Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybór pieca


tom_ek

Recommended Posts

Mamy do zaadaptowania bydynek w którym była prowadzona działalność gospodarcza. Do wymiany, zrobienia praktycznie wszystkie instalacje. Zastanawiamy się nad ogrzewaniem i plan mamy taki jak na rysunku. Piec gazowy + kominek.

 

http://www.at-media.pl/arch/podglad.jpg

 

Piec ma ogrzewać część piwnicy (taka pół piwnica, z oknami nie cała podziemią, więc będzie wykorzystywalna mieszkalnie). Parter jest bardzo wysoki 3,5 m - więc ogrzewanie podłogowe plus kominek do dogrzania jego i poddasza.

Na razie dwie osoby :) więc pojawia się pytanie. Piec jedno czy dwufunkcyjny. A może pokazany w ostatnim 4/2006 Muratorze piec dwufunkcyjny z zasobnikiem?

Konieczna cyrkulacja?

 

Poproszę o Wasze opinie[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek ja na twoim miejscu zainstalował bym piec dwufunkcyjny z zasobnikiem + cyrkulację a do tego kominek wodny który równolegle ogrzewał by dom poprzez c.o grzejnikowe i grzał by wodę urzydkową w zasobniku pieca gazowego.Jeżeli masz pytania to skontaktuj się zemną poprzez meila:[email protected] pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do domu 200m2 i to do tego z dwiema łazienkami piec dwufunkcyjny?

 

Mogę poprosić o agrumenty?

 

Wg mnie tylko 1f z zasobnikiem - odpowiednia wydajnoœć (stabilna temperatura wody w łazienkach), w domu jest gdzie wsadzić zasobnik i piece 1f majš raczej większš sprawnoœć i żywotnoœć niż 2f (wymiennik się nie zakamienia, brak zaworu 3-drogowego do CWU, w przyszłoœci możliwoœć podłšczenia zasobnika do instalacji solarnej lub kominka - przez zawór 3-drogowy albo jeżeli kupimy od razu zasobnik z dodatkowš wężownicš).

 

Z tego co widzę na tym forum, to w domach raczej instaluje się piece 1f z zasobnikiem niż 2f - 2f sš do mieszkań, gdzie od piecyka do łazienki jest zwykle 2m (bo jest w łazience...) a do kuchni 3m (bo przez œcianę)- w domu odległoœć do najdalszego miejsca może wynosić nawet 10m po podłodze (jak piec jest w piwnicy a łazienka na poddaszu po przeciwległej stronie to mamy - 1m do podłogi parteru+5m do pionu przeciwleglego po podłodze piwnicy, 2.6m w pionie do poddasza +2m po podłodze w łaziecne do przyboru na œcianie - ponad 10 metrów).

 

Jestem ciekaw innych opinii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś wybrać jednofunkcyjny z zasobnikiem odpowiednio dobranym do twojego zapotrzebowania na ciepła wodę.

 

Obecnie sprzedaje się tez piece jednofunkcyjne z wbudowanym zasobnikiem , które na dobrą sprawę też możemy nazwać dwufunkcyjnymi. Z tym że ciepłą wodę pobierasz tam z zasobnika.

 

Najnowsze piece zoptymalizowane pod względem wydajności i zajmowanego miejsca pakowane są w obudowy przypominające lodówki - stąd ich potoczne określenie. Z tym że sa to piece kondensacyjne.

 

Zakładając że sród takich bedziesz wybierać powinieneś skupić się na jednofunkcyjnym z zasobnikiem lub właśnie takiej lodówce.

 

Ceny bardzo porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kocioł 1 funkcyjny i zasobnik ,jest to rozwiązanie optymalne do tak dużego domu tz.3 kondygnacje.Wybór marki pozostawiam Panu ,ponieważ oprócz walorów cenowych i nazw niczym się nie różnią.Przepraszam zapomniałem o kondensatach ,które są parę procent sprawniejsze ,ale droższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam piec granpal firmy Polimet zmieniłem ostatnio mojego buderusa na ten właśnie kocioł i jestem zadowolny super sprawność i oszczędność, a także wygodna automatyka.

 

Piec ten można chyba znaleść na stronie http://www.polimet.p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś buderus był cacy ,a teraz nieznany ?Dobry kocioł powinień mieć prostą budowę ,sprawnośc porównywalną , serwis blisko i tanio,jeżeli jeszcze tani to pełnia szczęścia. Wszyscy zachwycają się drogimi kotłami ,a ja się pytam po co jeżeli sprawnośc jest taka sama ,a że każdy sie psuje to wiedzą wszyscy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...