Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie ogrzewanie wybrać?


Recommended Posts

Chyba we wcześnieszych obliczeniach "opłacalności PC" popełniłem zasadniczy błąd dot. kosztów wykonania "kotłowni" gazowej. Jest znacznie wyższy od zakładanego (post: Dostałem cios ....) Biorąc to pod uwagę koszt PC może być mniejszy niż kotłowni gazowej. I tyle!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 300
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też to zauważyłem...

Chociaż zastanawiam się, czy mimo instalowania PC nie założyć też w domu gazu. Tam, gdzie mieszkam jest dużo linii energetycznych napowietrznych w kiepskim stanie, co przekłada się na stosunkowo częste wyłączenia prądu. Co prawda z ogrzewaniem to nie kłopot (w życiu kotła gazowego nie zamontuję) - zawsze jest kominek, ale wody trochę zagotować nie byłoby źle, a po ostatniej burzy prądu nie było pół dnia.

Trzeba przyznać, że jest to irytujące... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz muszę znaleźć super kondensat w przystępnej cenie do ogrzewania domu poprzez podłogówke no i do cwu, ponieważ gazownia mi "zaśpiewała" za ponad 100m przyłącze 1122zł :lol: i dlatego zdecydowaliśmy sie z mężem na ogrzewanie gazem.

 

Co wy na to??? :wink:

 

 

Coś mi się wydaje że to tylko haracz gazowni za wydanie zgody na włączenie do sieci nie obejmujący kosztów wykonania przyłącza 8) sama skrzynka gazowa kosztuje pewnie połowę tej kwoty a gdzie reszta ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduje się, że wprowadzenie systememu handlu uprawnieniami do emisji (SHE) będzie skutkować wzrostem cen energii elektrycznej. Do 2012 r. prąd może podrożeć o 100%. Powiedział to we wtorek Jacek Jaśkiewicz z Ministerstwa Środowiska.

 

Nie znaczy, że miał rację. Ceny co najwyżej dogonią poziom europejski. Akurat prąd póki co możemy mieć w Polsce stosunkowo tani (wciąż duże złoża węgla kamiennego i brunatnego oraz ogromne zasoby biomasy).

Problem może być z emisją tlenków siarki - bo jest nieco za duża, a to kosztuje. Ale nie aż tyle, żeby przewidywać jakiś katastrofalny wzrost cen.

 

Poza tym 100% do 2012 to wcale nie tak tragicznie dużo - nieco ponad 10% w skali roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 6 months później...

Zapoznałem się pobieżnie z tym wątkiem w większości z przed dwóch lat.

Trochę sie od tego czasu zmieniło. Np pompy ciepła nie są już taką nowościa. Pojawiła się wśródnich spora konkurencja. Do głosu na dużą skalę weszła wentylacja z odzyskiem ciepła.

Jednak tytułowe pytanie nadal pozostało aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Buduję się od roku i właśnie drugi raz będę zmieniała pozwolenie.

Zmieniam ekogroszek na gaz - a nigdy gazu nie chciałam mieć.

Podytkowane jest to faktem lenistwa i małą atrakcyjnością w cenie ogrzewania.

Piszecie że cena kotłowni na gaz powala - pytanie ile ona wynosi?

Piec na eko chciałam kupić w granicach 10 tyś - myśle że z piecem dwufunkcyjnym kondensacyjnym się zmieszcze.

Gaz będzie z butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pozwolenia na budowę ze względu na zmianę systemu ogrzewania wg mnie nie jest potrzebna, bo jest to zmiana nie istotna z punktu widzenia budowlanego.

Wystarczy odpowiedni wpis w dzienniku dla swiętego spokoju, jeśli juz kogoś dręczy sumienie.

Gaz z butli owszem ale tylko na okres przejściowy kiedy doprowadzą ziemny.

W innym przypadku bez sensu bo drogo inwestycyjnie a eksploatacyjnie to samo co prąd II taryfa nie mówiąc o całej masie innych problemów i zagrożeń.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pozwolenia na budowę ze względu na zmianę systemu ogrzewania wg mnie nie jest potrzebna, bo jest to zmiana nie istotna z punktu widzenia budowlanego.
W tym przypadku jest potrzebna lub co najmniej wymaga zgłoszenia (instalacje zbiornikowe gazu do 7m3) - art. 29 ust. 1 pkt 19 ustawy Prawo budowlane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...