Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

O widzę, że też robicie fundamenty z bloczków. Czyli jest to opcja. Widzę, że zapobiegliwie gromadzicie materiały - bardzo dobrze. My niestety nie mamy takiej możliwości.

 

Dzisiaj spotykam się z potencjalnym wykonawcą stanu surowego, który chce budować razem z materiałami. Jest to dosyćwygodne, ale zobaczymy jak to wyjdzie finansowo.

 

Zastanawiam się tez nad podpisaniem z nim umowy już teraz na konkretną kwotę, bez mozliwości jej zmiany w lecie. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Umowę podpisz koniecznie. Ja nie miałem czasu w zeszłym tygodniu, ale jadę do murarzy w sobotę. Umówiłem się z nimi, że piszemy umowę w której będzie określony dzień zakończenia ich prac oraz oczywiście kwota, a po skończeniu ich prac, jeśli oczywiście obie strony się wywiążą bez zarzutów, umowa ulegnie samospaleniu :wink:

 

Jeśli chodzi o pustaki to będziemy budować z białego gazobetonu (w różnych częściach kraju różnie się taki pustak nazywa). U nas jest to uwaga: biały pustak ekologiczny ;) Radziliśmy się z żoną architekta i murarzy i jednogłośnie radzili budować z takiego pustaka. Jest dużo łatwiejszy w obróbce niż porotherm, a właściwości izolacyjne są podobne (i tak najwięcej ciepła traci się na fugach :wink: ).Jeśli chodzi o nas to też skłanialiśmy się ku takiej opcji, gdyż jest po prostu tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi dokładnie o fundamenty, to robicie jest z bloczków fundamentowych, czy lejecie z betonu ???? Radziliście się , które rozwiązanie jest lepsze ???

 

Aha, no jestem po spotkaniu z potencjalnym wykonawcą stanu surowego. W poniedziałek powinienem mieć dokładną wycenę jego prac : koszt każdego etapu punkt po punkcie, co dokładnie zrobi i jakich dokładnie użyje materiałów (czyli sprawa jasna - wszystko na papierze). Teraz tylko czekam jaka będzie cena za te konkrety :lol:

 

Też mamy podpisać umowę z podanym terminem zakończenia prac oraz na konkretną kwotę. Kwota ta będzie obowiązywać do końca prac. Wydaje się, że to chyba dobrze, biorąc pod uwagę rosnące wciąż ceny materiałów.

Zatem wszystko zależy jak zwykle od PIENIĘDZY, ktróre będzie chciał za to wziąć. Mam nadzieję, że nie policzy za wiele za mój "święty spokój"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ławy oczywiście są lane z betonu. Beton musi być z atestem - czego wcześniej nie wiedziałem, więc będzie lany z tzw. "gruchy". Fundamenty wyprowadzamy z bloczków betonowych. Nawet się nie zastanawiałem nad laniem całości z betonu. W okolicy gdzie mieszkamy wszyscy fundamenty robią z bloczków, więc się nawet nie zastanawiałem nad inną opcją.

 

A jeśli chodzi o umowę z wykonawcą, to masz może wzór takiej umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sciągnąłem kilka wzorów z netu. Ja osobiście będę chciał te umowy trochę zmodyfikować. Mam zamiar dodać tam punkt po punkcie specyfikację każdego etapu, wszystkie prace oraz materiały, z których będą wykonane. Pozwoli to na jasne postawienie sprawy - bez żadnych niedomówień. Spróbuję Ci przesłać przez prywatną wiadomość, to co udało mi się ściągnąć. Jeśli się to nie uda, proszę o podanie adresu e-mail.

 

Dzisiaj idę do kolejnego banku w sprawie kredytu. Jest to równoległy casting z tym na wykonawcę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

 

Jeśli chodzi o dopłaty do kredytów kredyty to dopiero wprowadził je PKO BP i jeszcze jeden bank - nie pamiętam który.

Info o dopłatach masz na stronie archonu :)

 

http://www.archon.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=99&Itemid=48

 

W tym roku chyba tylko zrobimy mury + dach deskowany z papą - bez dachówki. Boję się tego pieprzonego polskiego złodziejstwa. Gdybyśmy przed zimą wstawili okna dachowe, to po tygodniu by ich nie było :x , a tak wczesną wiosną przyszłego roku będziemy robić wszystko na raz: dachówka, okna, tynki wewnętrzne i zewnętrzne i instalacje. Koniecznie musimy się wprowadzić na jesień przyszłego roku. Hmmm.... ciekawe czy się uda :o

 

Przeliczyłem z grubsza koszty i chyba kredyt będziemy brać dopiero przed zimą, a w zimie dalsze zakupy materiałów. Najwyżej zapożyczymy się odrobinę u rodziny

 

Jedną rzecz trzeba zrobić już w najbliższym czasie - zaklepać fachowców od wykończeniówki na przyszły rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to mamy znacznie taniej. Murarze 19000, cieśla 4000, zostali dekarze, ale z tego co się orientowałem to biorą od 25 do 50 zł. za metr, więc optymistycznie patrzac jest szansa że robocizna wyniesie nam 30 tys :lol:

 

Acha, mamy wycenę materiałów na dach :) Pewna firma zrobiła nam kosztorys (oczywiście za darmo). Policzyli ile sztuk, czego wejdzie na dach i mamy rozeznanie. Nie bardzo mam czas i ochote wymieniać wszystkie elementy, ale prosiliśmy o wycenę dla dachówki koramic i okien fakro typu FTP-V i uwaga:

- dachówka świecąca, lecz nie glazurowana: cena 33 tys.

- dachówka glazurowana: cena 35 tys.

Do tego rynny metalowe: 3700 zł. Rynny plastikowe są mniej więcej o 500 zł. tańsze

Wszystkie ceny oczywiście brutto. Teraz trzeba się przejechać po różnych hurtowniach i zobaczyć co proponują inni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

 

Umowa zostałaby podpisana teraz a realizacja ok. czerwca. Wykonawca prawdopodobnie założył wzrost cen do połowy roku.

Prace obejmują :

- roboty ziemne

- fundamenty z bloczków

- izolacja i ocieplenie fundamentów

- ściany (POROTHERM 25 P+W)

- ściany działowe (POROTHERM 11,5 P+W)

- dach (dachówka CREATON Brązowa Angobowana)

- orynnowanie GALECO

- okna połaciowe FAKRO

- kominy z klinkieru

- instalacja odgromowa

- kominy i wentylacja w systemie SCHIEDEL

 

Oferta opiewa na 160 tys. brutto.

Jak sądziecie czy to drogo czy rozsądnie ?????

Wydaje mi się to rozwiązanie całkiem ok, ponieważ po podpisaniu umowy nie interesuą mnie już żadne wzrosty cen. Teraz i tak nie mogę chomikować materiałów, bo nie mam ich gdzie skladować i nie ma na to funduszy.

 

Proszę o komentarze do tej oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam. Wreszcie znalazłam kogoś kto będzie budował taki sam domek jak my.

Wybralismy ten domek z róznych względów, zrobilismy trochę zmian. pozwolenie na budowę własnie odebralismy i bedziemy starać sie o kredyt.

Mam pytanie czy orientowaliscie sie co do kosztów stanu surowego: materiały plus robocizna. Znależliśmy firmę która postawi domek za 45tyś.

W naszej okolicy mielismy problem ze znalezieniem ekipy ze względu na strop. Dlatego zmienilismy strop na terive tylko nad salonem został monolit. Teriva wyjdzie zdecydowanie taniej.

Jak załatwimy kredyt to ruszamy z budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

my również bedziemy budować ten domek :D mamy już działke. Co do cen od kilku tygodni czytuje wasze opinie i powiem Wam że u nas tzn. w woj opolskim za stan surowy śpiewają 60 tys. (sama robocizna) więc 45 tys to tanio.

Powodem tak wysokiej ceny (podobno) jest brak fachowców bo wszyscy siedzą w Angli :( a ci co zostali to się cenią hmmm zobaczymy .

Co do zmian w projektach powiedzcie mi co zmieniacie????

U nas sporo tych zmian ale myśle że na korzyść.

 

 

Co do projektu to piękniejszego i bardziej ustawnego domku nie znalazłam :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej. My budujemy aloesa w wersji bezgarażowej na Podkarpaciu. Za robociznę: czyli wybudowanie domu w stanie surowym i za wybudowanie budynku garażowego dwustanowiskowego z częścią użytkową płacimy ok. 25 tys. To chyba najmniej z wszystkich aloesowców. :roll: Co do zmian to oprócz zamiany dwóch małych okienek w pokoju na dole na jedno większe żadnych innych nie przewidujemy. Zastanawiamy się jeszcze nad tym czy robić tą antresolę czy ją sobie odpuścić.... moj gg 5366887 lub [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wielbicieli aloesów!Od kilku tygodni śledzę wasze posty a teraz,kiedy projekt jest już zakupiony z radością :D przystępuję do waszej ekipy! Jagódko,pisałam do Ciebie na forum archonu,ale nie doczekałam się odpowiedzi :( .Może więc tutaj porozmawiamy?Ja również jestem z opolskiego,kto wie czy nie jesteśmy z jednej parafii :lol: :lol: :wink: .Czekam na odzew!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...