Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak brama do dwustanowiskowego garażu?


Recommended Posts

Bramy powyżej 4m szerokości są tylko segmentowe. Cenowo wyjdzie chyba bardzo podobnie - same 2 bramy mniejsze (uchylne) wyjdą taniej niz 1 duża, ale biorąc pod uwage, że trzeba wziąć 2 napędy i zapłacić za montaż 2 bram i 2 napędów - to myślę, że cena końcowa wyjdzie zbliżona.

Małe uchylne bramy łatwiej (taniej) wyposażyć w ewentualne drzwi, które umożliwią wejście do garażu bez konieczności otwierania bramy, w przypadku bram segmentowych to bardzo kosztowne. A słupek pośrodku -jeżeli go nie będzie to można swobodniej manewrować samochodem przy wjeżdżaniu, a często z bramy wjazdowej do garażu dwustanowiskowego wjeżdża się pod pewnym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy jedną bramę segmentową. Przy szerokości garażu do 5m nie ma chyba sensu robić 2 bram ze słupkiem po środku - znacznie zmniejsza się światło pojedyńczej bramy. Jak już powyżej napisano - jedna brama daje lepsze możliwości maneworowania. Ma to znaczenie w przypadku gdy postawimy coś w garażu - a ma to nieraz miejsce. Dysponując nienajszerszym garażem możemy zimą wystawić jeden samochód, a drugi postawić na środku i wygodnie go posprzątać. Brama uchylna ma pewne martwe pole przed garażem co ma znaczenie przy garażu blisko wjazdu (nie możemy postawić samochodu przed samą bramą). Co do samego otwierania - jeśli mamy jedną dużą bramę to wcale nie oznacza, że będzie się ona ciężko otwierać bez napędu - tu duże pole do popisu mają monterzy którzy powinni dobrze wyregulować sprężyny.

Jednynym faktycznym minusem best kłopot z drzwiami w bramie, ale czy tak wielu z nas ma garaż bez drzwi wejściowych gdzieś z boku? Przecież często garaż jest połączony z jakimś pomieszczeniem gospodarczym mającym wyjście na ogród i to już rozwiązuje ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramy powyżej 4m szerokości są tylko segmentowe.

Nieprawda. Chyba, że mówisz o bramach "markowych". Ja mam bramę uchylną 4,5x2,2 ale na zamówienie w pobliskim warsztacie który robi takie bramy. Cena śmieszna 1500 zł , w porównaniu z segmentowymi. Jak na razie -a to już 3-ci sezon- bez zarzutu.

Wg mnie jedna szeroka wygląda o niebo lepiej, ale dwie są bardziej praktyczne. Chociaż w moim przypadku na dwie było ciut za wąsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam spotkanie z architektem i nie wiem jaką bramę wstawić do przyszłego garażu - jedną szeroką czy dwie węższe ze słupkiem pośrodku? Nie mam pojęcia co jest tańsze i praktyczniejsze. Inna sprawa to typ bramy - segmentowa, uchylna...

Skoro masz spotkanie z architektem... to jego o to wypytaj! To jego zadanie zaproponować Ci najtańsze z najwygodniejszych i najładniejszych rozwiązań [w tle rechot straszny...].

Pytania, na jakie musisz sobie (ew. z pomocą architekta) odpowiedzieć to:

- jak blisko garażu będziesz podjeżdżał (przy uchylnej trzeba zachować dystans).

- pod jakim kątem będziesz wjeżdżał.

- jaki kształt pasuje do budynku garażu. U mnie są dwie bramy a jedna wyglądałaby chyba jakoś dziwnie.

- jakie wykończenie pasuje do elewacji. U mnie zastosowałem skrzydła uchylne do samodzielnego wykończenia (boazeria drewniana malowana identycznie jak reszta obróbek drewnianych). Na segmentowe w takiej opcji się nie natknąłem.

- jak przyjazne (obserwacje złodziei) masz otoczenie. Otwierając jedną małą bramę pokazujesz tylko połowę wnętrza garażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramy powyżej 4m szerokości są tylko segmentowe.

Nieprawda. Chyba, że mówisz o bramach "markowych". Ja mam bramę uchylną 4,5x2,2 ale na zamówienie w pobliskim warsztacie który robi takie bramy. Cena śmieszna 1500 zł , w porównaniu z segmentowymi. Jak na razie -a to już 3-ci sezon- bez zarzutu.

Wg mnie jedna szeroka wygląda o niebo lepiej, ale dwie są bardziej praktyczne. Chociaż w moim przypadku na dwie było ciut za wąsko.

 

Piotrul, możesz mi wysłać namiary na ten warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy jedną szeroką bramę - Wiśniowskiego. Czasem stawiamy tylko jedno auto - więc stoi sobie na środku garażu - slupek nie pozwalałby na to. Jako babeczka nie mam żadnego problemu z jej otwieraniem a nie dorobiliśmy sie jeszcze napędu który czeka w kolejce. Ty decydujesz ty wybierasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...