Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ALOESIE pracownia ARCHON


Recommended Posts

Nietety, cena za materiały obejmuje tylko to co wymieniłem, czyli pustaki, bloczki, drewno konstrukcyjne i szalunkowe, stal, dachówkę z oknami połaciowymi i rynnami. Jeśli chodzi o robociznę, to obejmuje ona wszystko dot. stanu surowego, tzn. łącznie z izolowaniem fundamentów i wyciągnięciami kominów z klinkieru.

 

Właśnie też załatwiliśmy kredyt. I też w GE Money Bank. Wg mnie dostaliśmy bardzo dobrą ofertę (poprzez Expandera). Oprócz spłaty kredytu, zobligowaliśmy się do oszczędzania miesięcznie 300 zł. w funduszach inwestycyjnych. W związku z tym dostaliśmy kredyt we frankach na oprocentowanie 3,05% i 1,2% marży. A jakie warunki Ty dostałeś Jubiler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Was serdecznie :D Domek śliczny, dzisiaj kupilam nowy katalog Archonu, i oglądałam Wasz domek: :D Dla mnie niestety za drogi ( dach!!!!!!!!)

 

Będę budowała Dom w Melisie , ale dokleję garaż. Ale wyczytałam, że mogą zamienić dach 2-spadowy na 4-spadowy i odwrotnie, oraz że kosztorys za niecałe 100 zł, a co do ciepła uciekającego do góry to wyczytałam na forum, że wystarczy zamontować kominek z takim wariatem(nie wiem jak to się nazywa, ale działa jak dmuchawa w dół) :oops: i podłogówka na dole i podono wystarcza :D Pozdrawiam Was cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś z Was posiada zestawienie materiałów dla aloesa ver. 2? My jeszcze nie kupiliśmy cegieł, a tyle się słyszy że ciężko je dostać, że chciałbym wiedzieć ile szacunkowo ich potrzeba. Jeśli ktoś miałby zestawienie materiałów (lub znał szacunkową ilość cegieł) to proszę o info. W razie czego podaję maila: [email protected]

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, czytamy już z mężem od pewnego czasu wasze relacje ze zmagań z budową. My też zabieramy się za dom w aloesie 3. Czekamy właśnie na pozwolenie na budowę i jednocześnie jesteśmy na etapie wyboru ekipy budowlanej. Zaczęliśmy też badać rynek materiałów budowlanych i zastanawiać się nad wyborem dachówek, okien, oraz materiału na ściany. Nikt z Was jeszcze nie pisał nic o oknach (poza dachowymi). Czy macie już jakieś oferty cenowe? na plastiki lub drewniane? Jak ustalimy już jakieś ceny na wykonanie stanu surowego to damy znać, nasze ceny będą z okolic Szczecina, może komuś z Was ta wiedza się przydai :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Hej :)

Przecławianie Witajcie ;) Cieszyme sie, ze nas coraz wiecej. Zycze szybkiego otrzymania pozwolenia na budowe ;) Jezeli chodzi o okna to my myslimy o plastikach Avante. No tak naprawde to sie okaze w najblizszym czasie, bo robimy w tej chwili taki osobisty kosztorys ;) i troche nam sie zasoby kurcza.

 

Mam wiadomosc ;) zaczynamy w tym miesiacu! Odliczam dni ehhhh

 

 

Tak rośniemy w siłe :D

 

ale my mamy już pierwsze pytanie. wspomniałaś o oknach avanti, my dzis probujemy dopasować jakieś standarciki na parterze i ni jak nie wychodzi , czyżby w aloesie wszystko trzeba robić pod konkretne zamówienie.

jak to jest z Twoim avanti?? dopasowałaś czy będziesz zlecać- ciekawe jak to ma sie do kosztorysu jesli okna miały by być na zamówienie.

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o okna avante to jest tylko nasz plan narazie. Nawet nie orientowaliśmy się jak wyglda sprawa z ceną - podobno są nieco droższe ale też bardzo odstają jakością od inych firm i warto nieco dopłacić. My dosyć mocno pozmienialiśmy okna na parterze. Zaraz po wymurowaniu całości (czyli wg planów pod koniec lipca) zamierzam przyjachać na budowę z osobą z firmy avante żeby zdjęła dokładne wymiary okien (daleko nie mają - jakieś 15 km).

 

Wczoraj geodeci wyznaczyli nam budynek na działce :) Paliki już stoją. W sobotę wjeżdża fadroma i za niecałe 2 tygodnie murarze ruszają do boju. O zdjęcia trzeba męczyć Jofię - żonko kopsnij się no na działeczkę :p

 

Jeśli zamierzacie spędzić wakacje nad Bałtykiem w okolicach Władysławowa to zapraszamy do nas na budowę. Będzie się działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jofia fajnie że już ruszyliście z budową.Pilnie śledze wasze poczynania i mam nadzieje że tych zdjęć będzie więcej.Niestety my chyba ruszymy z kolejną wiosną.Jesteśmy na etapie adaptacji projektu który złożyliśmy w marcu i ma być gotowy na koniec czerwca.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia! :lol: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Zmian dokonaliśmy niewielkich.Z tyłu garażu "dokleiliśmy"pomieszczenie i tam będzie kotłownia.Nieładnie to wygląda ale z tyłu domu może być.Nie chcieliśmy naruszać konstrukcji dachu ze względu na koszt.Myśle jeszcze o powiększeniu wiatrołapu i zrobienie garderoby ale zobaczymy jakie rozwiązanie nam zaprezentuje nasza pani architekt.Napewno wentylacja mechaniczna z rekuperatorem i wymiennikiem ciepła.Jak dla mnie to projekt jest idealny ma wszystko to czego szukałam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...