Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tom soyer

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wprawdzie jeszcze nie jestem szczęśliwym posiadaczem kozy ale właśnie kończę zakrojone na szeroką skalę poszukiwania odpowiedniego modelu.Co do komina to polecano mi gotowe elementy kominowe bo:szybkie w montażu ,lekkie ,nie zabierają dużo miejśca(mały przekrój).Co do wagi to od 60 do 250 kg- zalęży od wielkośći.Przy kozie łatwiej chyba utrzymać pożądek niż przy otwartym kominku.Jeśli moę polecić ,to duzy wybór subiektywnie najładniejszych (klasyczne) ma firma JOTUL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajcie z tym ogrzewaniem

niedługo dojdzie do tego że włożycie świeczkę do kozy (:grin: )i trzeba będzie dom zchładzać

mój znajomy ma taką kozę grzeje dom i jeszcze cwu (koza z płaszczem wodnym) i dokłada do niej raz na 4-5h ponieważ pojemność kakowej jest mniejsza niż wkładów kominkowych,

dlatego super sprawdza się w małych domkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że zwykła rura niekoniecznie może wystarczyć. Czy to koza czy kominek potrzeba trochę ciągu. U siebie podłączyłem kozę do normalnego komina z dodatkowym kanałem wentylacyjnym, ale bez nawiewu. Co do tego czy koza ogrzeje i jakie pomiezsczenie zależy tylko od jej mocy z regułu trochę mniejszej od przeciętnego wkładu kominkowego (u mnie 7.5kW dane producenta). Zaleta to szybka instalacja: wybić dziurę wsadzić rurę i używać. Obok skandynawów również Włosi robią sporo fajnych kóz (http://www.sideros.com)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zgroza. Moi znajomi zama zeliwno koze - no i zawsze im zazdroszcze. Koza nie ma zadnej obudowy ceramicznej. Jest podlaczona rura prosto do komina. Bardzo szybko sie rozgrzewa i przyjemne ciepelko rozchodzi sie prawie natychmiast. Ogrzewa

powierzchnie ok. 40m2.Dlugo trzyma cieplo, a wystarczy wrzucic troche drewna. Czasami, jak dodadza wegla, to trzyma do rana. Poprosu rewelacja - daje slowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, na oslode jeszcze dodam, ze ani straszych dymow ani smrodow nie zauwazylam. Owszem w momecie rozpalania, zanim ta metalowa rura doprowadzona do komina sie nie rozgrzeje 9doslownie chwila) czasem wydobywa sie dym. Alez to jest naprawde moment ! Mysle, ze bardzo szybkie ciepelko jest wystarczajaca nagroda za ta drobna niewigode.....

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...