Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam bez zdjec-niestety rozlozyla mnie choroba :( Strasznie jestem ciekawa wlasnych postepow :lol:

 

Robjar-my w 2 nie mielismy drzwi z tylu, ale je dodalismy i beda anty wlamaniowe. Powiekszylismy tez onko w salonie do ziemi-wyglada super!

 

Jubiler-polecam Ci te suwanke. Mamy teraz taka w domu i jest rewelacyjna. Za nia postawilismy sofe i zyskalismy sporo przestrzeni. A wygoda w uzytkowaniu to jeszcze kolejny plus.

 

Wyglada tak:

http://img76.imageshack.us/img76/5427/salon7nb8.jpg

 

Nasza bedzie "zamaskowana" i oczywiscie ze szprosami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zwleklam sie i poszlam na budowe. Zdjecli szalunki i zrobilo sie 2 razy wiecej metrow :o :o :o Zrobilam troche nieudolne panoramy, zebyscie sobie dokladnie zwiedzili pomieszczenie.

 

Jagodka-niestety zdjecli wszystkie szalunki oprocz tych z kuchni-sama nie wiem dlaczego :( Na nieszczescie nawet ich dzisiaj nie bylo i nie moglam ich poprosic zeby je zdjeli.

 

Robjar my robimy scianki dzialowe z pustakow. Nie widzimy przeszkod. Zaraz zobacze czy mam gdzies zdjecie zwiazanej antresoli.

 

Oto nasza wiezba w zasadzie skonczona. Biedny ciesla przez naszych murarzy, przychodzil codziennie po swojej pracy i siedzial do wieczora. Dzisiaj ma poprzycinac krokwie, dodac dwie belki do wykuszu i chyba koniec.

...

Na samym wejscu widac antresole. Calkiem przyjemny widok ;)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam do was pytanie odnosnie ściany kolankowej. Widze na zdjęciach u was różne wyskości np. dwa Max + wieniec to około 55 cm, 3 siporex to około 80 cm, 4 Max + wieniec to około 90 cm. Mam wrażenie że niektórzy dają mniej niż w projekcie (bo w projekcie jest 95 cm) to zmnijesza pokoje na górze. Jestem sam przed relaizacją góry i nie wiem ile dać żeby nie zepsuć czasem dachu lub niezrobić klitek na górze. Proszę o odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawex3000 Nie bardzo rozumiem twoje wyliczenia. Wszystko zalezy od tego jaki masz projekt. Wiem, ze najmnijsza scianke kolankowa ma aloes 3 i ma tez mniejszy kont nachylenia dachu. My w aloesie 2 mamy niby scianke 107 cm, ale z pustakow wyszla minimalnie wieksza - na 114 cm i jest ok. Nie scinalismy pustakow do poziomu 107.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jofiu nie zgodzę się z Tobą ;). Ściankę kolankową mamy dokładnie tak wysoką jak w projekcie. Jeśli chodzi o ściankę kolankową to pamiętajcie, że najważniesze jest zachowanie identycznych jak w projekcie różnic wysokości poszczególnych jej elementów. Inaczej cieśla nie zrobi wam dachu bo konstrukcyjnie będzie to niemożliwe ;) Przykładowo, jeśli podnosicie lub obniżacie ściankę o 10 cm to zróbcie tak wszędzie (również nad garażem i oknami na okrąglaku)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mam przy sobie planów (jeden egzemplarz ma cieśla a drugi kierownik budowy), ale na jeśli się nie mylę to na rys A-5 masz wysokości. Zwróć uwagę, że nad okrąglakiem jest niżej. Nie pamiętam dokładnie o ile - ale chyba 68 cm (głowy nie dam). Poza tym - nikt wcześniej o tym nie pisał, projektanci trochę źle obliczycli wysokość właśnie nad okrąglakiem (cieśli nie wyszło wg projektu) i trzeba było dodać jeszcze jedną mur belkę. Jofia nie zrobiła zdjęć scianek kolankowych - chora jest i na budowę nie pójdzie. Ja zrobię zdjęcia jutro i wyślę pod wieczór - przyłożę miarę żeby było widać wymiary :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile dałaś pustaków i jakich ?

 

3 pustaki + wieniec 22 cm (razem 99 cm) + mur-belka (14cm) = 113cm

 

Oczywiście nad garażem i nad okrąglakiem są inne wymiary - nad garażem jest znacznie niżej. Pamiętaj, że budujemy wersję 2 aloesu

 

Kurcze bylam pewna, ze wedlug projektu mamy scianke 107 cm. No tak przynajmniej pisza na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złożony problem tego dachu ponieważ wykonuje jeszcz stropodach przed stawianiem więżby więc ten okraglak jet dla mnie dość ważny, bo na pozostałej części to nie ma problemu. Ale tu muszę jakość to sobie wyobrazić aby coś nie spalić i właśnie nie wiem jak te ściany kolankowe i resztę ze sobą powiązać. Ale myśle że fachowcy coś wymyślą i będzie ok. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robjar da sie wcisnac calkiem sprytnie, ale nie w ten kosz, bo tam to ponoc i tak zly pomysl (bedzie tam zalegal snieg), tylko na polaciach obok kosza symetrycznie do tych w pokojach. Co do kosztow-nie wiem czy pisalam, ale mezowi spalil sie dysk i nasze kalukacje przepadly :( A kazda srubke spisalismy. Moze Cinek bedzie pamietal jaki to mniej wiecej koszt.

 

No i wazna rzecz. Wracam z budowy, wiec na swiezo. Jestem zla ze nie dalam sie przekonac panu od okien zeby odrobine zmniejszyc (zwezyc) to okno balkonowe w kuchni. Ma az 110 cm i jak sie otworzy to skrzydlo to bedzie prawie na pol kuchni. Te drzwi powinny byc albo dzielone na pol albo mniejsze. No i dobrze, ze zaczelam interesowac sie zabudowa. Poszlam z miara i pomierzylam. Te drzwi odstaja dokladnie 60 cm od sciany a zabudowy kuchenne wlasnie tyle maja-a gdzie tynki???? O nie musialabym miec 110 cm wolnej przestrzeni za drzwiami ! Postanowilisy, ze przesuniemy je o 15 cm i wtedy spokojne zrobie tam sobie zabudowe. Drzwi na szczescie otwieraja sie w prawa strone, wiec bedzie tam mogla stanac nawet dwudrzwiowa lodowka i skrzydla nie beda ze soba kolidowaly.

 

Czy w wersji 3 tez tak macie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...