Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tom soyer

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

NO tak - oczywiście, że wydłuża. Sama chcę własnie ceramiczną (lub kominek z kaflami). Raz, że są przepiękne i nadają klimat wnętrzu, a dwa - kafle kumulują ciepło , to jest bezdyskusyjne, tylko na jak długo je utrzymują (ile dłużej taka koza kaflowa grzeje od niekaflowej) to nie wiem.

Acha - no i ujemnie jnonizują powietrze w przeciwieństwie do żeliwnych.

Mam namiary na ceramiczne kozy, ale musze poszperać w domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja szukam kozy takiej na chwilke..tzn,,zeby na jesieni muc ja podłaczyc do komina i palic w niej jak bedzie sie cos działo w domu..( fachowiec tez człowiek) chciałam kupic taka zeliwna..ale sa same stalowe..i nie wiem która lepsza..stalowa zwykla kosztuje 90 zł, natomiast zeliwna 300 zł...

 

i jak...która??? a moze ktos ma do sprzedania taka koze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam pierwszy raz na forum. Nie wiem czy zagrzeję miejsce na dłużej (czeka mnie "tylko" remont piętra domku :wink:. Mam pytanie co do montażu kozy na piętrze. Jest domek jednorodzinny - kostka vel bunkier. Na parterze jest kominek, na piętrze chciałbym kozę, która ma ogrzać jesienią i wiosną powierzchnię ok. 38 m kw. plus otwarcie na kuchnię i korytarz (brak drzwi, mieszkanie otwarte). Problemem wydaje mi się wysokość niezbędna dla ciągu w kominie. Od podłogi mam 2,5m, strop 0,5m i komin 0,8m - razem jakieś 3,8m. Może rura kominowa będzie trochę sterczeć na dachu. Pytanie - czy to wystarczy? Czy jest sens instalacji dobrej kozy w takich warunkach? Czy koza to pociągnie bez zadymiania mieszkania?

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam piec 'kozę' - wykonaną samemu...

zrobiona z rury stalowej, na dole coś w stylu cokolika w którym jest szuflada na popiół, ładowanie paliwa od góry, ruszt wykonany z grubej pospawanej blachy, obrotowy +/- 120 stopni(łatwo się go czyści)

 

ogrzewam nim 40 metrów (2 pomieszczenia)- od stycznia...

rozpalałem go po południu po pryjściu do domu - po 20 minutach w pomieszczeniu gdzie stoi było 30 stopni

paliwo-węgiel/drewno

w pomieszczeniu bez pieca rano - 16-18 stopni

 

pomieszczenia z wymienionymi oknami, nieocieplone, stare budownictwo, cegłą

 

koszt wykonania materiał + prąd do spawarki+ czas+ puszka srebra piecowego

i oczywiście trochę inwencji

 

snow

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za otuchę co do tego zwierza. Ponowię jednak sprawę, żeby nie zginęła: mam od paleniska do szczytu komina jakieś 3,8m (koza będzie na piętrze). Zastanawiam się, czy to nie za mało do dobrego ciągu. Tzw. fachowcy ze sklepu powiedzą, że ok, byle klient kupił. A mi potem będzie dymić do domu... Więc jak z tą kozą, jak długi komin musi mieć?

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Odgrzejmy temat, bo jesień niedaleko. Widziałem w NOMI kozę ALASKA. Piękna , cała w kaflach. Czy ktoś to ma w domeczku...

I dalej - jak z doprowadzeniem powietrza do takiej kozy. Konkretnie TAK/NIE . Jeżeli TAK - to w jaki sposób(jakiś opis).

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektore kozy to umozliwiaja ale to raczej kominki wolnostojace (olbrzymie kozy). generalnie kozy maja kilka razy mniejsza moc wiec zuzywja tez o wiele mniej powietrza. ogrzewaja tez przede wszystkim to pomieszczenie w ktorym sie znajduja wiec najczesciej bywa za cieplo i trudno tu mowic o stratach. ja odpuscilbym sobie takie doprowadzenie.

 

ja nadal szukam jakiegos fajnego modelu wlasnie z kaflami lub kamieniem. te modele ktore mi sie podobaja pochodza z niemiec i maja cene dobrego samochodu wiec bede wdzieczny za namiary na cos bardziej naszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek B
Te czeskie kozy maja dobrą cene i fajny wyglad ale to co w srodku to delikatniutkie . Nasz czeski kontrachent [ od kafli ] zdecydownie odradza obudowywanie tych "wkładów" naszymi kaflami . Elementy tych "gotowców" mają gumową uszczelke od okien pod kaflami... isilikonowe fugi.. Osobiście polecam kozy z szamotem w środku to gwarantuje im długą żywotność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najnowszym muratorze pisza "jak podłączyć kozę" i jest taki punkt ktory mowi zeby doprowadzac, zrezsta jak za wiele lat taka koze bedziesz chcial zastapic kominkiem, to takie doprowadzenie powietrza bedzie jak znalzal. Jezeli bym nie doprowadzila, balabym sie ze koza bedzie zasysac powietrze z domu, a bede miec dom termos-b. cieple sciany i okna, wiec doprowadzac! Mam tylkow watpliowsci natury technicznej, czy kazda koza jest przystosowana do takiego podlaczenia do kanalu z powietrzem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...