Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

" może ktoś znający się wymieni elementy jakie mogą zawierać się w takich układach i jakie mają zastosowanie , bo najczęściej słyszę o liniach kroplujących jakby nic innego w tym systemie nie istniało Może ktoś opowie coś o tych systemach? bo nie ukrywam jestem total laik a też mnie to czeka "- chodzi mi o taki trochę wykład , kompendium wiedzy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przyłączam do prośby o krótki wykład. Na pewno ktoś w forumowiczów zrobił coś takiego samemu. Jakie są elementy i standardowe rozwiązania systemu nawadniania dla ogródka?

Spjrzałem na stronę Droimpexu i niestety nie da się w tym połapać. Gardena może jest gorsza, ale za to jaśniej opisane.

 

Padło w tym wątku, żeby nie stosować studzienek samoodwadniających (chodzi o spuszczanie wody na zimę). Dlaczego? Rozwiązanie z wypożyczaniem sprężarki co roku wydaje mi się cokolwiek niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam jestem w trakcie zakładania systemu nawadniania ale postaram się odpowiedzieć na te tematy które wiem .

Jeżeli chodzi o stronę Gardeny to jest jasno wszystko opisane jak planować rozmieszczenie zraszaczy , wystarczy zastosować inne zraszacze . Gardeny odradzam mój popsuł się po dwóch sezonach , poza tym można kupić lepsze i tańsze

Przy zastosowaniu zaworów odwadniających ( ja spotkałem się tylko z zaworami przy zraszaczach ) musisz zwrócić uwagę na zachowanie odpowiedniego spadku w kierunku zaworu , z reguły nie ma idealnie równego terenu i jest to trudne do wykonania a może okazać się że studzienka będzie zakopana 1m pod ziemią aby uzyskać odpowiedni spadek . Instalacja nawodnienia zakopana jest dość płytko dlatego przed zimą trzeba ją opróżnić z wody ponieważ zamarzająca woda może uszkodzić rury i zraszacze i do tego najlepszy jest kompresor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako laik jestem w trakcie walki z tysiącem możliwości i sprzętu.

Dzisiaj jestem umówiony w hurtowni ze sprzętem huntera oraz toro na opracowanie projektu i zrobienie wyceny. Pewnie będę dużo mądrzejszy więc podzielę się uwagami.

Na początek jako podstawa to trzeba sprawdzić jakie ciśnienie i wydajność ma ujęcie wody. Ja u siebie mam wkopany zbiornik na deszczówkę 10m.sz. więc podłączę wszystko przez pompę.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...