Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchnia z p?yt? ceramiczna


Recommended Posts

Jestem na etapie wyposażania kuchni. Obecnie mam dylemat jaką kuchnię z płytą ceramiczną wybrać. W każdym sklepie słyszę inną opinię. To zależy chyba jaką prowizję mają poszczególni sprzedawcy u producentów. Mój ostatni wybór to AMICA HK2502. Czy ktoś może już ma taką kuchnie i mógłby coś na jej temat powiedzieć. Chętnie wysłuchałbym opinii również na temat innych kuchni AMICI i innych producentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest Amica z płytą ceramiczną. Funkcjonuje OK. Nie wiem jaki to konkretnie typ, ale kosztowała niecałe 2500 pln, a ma sporo funkcji.

Generalna zasada jest taka: więcej funkcji (zegar, timer, rożen, sonda temperaturowa itp. bajery) podnoszą koszt.

Aha - mój model może być zasilany alternatywnie prądem: 3 fazami, 2 fazami albo 1 fazą.

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli płytę gazowo - elektryczną - to są takowe do zabudowy. Moi znajomi mają taką z dwoma palnikami na gaz i dwoma elektrycznymi - efekt jest taki, że korzystają wyłąćznie z tych na gaz - bo tak są przyzwyczajeni.

Jeżeli chodzi o koszty użytkowania to też bardzo mnie to ciekawi. Użytkownicy płyt ceramicznych podzielcie się doświadczeniami!!!

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wyodrębnić koszty prądu do samej kuchenki. A po przeprowadzce z bloku z kuchenką gazową do domu z płytą ceramiczną też trudno znaleźć punkt odniesienia.

 

No cóż, wydaje mi się, że najlepszym porównaniem mogą służyć osoby, które niedawno wymieniły jeden rodzaj kuchni na drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Amice HK0500. Sprawuje się dobrze. Bardzo dobry piekarnik - w porównaniu do poprzednich tanich Wrozametów i Mastercooków.

Koszty używania - jak napisał kgadzina - trudno wyodrębnić. Powiem tak: mimo kuchni elektrycznej i domu większego niż mieszkanie w bloku za prąd płacimy teraz trochę mniej ! Za to komfort obłsugi i estetyka bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turner,

ja mam płytę elektryczną Elektroluxa 90cm x 60cm bezramkową z rozszerzonym polem grzewczym (to takie pole na podgrzewanie czegoś np. w brytwance). Jest po prostu super! Kosztuje 2600. Ma Timer, blokadę aby dzieci jej nie włączyły. W wyposarzeniu jest dodatkowo specjalna skrobaczka do zeskrobywania produktów, które np. wykipią lub sie przypalą i trudno je wyczyścić.

Jeśli jesteś estetą - kup płytę bezramkową. Ma ładniejszy design. Jeśli lubisz rzeczy funkcjonalne - zwrócć uwagę na wielkośc płyty - 90 cm jest bardziej funkcjonalne w kuchni niż 60 cm.

Miwar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta musi mieć timer, a piekarnik nawiew. Pozostałe funkcje typu termometr, rożen, programowalne godziny włączenie i wyłączenia to już bajery. Z niektórych nie skorzystasz nigdy.

 

Płacimy 60-65 zł za prąd miesięcznie - 2 osoby, a elektroniki włączonej jest u nas dużo, ile z tego płyta i piekarnik nie wiem, ale nie są to koszty :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he, nie wiem czy piszesz z wlasnego doswiadczenia, juz kiedys przerabialem temat z "podobnymi" garami, ktore nie dosc, ze byly tansze to jeszcze "lepsze":smile:, dziekuje, wybralem te drozsze, nie zeptera i jestem z nich bardzo zadowolony, tym bardziej, ze w domu to ja jestem kucharzem:smile:

ps

chyba wszystkie nadaja sie na plyty indukcyjne pod warunkiem, ze maja jakas wkladke magnetyczna w dnie gara, ale tak do konca nie jestem pewien ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...