Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki system do ocieplenia wełną ścian zewnętrznych?


Recommended Posts

Witam,

 

co prawda to przede mną daleka przyszłość, ale już się zastanawim jaki system byście polecili do ocieplenia ścian zewnętrznych metodą lekką mokrą z wykorzystaniem wełny jako materiału izolacyjnego? Wstępnie się zastanawiałem nad Rockwoolem Ecorock-L, ale... sam system jest stosunkowo drogi, zaś jeśli marzą się na kolorowe ściany, to będzie jeszcze droższy. Standardowo w systemie tym jest tylko tynk biały. Jeśli ktoś chce mieć inny, to musi wytynkować i kupić dodatkowo farbę silikonową. A więc koszty rosną...

 

Kto poleca inne produkty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja własnie mam ten etap za sobą :wink:

I muszę przyznać, że Rockwool jest nie do pobicia pod względem ceny, a farba silikonowa, lub silikatowa nie jest droga.

W przypadku systemu z kolorowym tynkiem cena idzie w górę prawie dwukrotnie!

Teraz tylko mam dylemat czy farba silikonowa/silikatowa, czy egalizacyjna?

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

On 2003-02-27 09:37, radex wrote:

Czyli mówisz, że tynk biały + farba Rockwoola są tańsze od tynku kolorowego konkurencji?

Tak mówię. W przypadku mojego domku Rockwool Ecorock wyszedł 13000PLN z dodatkowymi listwami i narożnikami + ok. 1000PLN za farbę. Najtańsza konkurencja z kolorowym tynkiem silikonowym proponowała 19000PLN za sam system + listwy, kołki... Z tym, że cenę dostałem sporo poniżej katalogowej. Farbę silikonową wziąłem innego producenta, bo klienci od dystrybutora Rockwool-a sami inna polecali.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta roznica w cenie wynika z tynku. Silikonowy to najwyższa pólka i duzo droższa. Ok. 20-30 zł za m.kw. Daja natomaist 20 lat gwarancji, jest samoczyszczący się. Ja tez myslę o systemie Ecoroc-L + własny tynk silikonowy. Powiedzcie czy zwuykły tynk + farba silikonowa jest roziwazaniem alternatywnym w trwałości i uzytkowaniu??????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje co jest lepsze pod względem trwałości: tynk kolorowy czy tynk biały pomalowany farbą?

 

Swego czasu pisałem do Atlasa i odpowiedzieli, że najtrwalsze rozwiązanie to tynk mineralny + farba silikatowa. Dotychczas wydawało mi się, że tynk silikonowy. Ktoś wie jak jest na prawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...