Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marcel - komentarze


Teska

Recommended Posts

Witaj OGO,

Gratuluję przeprowadzki. Pierwsze wasze święt w nowym domu!

Jakiś czas temu napisałam do ciebie maila ale nie dostałam odpowiedzi.

Też budujemy Marcela i chciałam się ciebie poradzić w kilku sprawach. W jaki sposób mogę się z Tobą skontaktować? Mój gg to 3071114.

 

Wszystkim forumowiczom życzę Wesołych i spokojnych Świąt!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie odnośnie Waszego stropu drewnianego.

Na tym zdjęciu widać

http://images4.fotosik.pl/145/636c78025b06dc5amed.jpg

już położone deski - to są deski po których chodzicie na strychu?

 

Druga sprawa co ocieplaliście? Strop czy dach? Jeżeli strop to czy posiadacie może jakieś zdjęcia jak to było robione, jak to wygląda.

Jaka grubość ocieplenia.

Jakie grube macie płyty K-G? Czy obniżaliście od belek stropowych?

Będę wdzięczna za pomoc.

 

Docieplaliśmy strop, wełną 15 i folia paroizolacyjna żółta. Regipsy...normalne regipsy. Dach jeszcze niedocieplony (money). Narazie zima nas oszczędza, ale mam nadzieję,że jak pzryjdą mrozy to też nie zmarzniemy. Pzrepraszam, że tak długo czekałaś na odp. Wesołych Świąt!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziękuję za moc wrażeń jakich dostarczyło mi przeczytanie tego postu, przypadkowo weszłam na forum i zobaczyłam jak powstawał dom , którego budowę zaczynam na wiosnę. Ogromnie mi się podoba to co zrobiliście i jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, ze bedzie to mój wymarzony dom. Przeczytałam dziennik budowy z zapartym tchem juz trzy razy i pewnie przeczytam jeszcze ze trzy, ale poproszę o więcej zdjęć i więcej.....

Ja do swojegp projekty wprowadziłam trochę modyfkacji, np. z drugiej łazienki zrobiłam garderobę, przeniosłam też piec do pomieszczenia gospodarczego, ale zastanawiam się, dlaczego nie macie drugiego komina, czy piec i kuchenka nie wymagają. Nie znam sie na techniczny sprawach i chciałabym się zorientować, czy rzeczywiście można z niego zrezygnować.

Jeżeli byłaby taka mozliwość chciałabym Cię poprosić, żebyś opisała mniej więcej jakie koszty ponieśliście w poszczególnych etapach, tj. fundamenty, ściany, dach itd.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za moc wrażeń jakich dostarczyło mi przeczytanie tego postu, przypadkowo weszłam na forum i zobaczyłam jak powstawał dom , którego budowę zaczynam na wiosnę. Ogromnie mi się podoba to co zrobiliście i jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, ze bedzie to mój wymarzony dom. Przeczytałam dziennik budowy z zapartym tchem juz trzy razy i pewnie przeczytam jeszcze ze trzy, ale poproszę o więcej zdjęć i więcej.....

Ja do swojegp projekty wprowadziłam trochę modyfkacji, np. z drugiej łazienki zrobiłam garderobę, przeniosłam też piec do pomieszczenia gospodarczego, ale zastanawiam się, dlaczego nie macie drugiego komina, czy piec i kuchenka nie wymagają. Nie znam sie na techniczny sprawach i chciałabym się zorientować, czy rzeczywiście można z niego zrezygnować.

Jeżeli byłaby taka mozliwość chciałabym Cię poprosić, żebyś opisała mniej więcej jakie koszty ponieśliście w poszczególnych etapach, tj. fundamenty, ściany, dach itd.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Ewa

Dla takich odpowiedzi warto było pisać dziennik! Ślicznie dziękuję Ewo!

Jutro postaram się napisać coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Nieeee, noooo!!! Jestem pod wrażeniem!!! Dom uroczy, tempo niesamowite! GRATULUJĘ i nie ukrywam, że liczę na więcej fotek z zewnątrz domku, no i ze środka też, bo kuchnia z jadalnią mnie zauroczyły. I pomyśleć, że do tej pory rozglądałam się tylko za projektami domów z poddaszem, a tu taka atrakcyjna parterówka :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam, bierzemy pod uwagę domy z poddaszem, więc wstępnie wybraliśmy maleńką ISKIERKĘ z HB Studio. Nas ograniczają finanse i szerokość działki - 19,50m. Za to długości ci u nas dostatek - całe 100m. Chcielibyśmy z budową wystartować jeszcze tego lata, ale moje zapędy studzi nieco mój małż-realista :-? A na dodatek wczoraj w radio usłyszałam stwierdzenie jakiegoś eksperta (z Muratora zresztą), że nie, nauczyciele raczej nie budują (czyt. nie stać ich na to :( ) Więc, jak widać, mam jeszcze czas na wybór projektu :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGO, tak mi coś zaświtało, jak oglądałam Twoje zdjęcia przepięknych magnolii i budynku obok :wink: . Dziękuję, od razu mi lepiej i z innym nastawieniem podchodzę do moich planów budowlanych :D. Życzę Wam cudownych, rodzinnych chwil w Waszym domeczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie!

 

Jestem właśnie po lekturze Waszego dziennika i muszę (sprostowanie: wcale nie muszę, ale bardzo chcę) Wam powiedzieć, że Domek macie naprawdę przesliczny, a w środku wyszło Wam SUPER. Należą się Wam GRATULACJE za "kawał dobrej roboty".

 

Pozdrawiam

 

P.S. Zwierzaczki tez macie świetne, szczególnie ten kotek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...