Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C96 CYRKON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 426
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, ja we wrześniu 2008 cieśli zapłaciłem ok. 2500 zł + doszło 850zł za dźwig - wiązary były przygotowane w całości na ziemi. Oczywiście nie liczę zapłaty dla pomocnika - czyli dla mnie.

Też zrobiłem ścianę 2w - gazobeton (prefabet), na to pójdzie 15cm styropianu LAMBDA z oferty termoorganiki lub swisspor (tego szarego)

Zrobiłem jeden błąd: zamieniłem murłatę z projektu na grubszą, za poradą cieśli zresztą, co zaowocowało koniecznością zabudowy ścianki kolankowej płytą OSB, gdyż nawet na najcieńsze bloczki nie było już miejsca.

Tak więc część poddasza będę miał jak w kanadyjczyku!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Co tak cicho na tym forum? Można by rzec jak w tym utworze "Gdzie ci mężczyźni?..."

Wszyscy tak zajęci budowaniem, że nikt już nie zdaje relacji z "Placu Boju".

Co tam u Was budowniczowie?

Krisker czy zamieszkałeś już w swoim gniazdku? Może prześlesz jakieś nowe fotosy? Czy twoja elewacja, z której byłeś tak niezadowolony, zimą prezentuje się lepiej?

U mnie w zeszłym tygodniu odbyło się lanie wieńca. Od jutra cieśle będą się zmagać z wieźbą. Przez tydzień docinanie, spasowanie, struganie, malowanie itp. a od następnego tygodnia niech pnie się do góry! Potem od razu dachówka i pod koniec marca może będzie stan surowy otwarty. Już nie mogę się doczekać bo dachówka już dawno czeka, po długim namyśle wybrałam ceramiczną, bo dostałam na nią duży upust. Renesansowa L-15 Kunice z Koramic-a w kolorze czerwona angoba. To jeszcze nie jest do końca to o czym marzyłam, ale na realizację marzeń nie starczyło skromnego budżetu.

Okna już zamówione i zapłacone, będą do odbioru 27 marca, mniej więcej w tym samym czasie co drzwi zewnętrzne.

Jakie okna wybieraliście do swoich Cyrkonów? A czym się kierowaliście przy wyborze drzwi zewnętrznych?

My wybraliśmy okna drewniane, bo ich urok "osobisty" przyćmił wszyskie wady, no i cena w lutym była rewelacyjna. Ale za to przy drzwiach zewnętrznych popełniłam profanację, bo z uwagi na trzy psy drewno było wykluczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przestoj zimowy, ja ruszam na poczatku kwietnia .Mieszkam troche daleko od budowy to buduje z doskoku .

Okna zamowione ,PCV 5 komorowe ,sasiad ma firme to nie szukalem daleko ,dal najlepsze ceny ,z montarzem.Hydraulik ma zrobic kilka rzeczy i tynkarze tez zamowieni.Jak cos zrobie to podesle kilka zdjec.

 

pozdrawiam

 

Budowniczy Cyrkona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam na początku chciałam sie przywitać jako ze jestem tu nowa.Cyrkona zaczełam budowac w zeszłym roku na wiosnę metodą tradycyjną tzn. sciany standartowo murowane z pustaków plus ocieplenie.Pod koniec roku domek stał już w miare gotowy przykryty daszkiem,opapowany.Teraz przede mną mnóstwo robót wykończeniowych.W związku z tym mam pytanko jaki jest orientacyjny koszt okien? ja po moich rozeznaniach znalazłam od 5 tyś za białe do 7 tyś. za brązowe które mi się bardzo podobają i tak sobie mysle czy są to dobre ceny.pozdrawiam[/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności. Stan surowy otwarty zakończony. Teraz kładziemy instalacje, w przyszłym tygodniu zalewamy posadzki, potem okna i drzwi i ścianki działowe. Jak się chce wiele rzeczy wykonać samemu to prace postępują w zółwim tempie. Mam wreszcie parę fotek (z 1 maja), wszystkich ciekawych jak wygląda Cyrkon z daszkiem zapraszam do oglądania.

A co u Was? Jak postępują prace? Kiedy planujecie wprowadzkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam serdecznie,

dzięki za słowa uznania. Niestety nie mam jeszcze żadnych zdjęć wnętrza. Jestem obecnie na etapie budowania ścianek. Wybraliśmy lekkie konstrukcje, zamiast tradycyjnych ścian murowanych. Murowane oddzielają tylko kotłownię. Wykonawcami jesteśmy sami, więc mamy czas tylko popołudniami, lub w weekendy. Prace postępują powoli, ale postaram się zamieścić niedługo jakieś fotki (brak mi ostatnio czasu na ich zrobienie). Skończyliśmy właśnie rozprowadzać instalację elektryczną, wodną i co. Dziś wkracza ekipa z montażem grzejników, pieca na paliwo stałe i rozruchem całej instalacji. To będzie nasza "chwila prawdy" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam :D też mam zamiar już wkrótce rozpocząć budowę Cyrkona. Wprowadzamy pewne zmiany takie jak wylanie stropu betonowego i górnego również z betonu bo strop drewniany mnie najbardziej raził w tym projekcje. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...