Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogi z drewna egzotycznego - praktycznie (Boorg help:)


zielonooka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 780
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To tak biorąc pod uwagę wszystkie opisane za i przeciw, to na ktore drewno byście się decydowali - gutambu czy klon?

- lepsza twardość, ale niestabilna, czy

- lepsza stabilbność, ale miękka?

 

M

lepsze od tych dwóch jest dura-dura. Również jasne.Bardzo twarde i stabilne o małym zakresie skurczu i pęcznienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak biorąc pod uwagę wszystkie opisane za i przeciw, to na ktore drewno byście się decydowali - gutambu czy klon?

- lepsza twardość, ale niestabilna, czy

- lepsza stabilbność, ale miękka?

 

M

lepsze od tych dwóch jest dura-dura. Również jasne.Bardzo twarde i stabilne o małym zakresie skurczu i pęcznienia.

 

Dzięki Panowie!

Dura-dura - szukam tego i nie moge się doszukać... Kto to ma w jakiś rozsądnych cenach? Parkiet? Deska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie.

Mam pytanie do praktyków parkietowych. Kupiłem Jatobe parkiet. Poszukuję informacji jak nie pociemnić ani o jotę tej klepki. W castoramie opowiadają różne bajki ale ja im nie wierzę. Chciałbym aby był to olej (chyba), chciałbym uzyskać jedwabisty mat. Czy OSMO Wosk olejny do drewna egzotycznego 1101 to coś czym powinienem sie zainteresować czy szukać czegoś innego ?

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam dobrych wiadomości z jatoba jest tak ze ..i tak i tak sciemniej mocno do dwóch lat..jak nałozysz olej..to efekt nbedzie mniej "drastyczny " dla ciebie..niz pod lakierem..

 

Chocia.ż ostatnio miałem z jakis rok temu jatobe..baaardzo jasna połozyłem exotic fondo i na to 2 x lakier wodny 2 skł..i jakosjuz około 1 roku kolor trzyma ...ale pod exotic fondo sciemniała od razu..tyle ze nie tak jak inne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z nikąd nadziei ?!! Co to znaczy, że zciemnieje ? Będzie ciemniejsza niż merbau ? Szukamy czegos w stylu doussie ale mniej pomarańczowego. Znaleźliśmy jatobe w obłednie niskiej cenie i na dodatek dość jasną. Czy mam od razu założyć, że choć bym nie wiem co robił to podłogę będe miał za 2 lata ciemną ?

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe... no nie zrobiłem nic głupiego. Na razie wziąłem tyle ile mi potrzeba do mojego gabinetu. Jutro chciałem wziąć następne 40 m2 ale nie wezmę. Jeśli miałbym słuchać że ciemno i że każdy włosek widać (mam biszkoptowego labradora) to poczekam i pomyślę.

 

Forum dzięki takim ludziom jak ty jest nieocenionym źródłem wiedzy i częstokroć kołem ratunkowym. Dziękuję.

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeślibys zastosował tak jak ci napisałem powyzej jais podkład chemiczny badz ws egzoten groun z loby i na to 2-3x 2skladniowy lakier wodny troszke to ograniczysz..

 

Nie ma takiej możliwości! Jest to jedynie efekt przejściowy. jedynie lakiery z absorbentami UV wydłuzają okres ciemnienia drewna. Nie ma co się łudzic!

Capon również nie pozwala na ściemnienie drewna pod wpływem lakieru.

 

Wielu z tak zwanych fachowców stosuje go w przeświadczeniu, ze to środek na zatrzymanie promieni UV. Kompletna bzdura nie chroni a do tego osłabia lakier nawierzchniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utleniania nic nie zatrzyma..na jakis czas jedynie..rozjaśnie lekko posadzke..caponu juz z 8 lat nie stosuje..spokojnie..

 

exotic-fondo..przyciemnia na dzien dobry prawie jak olej..wiec pozniej ciemnienie nie jest tak drastyczne..nic wiecej nie napisałem na miły bóg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utleniania nic nie zatrzyma..na jakis czas jedynie..rozjaśnie lekko posadzke..caponu juz z 8 lat nie stosuje..spokojnie..

 

exotic-fondo..przyciemnia na dzien dobry prawie jak olej..wiec pozniej ciemnienie nie jest tak drastyczne..nic wiecej nie napisałem na miły bóg!

 

Przecie ja nie ganie a jeno popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Zdarzenie: Na parkiecie merbau po połozeniu podkładu pojawiają sie jansne paski w poprzek. Wiem, ze jest to wada drwena polegająca na tym, że są to przebarwienia po podkładkach układanych w trakcie suszenia. Co z tym zrobić?? Jak zminimalizować te przebarwienia? Czy znikną i kiedy? Czy mozna to usunąć tylko szlifowaniem? i jakiej grubości? :o :-? :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzenie: Na parkiecie merbau po połozeniu podkładu pojawiają sie jansne paski w poprzek. Wiem, ze jest to wada drwena polegająca na tym, że są to przebarwienia po podkładkach układanych w trakcie suszenia. Co z tym zrobić?? Jak zminimalizować te przebarwienia? Czy znikną i kiedy? Czy mozna to usunąć tylko szlifowaniem? i jakiej grubości? :o :-? :cry:

 

Jeżeli masz coś takiego na podłodze zgłoś reklamację. Masz pełne prawo do tego aby uzyska przynajmniej ugodowy upust. Pieniadze przydadzą się na dalsze zabiegi. Mozesz nawet żądac wymiany parkietu jednak droga jest dośc długa.

Za każdym cyklinowaniem a przynajmniej pierwsze trzy razy będzie wychodzic

ten brzydki ślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to strasznie przykre co się wydarzyło. Dziś już wiem, ze chyba tego nie da się usunąć, niestety, a koszty z tym związane ....... :( :( Podejmuję jednak walkę, nie można dopuścić do tego by uszło to płazem nieuczciwym sprzedawcom. Mniej więcej wiem jak do tego się zabrać, ale jeżeli jest ktoś na forum, kto już stoczył taką batalię proszę o podpowiedź. Dla mnie każda wskazówka jest teraz na wagę złota. Naprawdę na tym etapie budowy domu, po dwóch latach, takie zdarzenie przybija baaardzo, odechciewa się wszystkiego, nawet tego domu... :cry: :cry:, który był dla nas marzeniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola hola...spokojniej ..nie widać tego..dopóki tego nie wycyklinujesz..jak masz merbau..to sprzedawca mógł o tym wogóle nie wiedzieć chyba ze to juz któryś raz z kolei...to inna sprawa..

 

zwróc sie do sprzedawcy aby albo pokryl koszta wymiany skoro cie tak to denerwuje..(ponieważ było nie było odpowiada za to co sprzedaje)..albo jakies zadośćuczynienie..niechaj ci zaproponuje..jeśli wtpnie tyłek dopiero walcz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...