Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam !

Ja także buduję aloesa będzie to dom w aloesie 3 .

Właśnie trwaja prace nad fundamentami.

 

Zmiany jakie dokonaliśmy:

- Wyprostowana ścianka zewnętrzna tam z tyłu za garażem, gdzie niby miało być miejsce na drewno do kominka,

- usunęliśmy drzwi w garażu te tylne,

- okno w salonie będzie do samej ziemi,

- kuchnie będziemy chcieli częściowo zamknąć,

- nie będzie okna dachowego w łazience (tam są 2 a my robimy jedno), tak samo w pralni w projekcie są 2 okna a my robimy jedno.

 

chyba tyle:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła - projekt kupiony. Dziękujemy Michałowi i jego uroczej Małżonce że pozwolili na obejrzeć swój dom. Jednak zobaczyć "na żywo" a na planie to dwi różne sprawy. Dom jest przytulny a jednocześnie wystarczająco obszerny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła - projekt kupiony. Dziękujemy Michałowi i jego uroczej Małżonce że pozwolili na obejrzeć swój dom. Jednak zobaczyć "na żywo" a na planie to dwi różne sprawy. Dom jest przytulny a jednocześnie wystarczająco obszerny :)

 

Dziękuję za cieple slowa i życzę powodzenia w budowie. Cieszę się ze moglem pomóc w ten sposób. W czasie kiedy my szukaliśmy projektu i trafilismy na dom w aloesie niewiele osób mialo go juz wybudowany.

Trzymam kciuki za wszystkich aloesowiczów w nowym sezonie budowlanym.

 

Michal Wdowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam ogromną prośbę do osoby o loginie MMILA SYMPATYK FORUM, czy mogłaby zrobić taką wizualizację dla poddasza domku, gdyż trudno wyobrazić mi sobie jak wyglądają pokoje i czy są obstawne.

Jeśi byłoby to możliwe- to bardzo dziękuję za przesłanie na meila [email protected], gdyż ja zastanawiam się dopiero nad kupnem tego projektu...

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę do osoby o loginie MMILA SYMPATYK FORUM, czy mogłaby zrobić taką wizualizację dla poddasza domku, gdyż trudno wyobrazić mi sobie jak wyglądają pokoje i czy są obstawne.

Jeśi byłoby to możliwe- to bardzo dziękuję za przesłanie na meila [email protected], gdyż ja zastanawiam się dopiero nad kupnem tego projektu...

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Państwa buduje dom w aloesie 4 to proszę o wymainę zdań,o fotki ewentualnie.A może ktoś z dolnośląskiego wybudował dom w stanie surowym.Ja dopiero zastanawiam sie nad projektem domu.Miała być celozja ,ale teraz odkryłam ten projekt(aloes 4) i juz nie wiem,który lepszy.Może ktoś ma w surowym stanie do obejrzenia?Czy działka 9ar w kształcie prostokąta,może być za mała na ten dom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak minimalne wymiary zostały by spełnione,w sumie nie wiemy dokładnie ile na ile, u geodety a są jakieś problemy , jesteśmy w trakcie jej podziału.W czwartek mąż idzie tam to się dowie więcej.

Ale wiadomo,że trochę podwórka musi zostać na piskownice dla dzieci,na jakieś kwaiatki ,szopkę jaką itd.Do tego mamy dwa auta czyli najpierw budujemy dom z jednym garażem a potem poszerzymy go jedynie o wiatę bo tak taniej.

 

Układ domu jest piękny,u mnie bok lewy domu ten najbardziej doświetlony to południe a przód domu byłby zachodem.To chyba dobry układ ,prawda???

 

Budowa napewno potrwa kilka lat u nas gdyż zaczniemy prawie od zera.Do wiosny planujemy uskładać materiały,już mamy 2000szt poromura porotherm Roben i pręty,a nie wiemy jeszcze jaki projekt wybierzemy?:)

 

Kto z Państwa pomoże mi ???Interesuje mnie ile pieniędzy pochłonie budowa takiego domu w średnim standardzie?? Dom w aloesie 4?Proszę o informacje w miarę dokładne gdyż ułatwi mi to także decyzję.

Czy wybierająć projekt z dachem dwuspadowym-aloes 4 zaoszczędzimy dużo niż gdybyśmy wybrali aloesa 2 lub 3?

 

Jeśli ktoś nie chce tu pisać o kosztach to proszę na email:

[email protected]

 

I czy wreszcie kosztorysy archonu a wydatki pokrywają się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magrad26

 

Co do ceny stanu surowego otwartego to u nas wyszlo ok 160 tys. (zakladalem 125-135 ale teoria 10% niedoszacowania sprawdza się znakomicie)

Z wyceny pewnie da się urwać na robociźnie bo z materialów pewnie niewiele.

U nas koszt ten zawiera ok 25 tyś robocizny. Dach wykonywalem sam z tatą więc sporo na tym zaoszczędziliśmy.

Co do aloesa 4 to dach dwuspadowy powinien wplynąć na pomniejszenie kosztu budowy ale nie będzie to kolosalna różnica.

Powodzenia w zalatwianiu formalności

Pozdrawiam Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale bardzo dziękuję za odpowiedź.My mamy już poromura i trochę pręta kupionego tak na oko.Bo do końca nie wiemy jeszcze czy to będzie ten projekt choć mi zaleźy bo piękny tu salon cudownie doświetlony oraz zauroczyła mnie ta antresolka.Nasza działka będzie miała ok.38 metrów na 27 czy jakoś tak,w każdym bądź razie wychodzi 10ar.

Planujemy choć część piwnicy pod domem.Chcielibyśmy postawić w przyszłości ogrzewanie na eko groszek,a tam duży kocioł no i ,żeby się nie kurzyło chcielibyśmy choć troche piwnicy i na jakieś manele kawałek.Wtedy w miejscu obecnej kotłowni zrobiła bym łazienkę ,zaś w łazience spiżarkę ,schowek na większe gary itd.

 

Czy ktoś z Państwa orientuje się ile podwyższy to cenę budowy taka piwnica ?np.pod jedną trzecią albo pod połową domku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś wpadłam na kolejny pomysł:

a może zamiast piwnicy w obecnej kotłowni z projektu aloes 4 zrobimy sobie taki schowek,spiżarkę czyli taką spiżarko-graciarnię,a za garazem dobudujemy kotłownie na eko groszek tam wychodzi wnęka na 16metrów ,tylko ciekawe czy jest taka możliwość ze strony archonu?Czekam na odpowiedż.

 

Piwnica za droga jednak a skoro zaczynamy prawie od zera to chyba lepiej zrezygnować bo byśmy sie budowali 100lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 3 weeks później...
"w aloesie 4", juz po adaptacji i zrobilismy podobnie, jak myślisz: z kotłowni zrobimy sobie pomieszczenie gospodarcze, spizarnie czy co tam wyjdzie, garaz powiekszylismy i wydzielilismy w nim kotłownie - jest to mozliwe. Nasza kotłownia poki co bedzie malutka, bo mamy mieć gaz ziemny, ale bedzie tam tyle miejsca, ze w razie gdyby ceny gazu drastycznie przewyższyły ceny ekogroszku to wstawimy tam piec na ekogroszek wlasnie. Nasz garaz bedzie wygladal jak dwustanowiskowy, ale samochod wejdzie do niego tylko jeden - zyskamy jednak troche powierzchni na rozne graty typu rowery, kosiarki, krzesła, stoł ogrodowy itp. Bo nie chcemy z kolei juz zadnej szopy na dzialce. No i za 2-3 tygodnie ruszamy z fundamentami;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ktoś ma fotki, na których widać szalunek koła...??? Będe bardzo wdzięczny ;) może jakieś rady czym zaszalować to koło. Dzięki

A to mój aloes :)

http://foto.onet.pl/3fmp0,4g4660o8n64n

 

Na szalunek kola wykorzystalem sklejkę 8mm, jest wystarczająco sztywna a jednoczesnie daje się wyginać. pod kolem wykonaliśmy cale deskowanie, potem obrys zewnętrzny, wewnętrzny element wykonalem z boku i po zazbrojeniu kola wstawiliśmy do do środka.

moze bedzie coś widać na zdjęciach ze stopki

 

Pozdrawiam Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam serdecznie, budujemy aloesika 3 z piwnica zdjecia na foto onet wprowadzilismy kilka zmian:

1 nasz aloesik 3 jest podpiwniczony

2, kuchnie i tym samym gabinet(u nas to pokój goscinny) powiekszylismy (sciana przesunieta o +1m )

3, garaz powiekszylismy- sciana przesunieta o +1m, umiescilismy 2 mniejsze okna w garazu i przesunelismy drzwi

4, nie mamy przejscia z garazu do domu

5,kotlownia znajduje sie w piwnicy, natomiast w miejscu pierwotnej kotlowni bedzie lazienka

6, tam gdzie w projekcie znajude sie mala lazieneczka na parterze beda schody do piwnicy

7,w gabinecie (pokoju goscinnym) male, wąskie okno zastapia luksfery- w takim malu pomieszczeniu nie potrzebne sa 2 okna, ale usuniecie go wywolaloby niekorzystne zmiany w wyglacie elewacji budynku- z tad ten pomysl

8, w pomieszczeniu nad garazem bedzie duza garderoba bez scianek dzialowych

9, lazienka bedzie powiekszona- przesunieta zostanie sciana miedzy pokojem a lazienka

10, rezygnujemy z 1 balkonu , zamiast niego bedzie pólokragle okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...