Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt, rozpoczęcie budowy i nowy projekt


lukrad

Recommended Posts

Witam,

 

Proszę o poradę w następującej sprawie:

Kupiliśmy działkę, są wydane warunki zabudowy (jeszcze na poprzedniego właściciela, ale już przeniesione na mnie). Plan zagospodarowania przestrzennego jest w trakcie opracowywania - ponoć cała procedura z nim związana ma być zakończona pod koniec roku (łącznie z opublikowaniem/ogłoszeniem planu).

Te warunki zabudowy trochę nas ograniczają (wys. elewacji 3m, kąt dachu: 30-35 st.). Z tego, co się dowiedziałem, nie dostanę nowych warunków zabudowy ani zmiany już wydanych ponieważ opracowywany jest plan zagospodarowania przestrzennego.

Chcielibyśmy budowę zacząć w tym roku. Tym bardziej, że jest szansa na znalezienie kupca na nasze obecne lokum, który nie będzie chciał czekać do przyszłego roku na przeprowadzkę. A bez sprzedaży nie zaczniemy budowy.

 

 

W związku z tym wszystkim wymyśliłem coś takiego:

1. Projektant opracowuje projekt domu parterowego z dachem 30 st. (na pewno będzie indywidualny, a nie typowy) na bazie obecnych WZ. Projekt miałby tylko minimalną zawartość, niezbędną do uzyskania pozwolenia na budowę

2. Rozpoczynamy budowę w tym roku, robiąc piwnice i parter (łącznie ze stropem nad parterem)

3. Jak plan zagospodarowania przestrzennego będzie uchwalony, projektant modyfikuje nasz projekt. Zmiana w nim polega na dodaniu ściany kolankowej o wys. 120-150 cm i spłaszczeniu dachu do ok. 25 st. Projekty instalacji muszą zatem uwzględnić użytkowe poddasze, etc.

4. Występujemy o nowe pozwolenie na budowę lub zmianę już wydanego

5. Kończymy budowę w przyszłym roku na podstawie drugiego pozwolenia na budowę.

 

Wiadomo, że praca projektanta będzie tutaj więcej kosztowała niż "normalnie". Pewnie w urzędzie za papierologię trzeba będzie więcej zapłacić. Ale co jeszcze? Może to w ogóle nie ma sensu (dlaczego)?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Rozmawiałem już wielokrotnie z osobą opracowującą plan zagospodarowania przestrzennego dla mojego rejonu. Wynika z niego, że prawie wszystko będzie można tam wybudować. Ale dopiero po całej procedurze związanej z opracowaniem planu.

Czy oprócz kosztów, o których wspomniałem w pierwszym poście, jeszcze coś innego mnie czeka? Zakładam, że dom byłby od razu budowany tak, jakby miał mieć poddasze użytkowe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...