Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Karolcia. mam album na onecie http://foto.onet.pl/ug44,ku88skqs8k8u,u.html

Zamieścilem tam zdjęcia z poszczególnych etapów. nie są to jednak wszystkie zdjęcia jakie mam (nie chcialo mi sie wszystkich przerabiać)

jeżeli interesują Cię jakieś szczególy moge wyslać na Mail

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ALOESIKÓW . My również już zaczeliśmy budowę aloesika!!! To dla nas zupełnie nowe wyzwanie, tym bardziej że budowę jak tylko to będzie możliwe postanowiliśmy robić sami po pracy w wolne dni. Brzmi trochę strasznie ,ale jesteśmy już po fundamentach , tych dolnych i tych górnych i jakoś dajemy radę !!!! > Teraz mamy upragnione wolne i zbieramy siły do wiosny. W zasadzie ,to jestem zła że zima przed nami !!!!!! Bo chętnie bym coś porobiła.Puki damy radę - budujemy sami .Planowany czas do wprowadzenia to 4 lata. W zasadzie nie śpieszy nam się zbytnio -bo mamy gdzie mieszkać!!!! Ale ALOESIK tak nasz pociągnął do siebie......!!!!!! Chętnie spotkamy się z kimś z Łodzi lub okolic,kto budował lub buduje ALOESIKA i wysłuchamy rad. Pozdrawiamy serdecznie!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będzie stal w tym stanie do wiosny. Pracuję i mieszkam z rodziną w Irlandii i dopiero na wiosnę ruszymy z dalszymi pracami. Nie wiem czy będzie to wykończeniówka. Chyba skupimy się na zewnątrz.

Musimy wyburzyć domek (widzialaś pewnie na zdjęciach) który kupiliśmy z dzialką.

Naszym planem jest zrobic jeszcze ogrodzenie, kostkę brukową i elewację.

Nie mamy na razie zamiaru wracać do kraju i możemy poczekać z wykończeniówką.

Może pochwalisz się jakimiś zdjęciami ze swojej budowy?

Pozdrawiam Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię Michale , że nie macie na razie zamiaru wracać. Co do fotek to muszę je wszystkie pozbierać do kupy i zrobić w końcu jakiś album. Na razie dosłownie kilka do obejrzenia http://foto.onet.pl/kop72,lks03wsgessg,gyh70.

Na początku budowy mieliśmy bardzo ambitne plany zrobić w tym roku wilię w nowym domu (chociażby na betonie :) ) ale im bliżej grudnia tym mniej wiary w to, że się uda.

pozdrawiam

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A co tu tak cichutko??

pochwalcie się postępami w budowie Waszych aloesów, może ktoś wklei jakieś nowe fotki...

u mnie bardzo powoli - ale idzie do przodu! dzisiaj przyszła ekipa kłasc dachówkę (na poddaszu zrobiliśmy strop).

nasze ostatnie dzieło to schody zewnętrzne - nie spodziewałam się ze będą takie duuuużżżżeeee - ale bardzo mi się podobają :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMILA

 

Chyba wszyscy wykorzystują ladną pogodę i pracują na budowie.

U nas na razie zakończyliśmy prace na tym etapie

http://images24.fotosik.pl/294/7c69bb820cf6420fm.jpg

Pozostanie tak do przyslej wiosny. W wolnym czasie zaadoptowalem projekt wentylacji mechanicznej do naszych potrzeb.

Niebieski nawiew

Czerwony wywiew

http://images35.fotosik.pl/28/9be4b93c79747a34.jpg

http://images40.fotosik.pl/28/47541f3917102966.jpg

 

Jak pewnie zauważyliście dokonaliśmy malej zmiany na poddaszu. Dzięki podniesieniu ścianki kolankowej o 25 cm z pomieszczenia nad garazem (oryginalnie pralnia) wyszedl fajny pokój.

Pralnia będzie sie mieścic w pokoju kąpielowym. Wanna powędruje do górnej lazienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Chwalę się, że pomimo poślizgu (oczywiście koło zajęło wykonawcom ponad 3 tygodnie) zaczynamy właśnie więźbę w naszym domu, mam nadzieję, że do świąt będzie już gotowa, a w styczniu ułożą dachówkę. Wybraliśmy Creatona Harmonica w kolorze angobowanego antracytu- z tego co widziałam, nikt nie kładł jeszcze na aloesa ciemnej dachówki, a może się mylę ?:) Jak skończą dach to wkleję fotki.

 

A jak u Was z pracami? Robjar ty pewnie już mieszkasz-może masz ochotę pokazać wykończony aloes?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

poniżej album z wnętrz w naszym domku. Mieszkamy juz pół roku. Jest praktycznie i przytulnie. Nie zmienialiśmy zbyt wiele. Zrezygnowaliśmy jedynie z dwóch tarasów, co niewątpliwie wpłynęło na charakter elewacji. Zainteresowani niech ocenią sami :wink.Osobiście nie jestem pewna, czy to był dobry pomysł?

POZDRAWIAM WSZYSTKICH ALOESOWICZÓW I ŻYCZĘ CIEPLUTKICH I PACHNĄCYCH ŚWIERKIEM ŚWIĄT. JA OSOBIŚCIE JUŻ NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIĘ UBIERANIA CHOINKI.

http://foto.onet.pl//itdv0,cp8gs14hwghf,hhdc2,u.html#hhdcb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwa, pięknie urządzony dom. Tylko zastanawia mnie wysokość, na której masz umieszczone włączniki światła. Wydaje mi się, że są bardzo nisko. I jeszcze kwestia belek z więźby równoległych do podłogi. Widzę, że obudowaliście je i wykorzystaliście jako miejsce do zawieszenia obrazków :) . Ja już na etapie budowy parę razy nabiłam sobie o nie porządnego guza :evil: więc u mnie idą do wycięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dziękuję za miłe słowa.Trzymam kciuki za Wasze budowy . Wiem ile czasu , energii i wkładu wymaga budowa od wszystkich członków rodziny.

A jeżeli chodzi o włączniki, to rzeczywiście wszystkie mamy na wysokości 70cm od połogi. To pomysł mojego męża, który przyjął się wśród naszych znajomych. Bardzo praktycznie i wygodnie, nie są na poziomie wzroku lecz opuszczonej dłoni. No i dzieci mają duzo łatwiej.Polecam gorąco tę wysokość.A jeżeli chodzi o belki, trzeba być czujnym :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 3 weeks później...

Ofcbur

Ja nie chciałam dachu ceglastego

mąż nie chciał dachu brązowego

już mięliśmy zamawiać grafitowy ale pojechaliśmy na wycieczkę i zobaczyliśmy pewien dach :lol: - byliśmy pewni -czarny- to nasz kolor!! wzięliśmy z tamtej budowy kawałek dachówki i pojechaliśmy do sklepu złożyć zamówienie :D

Po połozeniu kilku próbnych dachówek troszkę przestraszyliśmy się -całe szczęście tylko troszkę i na chwilę :lol: dach jest taki jak sobie wyobrażaliśmy - jesteśmy w 100 % zadowoleni!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam! Dawno nikt tu nie pisał. Przeczytsłam wiele komentarzy o domu w aloesie, ale jeszcze jednak zbyt malo... Pzymierzamy się do kupna projektu tego domu, ale nie mozemy zdecydować, ktory aloesik najbardziej nam odpowiada. Ufff, za duzy wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...