Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C96 CYRKON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 426
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wojcir, czy możesz zrobić jakieś zdjęcia tych schodów- to dosyć istotne dla nas- my chcemy dać schody w orginalnym miejscu, ale dwa ciągi pod kątem 90 stopni wdłuż ścian

U nas jest jeszcze inny "problem"- działka jest płaska, a potem wznosi się i żeby uratować całą płaską część pod trawnik wgryziemy się w skarpę, a "cyrkon" będzie stał na doprojektowanej piwnicy (chyba pierwszy taki cyrkon na forum)- to oczywiście pociąga wiele zmian w parterze- dzięki temu kotłownia idzie do piwnicy,trochę poprzesuwamy ściany, żeby salon był jak największy, choć zasadniczo rozkład pomieszczeń zostaje ten sam. Oczywiście troszkę zmian w oknach salonowych, jak będzie już wersja komputerowa (narazie wszystko na papierze-jakoś wolę ołówek) to wrzucę tu "pod ostrzał krytyki"

Edytowane przez redjanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody jeszcze nie istnieją. Zapłaciliśmy tylko zaliczkę i omówiliśmy szczegóły. Schody będą jesionowe, ze spocznikiem z lekkim zabiegiem. pod schodami stolarz od razu wykona zabudowę (szafa na kurtki i szafki na buty). Zdjęcie mogę dać tylko poglądowe (z naszych inspiracji). Montaż schodów w tym miejscu wymusił parę zmian: przesuwamy drzwi wejściowe ile się da w jedną stronę, zwiększył się również otwór w stropie (ok30cm). Rezygnujemy także z drzwi wewn.(wiatrołapu) - dobudowywujemy drewniany ganek - zamknięty, cały przeszklony z drzwiami.

http://www.greensystem.com.pl/images/2011-11-08_183811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, zdjęcie poglądowe jest ok, ale ciągle myślę o długości pierwszego i drugiego ciągu.

poza tym, chyba masz górę odbitą lustrzanie, bo przecież nad wiatrołapem jest łazienka, więc łazienka teraz u Ciebie wypada naprzeciwko- to też ciekawy pomysł

ale pisałeś, że masz stan surowy zamknięty- więc jak możesz, to zrób zdjęcia miejsca pod schody (dawnego wiatrołapu z różnych ujęć)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich,bardzo mnie zainteresowal ten projekt,glownie z uwagi na ograniczone fundusze jakie posiadam,mam pytanie,czy w tym projekcie lawa fundamentowa jest tylko po obwodzie?nie trzeba wylewac fundamentu pod sciany dzialowe?z gory dzieki za odpowiedz.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! My również braliśmy to pod uwagę. Dopiero teraz gdy dom jest gotowy "z zewnątrz" a pozostały instalacje odczuwamy różnicę w cenie". Jednocześnie ze mną buduje się mój szwagier (typowy dom z garażem ok 150m - dach 4spadowy) - na etapie instalacji zyskujemy ok 50% (my zrezygnowaliśmy dodatkowo z łazienki na górze. Kończę właśnie ganek(zamknięty,obudowany w drewnie) -będzie takim dodatkiem do Cyrkona, który pozwoli zrezygnować z wiatrołapu w środku. Wkrótce postaram się zamieścić kilkanaście zdjęć (środek i na zewnątrz). Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odpowiedz,ciekawe jak to bedzie wygladalo u nas na slasku z tymi lawami,w promieniu 10km 4 kopalnie,to co mnie jeszcze bardzo zainteresowalo czytajac wasze wpisy to chyba jak dobrze pamietam kolega Krisker pisal cos,ze zrobil sobie belkowy strop,tez cos takiego mi chodzi po glowie,szkoda,ze nie mozna tego podejzec jak to wyglada,gdyby ktos mial cos podobnego i wstawil jakis link albo fotki bylbym bardzo wdzieczny.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody będą jak ustawa przewiduje:) (od ściany jest 96cm - po to przesunęliśmy drzwi - trzeba było również przesunąć wymian ok.40cm aby nie zahaczyć głową), pod schodami stolarz wykona zabudowę - szafę na kurtki oraz szuflady na buty - cena ustalona 10500, zaliczka zapłacona, schody jesionowe z zabiegiem oraz spocznikiem (nad drzwiami wejściowymi)

góra - dwa pokoje dla dziewczynek + pokój komputerowy (gabinecik) w miejscu projektowanej łazienki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

po zimowej przerwie prace nad budową domu zaczeliśmy w połowie marca.

Budujemy wg. projektu z Ytong 36,5cm. W tym miejscu potwierdzam pozytywna opinię o tym produkcie-buduje się szybko, bloczki bardzo łatwe w obróbce i bardzo dokładne.

Parter postawiony, wieniec wylany.Sobota minęła na docinaniu belek stropowych i ich impregnacji.Gdyby nie popołudniowa burza, bele leżałyby na murze;)

Ogólnie robota idzie jak szalona, przerwy w budowie powodowane są jedynie złą pogodą.

Oto kilka fotek z pracy mojego męża(i mojej w każdą sobotę:p)

P140412_09.170002.jpg

P180412_15.420002.jpg

P180412_15.420001.jpg

P140412_09.430001.jpg

P140412_09.190001.jpg

P140412_09.170002.jpg

P180412_15.420002.jpg

P180412_15.420001.jpg

P140412_09.430001.jpg

P140412_09.190001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...