Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:) No, tak:) Dach mojej natalki ma ok. 315m2. U mnie podsufitka wypadnie o 10cm dłuższa, gdyż zmienialiśmy kąt nachylenia dachu do 35 stopni i zlikwidowałam ten "doklejony" daszek nad wykuszem okiennym. Zatem dach kończy się nie 80cm od ściany zew, jak jest w projekcie, ale 90cm. Bez zmian powinno wyjść ok 305m2 powierzchni dachu. Jednak ilość okien, kominów, rynien, gąsiorów itp decydujących o cenie jest praktycznie taka sama :rolleyes:

Zaczynającym budowę mogę jedynie doradzić, że najbliższy ściany frontowej komin (ten stawiany na stropie) jest właściwie zbędny :p Do wentylacji kuchni wystarczy dachówka kominkowa, pion odprowadzający smrodek z kanalizacji kuchennej zdaniem hydraulików i kierbud jest niepotrzebny przy tak małej odległości od garażu, a garderoba nie potrzebuje komina do wentylacji:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich nowych i "starych" natalkowiczów!

Wasze ostatnie wpisy zmobilizowały mnie w końcu do podsumowania dotychczasowych wydatków;) W odp na Wasze zapytania:

SSO (z papierami) wyn. nas ok. 200400 PLZ

SSZ (j.w. + dach i okna) 262900 PLZ

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia! :D

 

263 tys. SSZ? Czy Ty nie liczysz tego przypadkiem z kupnem działki ??

 

magduska, piszę o całkowitym pokryciu dachowym, tj. więźba, pokrycie, rynny, obróbka kominów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasbog,

 

Mamy zalany strop i schody i czekamy teraz tydzień na powrót ekipy. Od poniedziałku wchodzą nam z więźbą i mamy ostatnią chwilę na podjęcie decyzji co do dachówki. Dla zainteresowanych

 

betonowy braas kolor antracyt - 23 500 brutto

ceramiczna ruup ceramika antracyt - 29 500 brutto

 

Odrzuciliśmy Robena, bo chcemy dachówkę tzw. barwioną w masie

 

Czekam jeszcze na jedną wycenę i wg szacunków może być troszkę taniej. Cena zawiera wszystko co niezbędne do ułożenia na więźbie łącznie z rynnami plastikowymi, gwoździami,blachą, klejami itd, ale bez okien dachowych.

Okna Velux - min 10 tys.

 

Cena za robociznę - cały dach (więźba, ułożenie dachówki i wstawienie okien dachowych) to 22 tys. I wg tych cen jak by nie liczył to robocizna z materiałem za dach wyniesie ponad 50 tys

 

Dla przyszłych budowniczych Natalii - potwierdzam, że jest możliwe przerobienie schodów. Mamy spocznik dzielony na pół i chodzi się po tym naprawdę wygodnie ( nie przerabialiśmy projektu i nie powiększaliśmy domu). Minus - jeden stopień wyciągnięty na salon. Zrobiliśmy też przerwę między schodami więc nie będę miała problemu z "zawinięciem" balustrady. W projekcie była taka półka między schodami a wąskim pokojem na górze - kosztem tej półki właśnie ta przestrzeń między schodami do i od spocznika. A już zupełnie mój majster nie widział problemu ze chodami czterozabiegowymi zamiast tych projektowanych sześciozabiegowych. Może w końcu zmobilizuję się i nauczę się wklejać fotki...

 

Pozdrawiam Wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, talarek_ag:) Świetnie sobie radzicie z budową! Pędzicie na przód, aż miło:)

Widzę też, że ceny specjalnie się nie zmieniły od ubiegłego roku...

Piszesz, że zależy ci na dachówce barwionej w masie. Taką dachówkę oferuje również firma Creaton. Z tego co pamiętam, również ceny były dość atrakcyjne i jakości nie potrafię niczego zarzucić....

Potwierdzam zdanie waszego majstra ad. schodów z 4 stopniami zabiegowymi. Są bardzo wygodne i funkcjonalne:) Natomiast nie potrafię sobie wyobrazić schodów "wychodzących" z salonu? Czy może budujesz jakąś inna natalkę? Piszesz, że "jeden stopień wyciągnięty na salon"....Jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

al.g., źle się wyraziłam co do tego schodka. Pisząc "na salon" miałam na myśli to że schody u nas nie zaczynają się równo że ścianą tą od wc, tylko jeden jest wysunięty i widoczny z wejścia, od strony wiatrołapu. Zdają sobie sprawę, że w ten sposób nieco zmniejszyliśmy przejście do tego korytarzyka z którego wchodzi się do tych dwóch pokoi na dole i łazienki, ale myślę, że przy ładnej obróbce schodka (może takie zaokrąglenie w stronę drzwi do wc..) i ładnej balustradzie może to nawet ładnie wyglądać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach:p talarek_ag:)...I wszystko jasne! :p Mam wrażenie, ze już niejednokrotnie taki wysunięty poza lico ściany stopień widziałam:) Na pewno ładnie to wykończycie!

Wszystko odpowiednio przemyslane i przygotowane, jak należy! Tak trzymaj!

:) powodzenia!

Edytowane przez al.g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba zdecydowaliśmy się co do okien. Ciekawa jestem Waszej opinii co do ceny. Okna PCV w kolorze winchester ( podobny do złotego dębu tylko moim zdaniem bardziej przypominający naturalne drewno), profile sześciokomorowe, trzy szyby, uszczelki z włókna węglowego zamiast aluminium - podobnież cieplutkie ( bo na parametrach to się nie znam, ale polegam na opinii zaprzyjaźnionego fachowca), z wieloma jakimiś funkcjonalnościami :)) - komplet za 11 800,00.

Mamy takie otwory okienne

235 x 200 - 2 szt ( zamiast wykusza też mamy wyjście tarasowe)

130 x 170 - 2 szt (pokoje na dole)

240 x 120 - 1 szt (kuchnia)

60 x 90 - 3 szt

 

Drogo ?

 

Troszkę mnie zmartwiła brama garażowa - w tym samym kolorze i z porządnym napędem ( wymiary 235 na 500 cm) to koszt 8 tys. Czy Wy też tyle płaciliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W naszej Natalce też robota wrze.

Mamy zakończoną elektrykę, elewację - w przyszłym tygodniu wchodzi hydraulik.

Zdjęcia nowe już mam zrobione lada dzień wrzucę.

Ale potrzebuję pomocy.

Dajcie po 1 zdjęciu (jeśli macie) tego pokoju na poddaszu nad kuchnią.

U nas jest on większy trochę od tego drugiego, bo przesunięta jest ściana ze względu na słupy. I w drugim pokoju nie mam jak zrobić szafy bądź też garderoby.

Ostatnio wpadłam na taki pomysł: zrobię za drzwiami pokoju nad kuchnia szafę garderobę dostępną z dwóch stron - musze tylko wybić drzwi.

Ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak wygląda gipsówka w tym wykuszu i potrzebuję fotek. a nie mogę znaleźć JUż wklejam mój pomysł:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W naszej Natalce też robota wrze.

Mamy zakończoną elektrykę, elewację - w przyszłym tygodniu wchodzi hydraulik.

Zdjęcia nowe już mam zrobione lada dzień wrzucę.

Ale potrzebuję pomocy.

Dajcie po 1 zdjęciu (jeśli macie) tego pokoju na poddaszu nad kuchnią.

U nas jest on większy trochę od tego drugiego, bo przesunięta jest ściana ze względu na słupy. I w drugim pokoju nie mam jak zrobić szafy bądź też garderoby.

Ostatnio wpadłam na taki pomysł: zrobię za drzwiami pokoju nad kuchnia szafę garderobę dostępną z dwóch stron - musze tylko wybić drzwi.

Ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak wygląda gipsówka w tym wykuszu i potrzebuję fotek. a nie mogę znaleźć JUż wklejam mój pomysł:

Edytowane przez gosa31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba zdecydowaliśmy się co do okien. Ciekawa jestem Waszej opinii co do ceny. Okna PCV w kolorze winchester ( podobny do złotego dębu tylko moim zdaniem bardziej przypominający naturalne drewno), profile sześciokomorowe, trzy szyby, uszczelki z włókna węglowego zamiast aluminium - podobnież cieplutkie ( bo na parametrach to się nie znam, ale polegam na opinii zaprzyjaźnionego fachowca), z wieloma jakimiś funkcjonalnościami :)) - komplet za 11 800,00.

Mamy takie otwory okienne

235 x 200 - 2 szt ( zamiast wykusza też mamy wyjście tarasowe)

130 x 170 - 2 szt (pokoje na dole)

240 x 120 - 1 szt (kuchnia)

60 x 90 - 3 szt

 

Drogo ?

 

Troszkę mnie zmartwiła brama garażowa - w tym samym kolorze i z porządnym napędem ( wymiary 235 na 500 cm) to koszt 8 tys. Czy Wy też tyle płaciliście ?

 

A te tarasowe to zwykłe czy przesuwne?

 

My za brame w Normstahlu placiliśmy ok.7,5 (450x250).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) hoho! Nowych pomysłów na natalkę widzę, coraz więcej! Gosa31, myslę, że garderoba między tymi pokojami to super sprawa. Żałuję, że sama na to nie wpadłam... Moja "gipsówka" w tym mscu w niczym ci nie pomoże, bo nie mam tam tego dodatkowego daszku nad wykuszem. Sam również przesunęłam tą sciankę między pokojami, ale w druga str. Własnie żeby szafę w pokoju nad salonem zmiescić zaraz przy drzwiach...Ale dwie scianki działowe z garderobą pomiędzy, to pomysł znacznie lepszy:yes:

 

Co do wyceny stolarki, to radze po prostu przejechać się po różnych ofertach i porównać nie tylko ceny, ale tez jakosć własnie. Każdy cos tam z tymi oknami zmieniał. A to wymiary, ilosć, sposób otwierania... Podana cena wydaje się być dobra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gosa, nie wiem czy o to ci chodzi , ale my w pokoju nad kuchnią mamy sypialnię naszą, a obokdrzwi wybite do przejscia (korytarza) , który jest naszą ogromną garderobą. Jest to pomieszczenie przechodznie, które prowadzi do suszarni (strych w oryginale, u nas zmnijeszony - chcielismy mieć większą łazienkę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...