Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. właśnie się zastanawiam czy nie dołączyć do grona aloesiaków. Projekt urzeka mnie dużą przestrzenią ale i ma kilka minusów ...no cóż nie ma chyba projektu idealnego. Chciałbym nieco odgrodzić kuchnię aby nie można było tam zerkać z salonu - pewnie da się postawić niewielką ściankę od jednego z filarów. Mam też wątpliwość czy na tak wąskim kominie ( przy schodach) nie będzie problemu z dobraniem kominka.Bardzo chciałbym zobaczyć zdjęcia salonu, jadalni, kuchni i antresoli...jeśli możecie mi coś podrzucić to będę wdzięczny ( mój adres: [email protected] ). Dopiero zdjęcia dają jakieś wyobrażenie co do przestrzeni. Byłem zdecydowany na inny projekt ...ale na zdjęciach hol wyszedł tak wąski, że mnie to zniechęciło...mam nadzieję, że ten projekt spełni moje oczekiwania....również co do kosztu jego realizacji ;-)))......a tak na marginesie to ciekawe za ile przy tych zwariowanych cenach można go zbudować do stanu surowego zamkniętego ze wszystkimi instalacjami?

Pozdrawiam wszystkich fanów aloesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

walus obejrzałąm sobie Twoje fotki z dnia 8 lipca. Mam pytanko , powiedz mi prosze jak bedzie wygladać miejsce nad antresoą jak sie jej pozbedziemy , czy da rady w tym miejscu coś postawić, wydaje mi sie ze tam bedzie bardzo niski skos i bedzie ciemno, jakie macie pomysły na to miejsce?

my na 100% bedziemy tez antresole zabudowywyać i taj jak wy spróbujemy strop pociagnac teriva.nie wiem jak u nas z tym bedzie bo budujemy aloesa 2 wiec z 1 garazem , dlatego bardzo mozliwe ze innym sposobem od ciebie ten strop bedzie zaprojektowany

 

Drugie pytanie do wszytskich aloesowców :D powtórze sie po poprzedniku jaki macie pomysł na ten kominek??

Czy to bedzie ładnie wyglądać, ja sie zastanawiam nad tym projektem który wysłał kacper z przeniesieniem kominka w róg i wykorzystaniem garazu jako kotłownie co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

walus obejrzałąm sobie Twoje fotki z dnia 8 lipca. Mam pytanko , powiedz mi prosze jak bedzie wygladać miejsce nad antresoą jak sie jej pozbedziemy , czy da rady w tym miejscu coś postawić, wydaje mi sie ze tam bedzie bardzo niski skos i bedzie ciemno, jakie macie pomysły na to miejsce?

my na 100% bedziemy tez antresole zabudowywyać i taj jak wy spróbujemy strop pociagnac teriva.nie wiem jak u nas z tym bedzie bo budujemy aloesa 2 wiec z 1 garazem , dlatego bardzo mozliwe ze innym sposobem od ciebie ten strop bedzie zaprojektowany

 

Drugie pytanie do wszytskich aloesowców :D powtórze sie po poprzedniku jaki macie pomysł na ten kominek??

Czy to bedzie ładnie wyglądać, ja sie zastanawiam nad tym projektem który wysłał kacper z przeniesieniem kominka w róg i wykorzystaniem garazu jako kotłownie co o tym sadzicie?

 

Witaj. Jesli chodzi o miejsce zamiast antresoli to jeszcze sie zastanawiamy. Jedna opcja to taka ze mozna to zostawic jak jest i hol bedzie wydawał sie wiekszy. Co do ciemnosci to w aloesie 3 jest nad garażem kawałek holu z oknem i łacznie ze schodami mam nadzieje że swiatło bedzie dochodziło. Inne opcje to mozna to zabudowac i bedzie mały schowek. Jutro zaczynaja stawiac scianki działowe na górze więc mysle że wtedy zobaczymy co i jak. Mamy położona folie na dachu ale niestety ukradli nam aparat fotograficzny więc nie możemy robić zdjęć. :evil: Jak kupimy drugi to będę nowe zdjęcia

 

Co do kominka to mysle że wkomponowany w schody może byc wielkim atutem ale trzeba dobrac odpowiedni kształt a później wykończenie. Ale to daleka przyszłość. Co do garażu to jesli jest kasa na postawienie osobnego to lepiej zrobić kotłownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kominek wkomponowany w schody nie wygląda ładnie np. jest wąski, ma skos itp.

Jeżeli będę budował aloesa to tylko z zabudowanymi schodami z kominkiem za ściana. Optycznie zmniejszy trochę salon, lecz będzie miał wygląd. Ciężko mi powiedzieć cokolwiek więcej, bo nie posiadam jeszcze planów oraz nie widziałem zdjęć gotowego kominka wkomponowanego w schody w aloesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kominek wkomponowany w schody nie wygląda ładnie np. jest wąski, ma skos itp.

Jeżeli będę budował aloesa to tylko z zabudowanymi schodami z kominkiem za ściana. Optycznie zmniejszy trochę salon, lecz będzie miał wygląd. Ciężko mi powiedzieć cokolwiek więcej, bo nie posiadam jeszcze planów oraz nie widziałem zdjęć gotowego kominka wkomponowanego w schody w aloesie.

 

Kazdy ma inny gust a podobno o gustach sie nie dyskutuje. Mnie natomiast nie podobaja sie kominki na połowe salonu z miejscem do siedzenia i ze stertą drewna obok. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

 

EE tam kazdy kominek da sie ladnie zabudowac. Ostrzegam was tylko przed ta cimnaoscia. Obecnie miszkam w domu z antresola i mimo duzych okien na dole-u gory jest ciemno. A co dopiero przy pelnym stropie. Poszukalabym miejsca na okno dachowe-sama sie nad nim majac antresole zastanawiam.

 

Walus ale pech z aparatem :( a ja zerkam do galerii i zerkam.

 

arpad w 100% zbudowanego aloesa chyba nikt nie ma. Przesledz watek-sa dwa lub trzy linki z domkiem. Zdjecia tez mozna zobaczyc na forum archonu. Ja tez myslam o zabudowaniu kuchni, ale nici-to juz lepiej zdecydoawac sie na aloes 1 ;)

 

Jubiler dawaj zdjatka ;) Ciekawi jestesmy :)

 

U nas juz prawie wszystko gotowe. Brakuje jeszcze przedniego balkoniku i szalunku na sschody wew. ale to jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Jofia masz prześliczna działeczke no i domek który rośnie w oczach. :lol:

U nas zaczynaja kopać fundamenty w pn.do końca roku ma stac stan surowy zamkniety.

A ja mam dalej dylemat co z ta antresola?

Jofiu czy mogłabys zrobić fotki tej antresolo jak wyglada taka dziura w suficie ?

Czy średnica 3,40 jest na tyle duża? Prosze Cie przeslij fotki tej antresoli

 

A jeszce pytanko do was wszystykich jaka dachówke kładziecie i jaki kolor okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jofia widzę że mury idą do góry gratulacje!!!

 

Jagódka jeśli chodzi o mnie to ja bedę miała dachówke robena kasztanową a cała stolarka w kolorze złoty dąb.

 

Pisałam wczesniej że ukradli nam aparat :evil: , wczoraj zakupilismy drugi :-?. Mężuś rozpracował nowy sprzęt wiec myslę że jutro pojawia się nowe fotki w moim albumie.

Zaczęli stawiac ścianki działowe i musze wam powiedzieć że ten mój aloes3 nie jest wcale taki mały. Pokoje wydają sie spore, a najbardziej zadowolona jestem z dwuczęściowej łazienki kto buduje aloes3 to wie o czym mówie.

 

Na kładzenie dachówki musimy poczekać jeszcze tydzień, podobno w tym tygodniu mamy miec okna, drzwi i bramę. Mówie podobno bo kiedy nie zobacze na własne oczy że zakładaja to im nie uwierze.

Trzymajcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walus o kurcze, ale pedzicie. U nas mimo, ze konstrukcje maja stawiac niedlugo-to okna i drzwi wystawiamy wrzesien-pazdziernik.

 

Jagodka ja jestem pozywytywnie zaskoczona wielkoscia antresoli. Myslalam, ze bedzie mniejsza. Jezeli masz ochote zobaczyc, to zapraszam do nas na budowe :) Tutaj mam jedno zdjecie, bo na razie przez te stemple nic nie widac. Jak je zdejma to cykne lepsze zdjecia. W srodku po lewej widac osobe, wiec moze choc troszke wyobrazisz sobie wielkosc antresoli.

..

My wybralismy okna avante, taki rzezbiony pforfil i ze szprosami jak w projekcie, kolor macore http://www.avante.com.pl/ . Dachowke mamy koramic anobe miedziana. Tutaj probki (kolory troszke przeklamane):

...

 

Wszystko juz na nas czeka :roll: Tylko drzwi zwnetrzne jeszcze nie gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy wy tez byliscie tak zachwyceni wykopami pod fundamenty jak ja? :D

Piękniejszych wykopów jeszcze nie widziałam heheheh.Nawet mój mężuś sie wczuł i kopał a jaki przy tym dumny i męski heheheh.

Po dziurach na fundament wydaje sie ten dom strasznie malutki , malutka kuchnia i salon i ten wykusz jadalniany ech ale mam nadzieje ze to iluzja .

Walus widziałam fotki nowe domyslam sie ze jedna fotka przedstawiała zabudowana antresole, no cóż my chyba ją zostawimy. Tzn na 100% nie podjelismy jeszcze decyzji ale po linku mcesarz i fotce jofi chyba zosatwimy projekt takim jaki jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kami 7

tak sie składa ze teraz chodze po punktach z oknami i szukam atrakcyjnej ceny.My bedziemy brać okna plastikowe.

I tak byłam przekonana ze okna brazowe sa duzo duzo drozsze od białych i miło sie zaskoczyłam poniewaz róznica w cenie przy łukach i szprosach wyniosła na całosci mniej wiecej od 4 000 zł.

Co do białych ze szprosami i balkonowe z łukami cena jest

od 12 000 do 14 000

a brazowe (złoty dąb) ze szprosami i łukami znalazłam już

od 16 650 zł do 24 000zł

trzeba chodzic bo każdy punkt ma inne ceny przynajmniej w mojej miejscowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jofia tak się składa że prowadzę firmę zajmującą się sprzedażą stolarki okiennej i drzwiowej. Dlatego też byłam ciekawa jaka była kalkulacja. Z moich obliczeń wyszło mi około 8 tys. w kolorze białym na profilu pięciokomorowym. Za kolor jednostronny dopłata wynosi około 22 % a za dwustronny 41 % do ceny okien białych , oczywiscie bez szprosów. Za jedno pole szprosu dopłata to ok. 13 zł (złoty i biały) a 27 zł (w kolorzedrewnopodobnym). Cena z szyba U=1, i okuciami antywyważeniowymi. Dzieki za odpowiedź . W raizie jakichkolwiek pytań służę pomocą. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kami ;) Wybralismy pelen wypas czyli okna w okleinie dwustronnej drewnopodobnej z dodatkowymi zabezpieczeniami antywlamaniowymi, profil 5 komorowy, ze szprosami, oczywiscie giete, grubsza szyba (byla w standardzie 6mm chyba), z klamkami secustic. Za wszystko 26 tys.

Bracia Bertrand chcieli najwiecej-32 tys. a najmniej jakas lokalna firma.

Skladalismy 5 punktow i to byla druga cena od konca (prawie najmniej) a firma oferowala najwiecej i te okna byly najladniejsze poza tym sugerowalam sie opiniami z forum.

Z twoich obliczen wyszloby pewnie podobnie ;)

A jakiej firmy okna sprzedajesz???? Bierzesz okna z wlasnej firmy???

 

Jagodka hihi cieszy Cie wykop, to zobaczysz jak na mury stana-bedziesz miala ochote tam zostac i przenocowac ;) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...