Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ścianka kolankowa bez słupków w Muratorze 3/2003


Jasiu

Recommended Posts

Ja prawde mowiac dziwie sie Redakcji, ze opisujac bledy budowlane koncentruje sie na elementach, ktore powinny byc w projekcie. Po to sa projektanci aby odpowiadali za konstrukcje budynku. I to oni decyduja czy ma byc wieniec i jaki i czy slupki i co ile. Przy niskich sciankach kolankowych wieniec i slupki czesto nie sa potrzebne - i projektant ktory opracowal projekt musial to przeliczyc i jesli na projekcie tego nie ujal to nie ma takiego wymagania. Wyobrazam sobie osoby ktore po przeczytaniu tego artykulu stwierdza z przerazeniem ze nie maja wiencow i pewnie ich projektant cos sknocil... A u nich byc moze wcale takiej potrzeby nie ma. Co nie znaczy ze lepiej by bylo gdyby wieniec byl. Dlatego lepiej widzialbym ten artykul jako ZALECENIA Redakcji a nie jako BŁĘDY (przynajmniej w tej czesci o wiencu). Za chwile Redakcja napisze ze karygodnym bledem jest stosowania drewna prosto z tartaku a 90% budujacych wlasnie tak to robi i bedzie znow przerazone...

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave z tym projektantami to jest też różnie i powiem szczerze jest to przykre. U mnie był zapis pionowe słupki zbrojone w rozstawie co 2-3m. Co za dowolność. Jedna wielka fikcja.

Pozdrawiam.

 

Jednego co się nauczyłem patrząc na projekt - to podchodzić do niego z dużym dystansem. Nie jestem z tego zbytnio dumny bo świadczy to o miernej jakości mojego projektu. Szkoda tylko, że rekomendowany przez Muratora.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...