, zmienilismy porotherm na pustak bialy, musielismy skuwac jedno nadproze, wiec poszly inne ilosci stali, materialu na scianki, cementu. Okazalo sie, ze musimy zrobic glebszy wykop ze wzgledu na nierowna dzialke i musielismy dokupic bloczki a ze ich nie bylo sami robilismy :lol: Wiec raczej wszedzie dokladamy niestety. Do dachu tez dolozymy, bo ciesla zazyczyl sobie o 40 cm dluzsze krokwie no i deskujemy dach. Jak bym sie zastanowila to pewnie znajdzie sie tego wiecej. Z reszta zobaczysz-wyjdzie w praniu. Z mojego doswiadczenia wynika, ze lepiej zamowic wiecej niz mniej, bo potem i tak sie to odsprzeda nie raz nawet z zyskiem. Ostatnio mielismy klopot z krokwiami i deskami teraz musimy kokupywac stali. Mam nadzieje, ze pustakow wystarczy. W razie czego sluze pomoca, jakie ilosci czego poszly na nasza budowe.

 

Kami gratuluje!!!! Ciesze sie bardzo, bo aloesow 2 jak na razie nie widac ;) Koniecznie chwal sie postapami

 

 

A u nas leje i leje. Budowlancy sa i zboja strop, ale cigale ich ulewa przepedza. Kominy stoja i jutro bedziemy robic wreszcie schody zewnetrzne. No chyba, ze znowu od rana do wieczora bedzie lalo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jubiler a co u was??? Mamy juz 12 lipca ;) Ale jak znam te branze, to rowniez mozecie miec opoznienie.

 

Wiecie co-no wszyscy sie ze wszystkim spozniaja. Poczawszy od wszelkiego rodzaju dostawcow, wykonawcow, podwykonawcow do nadzorcow i hurtownikow. To jest niesamowite. Od trzech tygodni pan wycenia nam drzwi a mial o zrobic w 3 ;) Juz widze jak bedzie terminowy :lol: Z reszta zapytalam kolegi czy ten pan (solidny i cena przystepna) przypadkiem nie mial poslizgu z wykonaniem-to mi odpowiedzial, tak 3 miesieczne :lol: :evil: Ale co zrobic, jak wszyscy tak dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się dawno nie odzywałem, ale widzę, że moja żonka pielęgnuje forum :lol:

 

Powiedzcie mi jedną rzecz. Czy wasi wykonawcy są też tacy nieterminowi i niesłowni? Ja nie wiem jak u was, ale w tej branży nie spotkałem jeszcze żadnej osoby / firmy która zrobiłaby coś na czas.

 

Ze względu na moją pracę, przez dwa tygodnie nie mogłem dopilnować ekipy murarzy, więc w ciągu tego czasu byli chyba tylko przez dwa dni. W sumie to im się trochę nie dziwię, bo pogoda była pod psem. Przypomniałem tylko, w zeszły piątek (6 lipca), szefowi ekipy, że 15 sierpnia wchodzi cieśla, a zaraz później dekarz. To co usłyszałem w odpowiedzi trochę mnie zatkało. Murarz powiedział, że rozmawiał z naszym cieślą i umówili się na początkek sierpnia na rozpoczęcie prac ciesielskich :o i od poniedziałku (9 lipca) wpadają całą ekipą (5 osób + szef) do nas na budowę i siedzą tak długo aż skończą :o

No to super, pomyślałem - przez dwa tygodnie będę w domu to ich trochę dopilnuję :)

Wpadam w poniedziałek na budowę i jest to co zawsze. Ledwie trzy osoby, które nie kwapią się do pracy :x I tak było do środy. W środę na budowie zastałem szefa, który zaskoczył mnie po raz drugi. podczas luźnej rozmowy powiedział, że na wtorek lub środę przyszłego tygodnia (17/18 lipca) będę mógł zamówić beton na strop :o Bardzo się zdziwiłem, bo nie było jeszcze szalunków i nie zaczęli skręcać zbrojenia na strop, ale pomyślałem, że skoro szef tak mówi to OK

W czwartek rano na budowie byli znowu ci sami trzej fachowcy. Pojechałem zamówić beton. Uwzględniając, to że nic niegdy w tej branży nie jest na czas, chciałem zamówić beton na środę wieczorem. Niestety możliwe było przywiezienie go tylko na 10.00 rano. Ze względu na znakomitą wg mnie cenę: w sumie 5200 pln za 20 metrów sześciennych (udało się bez faktury :p ) zamówiłem :D

Dzwonię do szefa ekipy i mówię, że beton będzie na 10 rano w środę. Panika :roll: . Prosił, żeby przesunąć na później. Ja na to, że się nie da i muszą zdążyć :evil: . Za pół godziny na budowie było 7 osób + szef :D . Prace ruszyły z kopyta. Wczoraj siedzieli do 19.00. Nie wiedziałem, że tyle można zrobić w ciągu półtora dnia :) Teraz widzę, że jest duża szansa, że zdążą.

 

Zdjęcia chcemy umieścić po zaszalowaniu. Może jakieś zrobimy dzisiaj, ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...