Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do skorzewa to pan był tak miły jak usłyszał że jestem zainteresowana tym domem że powysyłał mi więcej fotek (17) podajcie mi swoje meile to wam powysyłam to cudo > Aczkolwiek okna szprosów nie mają zlikwidował dwa balkony alle tarasik i tak sliczny mój meil : [email protected] piszcie do mnie :D A tak w ogóle to kasia mi powiedziała na gg że aloes jest tez wybudowany w Oplolu jade go dzisiaj zobaczyć jak zrobie fotki to też wam prześle

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D witam jeszcze raz

opolski aloes jest poprostu śliczny :lol: Ma troche zmian szczególnie z przodu natomiast z tyłu idento tylko zamiast waskich okienek na wykuszu cały jest z okien .Swietnie to wygląda :) Do tego nie mogłam sobie wyobrazić jak aloes może wygladać z ciemnymi oknami, bo zasugerowałam sie wizualizacją archonu.Powiem jedno ślicznie wygląda;)

I wiecie co przekonałam sie że wybrałam świetny projekt :D

Niestety włascicieli nie zastałam w środku ponieważ dom jest jeszcze nie zamieszkały a jestem ogromnie ciekawa antresoli :D

Co do schodów Jofia napisała ze są nieciekawe ...wiesz one na tej fotce były poprostu nieskończone.Pokazałam tą strone mojej przyjaciółce która jest architektem wnętrz i ona stwierdziła że to rozwiazanie tzn schody połaczone z kominkiem i ta wnęka może być w superancki sposób wykorzystana i daje to ładny efekt .Można tam wkomponować np akwarium.

Mam pytanko do forumowiczów

Czy ktoś z was planuje ogrzewanie podłogowe wodne???

Podobno przy antresoli wskazane ze względu na uciekające ciepło

Czy ktoś z was sie orientuje co do kosztów założenia takiego ogrzewania?

I jeszcze jedno pytanie czy dachówka cementowa jest dużo gorsza od ceramicznej????

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech witam was

 

co do aloesa w Opolu to nastapiła pomyłka to nie jest dom w aloesie tylko dom pod platanem

 

Z racji tego że nie śledziłam projektów o wiekszej powierzchni metrów kwadratowych nie znałam i nie widziałam tego projektu .

Powiem tylko jedno że zrobił na mnie ogromne wrazenie, a że jest podobny z tyłu do aloesa myśle że aloes tez bedzie tak ładnie wyglądał

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloes ze Skorzewa mi sie nie podoba. Tzn ogolnie tak-ale jest bardzo pokaleczony. Chyba ktos chcial duzo zaoszczedzic dokonujac takich zmian w projekcie :-?

 

 

jagódka77 A no platan piekny-ale kosztuje mase a elewacja Aloesu duzo bardziej mi sie podoba ;)

Schody-nie podobaja mi sie moze dlatego ze takie niewykonczone i murowane. Jasne, ze ladnie mozna je wyeksponowac :)

A co do dachowki, ponoc duzej roznicy nie ma (jak sie czyta artykuly z gazet budowlanych) ale dla mnie jest kolosalna. Zle bym sie czula z taka dachowka nad glowa no i nie podoba mi sie. Stawiam na ceramike.

 

Do konca tygodnia musimy zdecydowac Rupp czy Koramic :-? roznica 3 tys. Drozej wychodzi rupp i bardziej nam sie podoba, ale czy az tak duzo bardziej zeby dokladac 3 tys? Hmmmmmmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie ten aloes nie podoba (chodzi o Skorzewo) ktoś chciał zaoszczedzić i niestety cały urok domku zgasł :cry: Jednak dużo dają okna , szprosy i balkony :D .Cały urok właśnie w tym. Nie warto oszczędzać na takich rzeczach ponieważ robi sie je tylko raz a efekt jest kolosalny.

Dzieki za informacje o dachówce ja myślałam o cementowej (tańszej) ale mąż chce ceramiczną. Jofia wyślij mi jak możesz linki do tych dachówek co ty wybierasz. Różnica 3000 jest duża to fakt, ale jak podoba ci sie ta drozsza ,to chyba lepiej wybrać coś czego nie będziesz przeklinać resztę życia. sama widzisz że nie warto oszczędzać jeśli chodzi o takie rzeczy.

Na jakim etapie jesteś ?

Czy zmieniłaś coś w projekcie?

czy masz już pomysł na wykończenie antresoli???? Ciekawa jestem czy w aloesie jest możliwe wstawienie okienka nad antresolą by była ona jasna?

Jak wygląda sufit nad antresolą na pietrze czy jest zabudowany na prosto czy widać bedzie skosy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich aloesiaków!

Razem z mężem przymierzamy się do kupna właśnie tego projektu,który urzekł nas dużą przestrzenią.Gdyby ktoś dysponował fotkami I kosztorysem z realizacji to byłabym wdzięczna za udostępnienie. [email protected]

Nie spieszy nam się więc w tym roku chcemy tylko postawić stan surowy otwarty.Jeżeli chodzi o materiał na budowe to myśleliśmy o bloczkach silikatowych.Czy ktoś słyszał coś na ten temat?Jakieś doświadczenia,opinie? Pilnie śledze wasze uwagi i porady ale pewnie i tak nie unikniemy błędów podczas realizacji.

Pozdrawiam :lol:[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj Aloesy! :D Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy warto powierzyć firmie budowlanej zakup materiałów?Byłoby mi to na rękę,bo nie muszę się martwić dowozem,a przede wszystkim pilnowaniem materiału na budowie.Każda jedna firma twierdzi,że będzie mnie to kosztować tylko różnicę vatu między 7 a 22 %,ale czy na pewno? :( Wybieramy się z Jagódką77 do Opola obejrzeć od wewnątrz antresolę w platanie.Podzielimy się wrażeniami.Ja już teraz wiem,że w dachu nad antresolą robimy okna,bo wygląda to ślicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybralismy ten sposób budowania. Umówilismy się z firmą budowlaną na stan surowy otwarty z materiałami za 160.000 zł brutto z materiałami. Cały VAT wynosi 7%, więc materiały też są z 7% VATEM (a nie 22%, jak przy osobistym kupowaniu). Kwota obowiązuje do terminu zakończenia prac (jesień). Nie interesują mnie zmiany cen, podatków, problemy z dostępnością materiałów, pilnowanie wszystkiego etc, etc.

Jest to dla mnie wygodne i z moich obliczeń wynika, że bawiąc się samemu w zakup materiału, niewiele moznaby urwać z tej kwoty......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, Firma wystawia fakturę, daje 5 lat gwarancji na roboty + więźbę. Dodatkowo wszystkie gwarancje producentów, atesty, certyfikaty, etc. etc.

 

Materiały z kosztorysu :

 

- poroterm 25 P+W

- Poroterm 11,5 P+W (na sciany działowe)

- kominy SCHIEDEL

- Kominy wykończone klinkierem ponad linią dachu

- fundamenty z bloczków

- dachówka CREATON KERA-PFANNE

- okna połaciowe (8 szt) z osadzeniem

 

 

to chyba wszystkie podstawowe

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jofio! Masz rację,sądząc że skos nad antresolą w platanie jest szerszy.Nasz architekt powiedział,że dwa okna na pewno nie wejdą,ale jedno z powodzeniem! :lol:Będę zadowolona choćby z jednego,doda to jadalni dużo uroku,a góra będzie jaśniejsza.

 

A co sądzisz o schodach?

Czytałam na forum archonu,że muszą być żelbetonowe.Patrząc na te zdjęcia ze Skorzewa myślę, że można je zastąpić drewnianymi na lekkim stelażu.Wyglądałyby ciekawie koło kominka.

Masz już coś na oku? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jofio!To okno nad antresolą tak mi się podoba,że jestem gotowa na poświęcenie związane z jego myciem :roll: A tak na marginesie to wcześniej o tym nie pomyślałam!

Schody z marchewki i domańskiego rzeczywiście ciekawe,spokojnie można coś wybrać,ale ceny pewnie zabójcze :evil:Zdecydowaliście czy będą betonowe obite drewnem czy samo drewno?

 

Nareszcie mamy pierwsze kosztorysy

 

:D

Firma,która od razu nam wydała się najbardziej solidna stan surowy otwarty(ściany,ścianki działowe, dach z oknami,drenarz)wyceniła na 140 tyś. Wygoda ogromna,chodzimy tylko i oglądamy jak rośnie nasz domek.Ale wciąż męczy mnie myśl,ze za naszą wygodę możemy mieć,np.okna :-?

 

Jubiler napisz,proszę, ile w tych 160 tyś. które wyceniła Ci firma wyniósł materiał?

Jofio, a Ty też znasz już jakieś konkretne ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jubiler napisz,proszę, ile w tych 160 tyś. które wyceniła Ci firma wyniósł materiał?

 

Kasia-01 - Z tego co rozmawiałem z wykonawcą to robocizna wynosi ok. 46K brutto, zatem reszta to materiały. Kwota 160K , którą podałem jest oczywiscie kwotą brutto. Długo się zastanawiałem, ile mógłbym zaoszczędzić na samodzielnej oraganizacji materiałów, ale po ostatnich podwyżkach POROTHERMU, przestałem to robić :lol:

efekt : wczoraj podpisałem w końcu umowę. Termin rozpoczęcia prac 01.08.2007.

 

Czy twoja cena 140K jest kwotą netto czy brutto ??? Pytam, bo jestem ciekaw o ile drozszy jest Kraków. Aha, jakbyś mogła pokrótce opisać, jakie materiały bedą uzyte w realizacji (moze tutaj są róznice w cenie..........)

 

Ja się długo targowałem i udało mi się zejść do tych 160K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od dłuższego czasu przeglądam wasze forum i ogromnie ciszy mnie fakt, że coraz więcej osób się tu pojawia. Na pewno zanim ja zacznę budować aloesika pojawi się wiele fotek z wnętrza. Domek ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem tylko nikt nie chce umieszczać fotek z realizacji. Mam nadzieję że dzięki waszym fotkom z realizacji będę się mogła przekonać do swoich zmian w projekcie, życzę wszystkim aby ich domki pięły sie w górę piorunem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...