Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

konwektory GLAMOX, ATLANTIC i inne...


Recommended Posts

Potrzebuje rady w sprawie doboru grzejnikow konwektorowych.

Cenowo mistrzem swiata jest norweski GLAMOX (tzn. totalnie najdrozszy) ale podobno bardzo dobry.

Poradzcie - czy warto "wyrzcic" na konwektor 1200 PLN czy lepiej kupic np. ATLANTIC-a za 380 PLN.

Roznice w cenie nawet 300 % !!!!

Jesli ktos ma wiedze nt. "za co warto zaplacic w przypadku konwektorow" - prosze o podzielenie sie wiedza.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: tcic dnia 2003-02-23 17:15 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa jeżeli ja Wam zareklamuję zwykły bubel jako najlepszy to nie uwieżycie ,ale jak podniosę cenę o 300% i zabajeruję to napewno kupicie i szczęśliwi wrócicie opowiadając jak za połowę ceny kupiliście dobry towar .Morał patrzeć co kupujecie ,kto to ma ,i jego opinia ,jak długo firma z tym towarem jest na rynku gwarancja ,serwis . Na papierze ja mawiali nasi dziadowie dużo sie zmieści.Poważaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - potwierdzam. Chodzi o ogrzewanie elektryczne i grzejniki konwektorowe.

Mam kominek + DGP + ogrzewanie elektryczne.

Pytam wiec o zdanie uzytkownikow podobnych systemow.

Pytam, czy warto dac 1200 PLN za bardzo dobry grzejnik np: GLAMOX-a, czy tez nie ma to sensu (placimy za marke, prestiz, itp.).

Moze ktos ma dobre doswiadczenia z grzejnikami o bardziej przyziemnych cenach i dobrej jakosci.

Temat jest pilny a z dotychczasowych watkow wynika, ze to rozwiazanie interesuje wiele osob (chocby wiekszosc "kominkowcow&quot:wink:.

Co sadzicie o konwektowach francuskich np. Atlantic (tancze 3 krotnie od Glamox-a)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że znajomi kupili grzejniki konwektorowe,dosyc tanie w jakims markecie i ogolnie nie są zadowoleni.Przedewszystkim z kosztów,później z długości nagrzewania,a mieli też z 3-ma sztukami jakieś problemy-typu uszkodzenia,które nie były widoczne na zewnątrz.Problemy były z gwarancją bo sklep nie chciał tego uznać...dokładnie nie wiem co to było za uszkodzenie czy lakieru, czy wewnątrz.

Pozdrawiam i radze uważać na towar z marketu.Kupiłeś kiedyś coś w markecie i się okazało że to bubel??to uważaj,bo taki sam może być grzejnik.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę bo każda dobra rada zasługuje na podziekowanie .W moim przypadku zła opinia na temat grzejników konwektorowych pochodzi od samych użytkowników bo tak się składa że prowadzę hurtownię instalacyjną i nigdy nie sprzedałem grzejnika typu konwektor inwestorowi.Gdyby firma potrafiła udowodnić choć jeden slogan na temat konwektora to zmienię zdanie a od ośmiu lat tak sie nie stało .Powiększyła sie tylko rzesza niezadowolonych i przezywających inwestorów ,która klnie jak szewc że tak dała sie podejść.Tego tematu na tej stronie nie powinno być ponieważ ja pomyliłem grzejniki c,o. z eletrycznymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem naprawde zaskoczony brakiem opinii na temat konwektorow.

Dlaczego? Poniewaz grono forumowiczow, ktorzy chca ogrzewac swoje domy KOMINKAMI z dystrybucja goracego powietrza jest naprawde spore.

Duza czesc tych inwestorow chce zastosowac, jako system uzupelniajacy, ogrzewanie elektryczne.

I o ile wybor kominka wzbudza spore emocje i mnogosc opinii, o tyle wybor systemu uzupelniajacego nie budzi wiekszego zainteresowania.

A moze to nie ma wiekszego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-02-24 10:34, tcic wrote:

Jestem naprawde zaskoczony brakiem opinii na temat konwektorow.

Dlaczego? Poniewaz grono forumowiczow, ktorzy chca ogrzewac swoje domy KOMINKAMI z dystrybucja goracego powietrza jest naprawde spore.

Duza czesc tych inwestorow chce zastosowac, jako system uzupelniajacy, ogrzewanie elektryczne.

I o ile wybor kominka wzbudza spore emocje i mnogosc opinii, o tyle wybor systemu uzupelniajacego nie budzi wiekszego zainteresowania.

A moze to nie ma wiekszego znaczenia?

 

Kto to widział montować konwektory (PRĄD) do domu i to jeszcze dużego. Konwektor to możesz sobie wstawić w małe biuro i nie odczujesz tego na kieszeni.

A zapłać teraz za 100,150 albo 200m2 domu!!! Współczuje.

I nie polecam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tcic.

Ja prawdopodobnie wybiorę Glamoxy i to najdroższą wersję -

sterowanie na pilota. Co wg. mnie przemawia za Glamoxem :

1 elegancki wygląd - jak pokazywałem prospekt każdemu podobał

się taki "bajer" na ścianie

2 lubię rzeczy dobre i ładne - a to musi kosztować tak jak

dobry samochód , komputer , DVD itp.

3 długość gwarancji - 5 lat

4 skuteczność - glamox jest niski ale długi - większa powierzchnia ogrzewania przepływającego powietrza.

5 szeroki zakres sterowania układem grzejników.

6 duża czułość termostatów +/- 0,2 C , każdy nawet niewielki

zysk energii powoduje wyłączenie grzejnika np.słońce przez okno,

czajnik,żelazko,komputer.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji wybieram się do importera.

Ale bardzo podobają mi się te konwektory. Będą pełniły funkcję

grzewczą i ozdobną. To jest najwyższa półka . Będą mnie kosztować ok. 8000 zł .Zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tcic.

Ja prawdopodobnie wybiorę Glamoxy i to najdroższą wersję -

sterowanie na pilota. Co wg. mnie przemawia za Glamoxem :

1 elegancki wygląd - jak pokazywałem prospekt każdemu podobał

się taki "bajer" na ścianie

2 lubię rzeczy dobre i ładne - a to musi kosztować tak jak

dobry samochód , komputer , DVD itp.

3 długość gwarancji - 5 lat

4 skuteczność - glamox jest niski ale długi - większa powierzchnia ogrzewania przepływającego powietrza.

5 szeroki zakres sterowania układem grzejników.

6 duża czułość termostatów +/- 0,2 C , każdy nawet niewielki

zysk energii powoduje wyłączenie grzejnika np.słońce przez okno,

czajnik,żelazko,komputer.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji wybieram się do importera.

Ale bardzo podobają mi się te konwektory. Będą pełniły funkcję

grzewczą i ozdobną. To jest najwyższa półka . Będą mnie kosztować ok. 8000 zł .Zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ZIBI- fakt Glamoxy chyba sa najlepsze. Ale cholernie drogie. Ten pilot to tez niezly bajer...

Ja mam tylko jedna watpliwosc. Jesli podstawowym zrodlem energii ma byc kominek (wlasnie sie na niego wykosztowalem !!!!) to zastanawiam sie nad sensem inwestowania w Galmox-y (maja byc tylko uzupelnieniem)....

A te Atlantic-i tez sa "latwo sterowalne" i do tego 3 razy tansze. Jestem ciekaw, czy naprawde tak odbiegaja klasa od Glamox-ow?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...