Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C96 CYRKON


Recommended Posts

Witam!

Stan zero juz gotowy.Doprojektowalem wiate garazowa ze strony okna lazienkowego.Zrezygnowalem z kominka i z komina w kuchni.Planuje ogrzewanie na eko groszek albo cos podobnego .

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych: Ile m˛ ytonga na sciany nosne zamawialiscie? Mnie wychodzi z wyliczen 120 m˛

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 426
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Stan zero juz gotowy.Doprojektowalem wiate garazowa ze strony okna lazienkowego.Zrezygnowalem z kominka i z komina w kuchni.Planuje ogrzewanie na eko groszek albo cos podobnego .

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych: Ile m˛ ytonga na sciany nosne zamawialiscie? Mnie wychodzi z wyliczen 120 m˛

 

Pozdro!

 

Z tą wiatą, to fajna sprawa! Też kiedyś dobuduję! A jeśli chodzi o komin kuchenny to pełnił on też funkcję wentylacji kuchni i łazienki na górze. Jeśli nie będziesz miał rekuperacji, to musisz coś w to miejsce wymyślić... Te 120m2 to chyba ciut za dużo, bo trzeba jeszcze odjąć kształtki na wieniec i nadproża. Mi wychodzi ok. 110m2, ale lepiej dokładnie sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Jak juz wspomnialem w jednym poscie mieszkam w Austrii i tu nikt nie stosuje wentylacji grawitacyjnej pomieszczen mieszkalnych.Wentylacje stosuje sie tylko w lazience, wc oraz w kuchni(okap) i sa to tez tylko wentylacje mechaniczne.W Polsce robi sie wentylacje praktycznie do kazdego pomieszczenia. Moze ma to jakis sens jak sie nie wietrzy pomieszczen przez otwarcie okna (w lecie sa ona i tak otwarte) a w zimie to napewno ucieka przez nia duzo ciepla (jak dym pzrez komin) i nie jest to energooszczedne.

A co do Cyrkona to zrobie tylko wentylacje mechaniczna okapu i dodatkowy wywietrznik do lazienki na pietrze,

Narazie przerwa na budowie,Dalej ruszamy w lipcu, i mam nadzieje ze stan surowy otwarty zrobimy w trzy tygodnie.

 

Pozdra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jeszcze daleko do końca. Więc pewnie jeszcze będę tutaj pisał.

 

Wczoraj zrobiłem podłoge na strychu (prawie 50m2) z płyty OSB 3 grubość 18mm.

 

http://www.empikfoto.pl/albumy26/125462/465662/previews/14469256_obraz_009.jpg

 

http://www.empikfoto.pl/albumy26/125462/465662/previews/14469257_obraz_007.jpg

 

Teraz jeszcze schody wysuwane na strych.

Ktoś z Was może takie robił? Jaka wielkość? (120*70)

 

Czy już kolor pokoju pokazałem? Nie pamietam.

 

http://www.empikfoto.pl/albumy26/125462/465662/previews/14469258_obraz_004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krisker, mam nadzieję, że dorzucisz jeszcze jakąś fotkę z wykończeniem kominka? Ja zupełnie nie widzę tej podkowy u siebie, nie mam pomysłu, jak ją wykończyć. Chyba dam komin pref. a kominek dostawię po prostu z boku, ale też nie podoba mi się ten pomysł. Może mnie jakoś zainspirujecie?

Acha, mam działkę z wjazdem od pd-zach, wiec całkowicie zmienię układ wnętrza. Jak będę miał papiery od projektanta, postaram się zrobić parę skanów i wstawię do obejrzenia. Pozdrawiam.P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krisker, mam nadzieję, że dorzucisz jeszcze jakąś fotkę z wykończeniem kominka? Ja zupełnie nie widzę tej podkowy u siebie, nie mam pomysłu, jak ją wykończyć. Chyba dam komin pref. a kominek dostawię po prostu z boku, ale też nie podoba mi się ten pomysł. Może mnie jakoś zainspirujecie?

 

Jeśli zmienisz kierunek schodów, to spokojnie się zmieścisz z kominem systemowym.

 

Acha, mam działkę z wjazdem od pd-zach, wiec całkowicie zmienię układ wnętrza. Jak będę miał papiery od projektanta, postaram się zrobić parę skanów i wstawię do obejrzenia. Pozdrawiam.P

 

Mi się zupełnie niechcący udało - wersja L, taras na południu, wejście od wschodu i od tej samej strony wjazd na działkę. Ale ciekaw jestem jak u siebie to zrobisz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki: wersja P odbita w pionie, zamiana miejscami klatki schodowej i wiatrołapu, lub, i to chyba tego będziemy się trzymać - podobnie jak poprzednio

odbicie w pionie, miejsce klatki schodowej zajmują drzwi i schody zabiegowe, naprzeciwko, w miejscu po wiatrołapie dodatkowe okno i rozszerzona kuchnia.

POzdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki: wersja P odbita w pionie, zamiana miejscami klatki schodowej i wiatrołapu, lub, i to chyba tego będziemy się trzymać - podobnie jak poprzednio

odbicie w pionie, miejsce klatki schodowej zajmują drzwi i schody zabiegowe, naprzeciwko, w miejscu po wiatrołapie dodatkowe okno i rozszerzona kuchnia.

POzdrawiam, Paweł

 

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale nie rezygnujcie z wiatrołapu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kiepskie przeróbki w edytorze, ale generalnie pokazują o co mi chodzi, projektant pewnie spisze się lepiej (mam nadzieję!). Acha , pomieszczenie gosp. będzie w garażu, doklejonym z boku, w zamian na parterze chcemy mieć pokój (ok. 10m) i większą łazienkę. Kocioł c.o. też planujemy w łazience za kominem.

 

http://picasaweb.google.pl/pawelpietko/Cyrkon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...