Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

dom jest mega wygodny, mega komfortowy... Pomieszczenia górne są przestronne, okna dachowe dostarczają b dużao swiatła (nawet za dużo- więc szybko montowalismy rolety).

Dół- jest super- mieszkamy prawie miesiac, wciąż ogarniamy sytuację ale jest jak na nieustających wakacjach...

Jest to niesamowita odmiana po 40 m 2 w blokach w centrum- nagłe przeniesienie się do taaakiego metrażu na wieś...

 

Mieszka się nam fantastycznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich sympatyków i posiadaczy Natalii.

Udało mi się przebrnąć przez wszystkie strony tematu więc postanowiłem się przywitać oraz poinformować, że jestem na etapie wyboru projektu. Natalia jest obecnie moim faworytem.

Mieszkam w woj. mazowieckim i jakby ktoś z Was miał chęć pochwalić się swoim domem gdzieś w okolicy, chętnie go razem z małżonką zobaczymy. Nie ma to jak zerknięcie na żywca, prawda! :)

Gratuluję wszystkim, którzy wybrali ów projekt i są z tego zadowoleni.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scrappy.. bo ja jestem przede wszystkim zwolenniczką domów parterowych (mi sam dół by wystarczał), są dla mnie najbardziej praktyczne. Natomiast jeśli ktoś chce piętrowy to radzę pomyśleć o takich:

4955wiza10l.jpg

3254734813555615280.jpg

view_hrve0c9090dqqa.jpg

Dlaczego? Bo poddasze i skosy są moim zdaniem okropnie niefunkcjonalne, nieużyteczne. Po pół roku mieszkania na poddaszu jest:

- zimno w zimę, gorąco latem - mimo że było dobrze wykonana izolacja

- pada deszcz - biegiem pędzisz zamykać okna żeby podłogi nie zalało

- pada deszcz - nie otworzysz okna i nie wpuscisz tego świeżutkiego powietrza (a ma to ogromne znaczenie jak jest lato i gorąco i duszno)

- okna dachowe - ciężko się je myje, nie wymyślił jeszcze nikt (przynajmniej ja nie widziałam) praktycznej moskitiery, czyli otworzenie okna na noc w lato nie jest przyjemne..

- skosy - ciężko je zaadaptować, ustawić meble, zaaranżować coś; nie muszę też mówić jak głowę mam poobijaną; podwójny koszt wykończenia, bo pokój ma założmy po podłodze 20 m2 ale użytkujesz tylko 10m2 (bo reszta to skos), ale płacisz za panele/płytki czy drewno za 20m2; łatwiej jest położyć tynki na prostej ścianie niż na skosie, a co za tym idzie nie każdy fachowiec prawidłowo to wykona. W górnej łazience zbyt blisko ściany mam wannę i nie jestem w stanie się wyprostować (mam 1,70) a co dopiero mój M (1,90)..

 

Generalnie z zewnątrz ładniejsze są takie domy jak Natalka. Nie chce Cię zniechęcać :) Chcę Ci tylko pokazać mój punkt widzenia.

Mam nadzieję że Ci pomogłam a innych nie obraziłam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzioochna, Doskonale Cię rozumiem i jednocześnie w wielu miejscach zgadzam.

Od momentu zajęcia się tematem domu szukałem piętrowego. W stajni MG jest kilka, które przykuło żony i moją uwagę. Jednak porównując koszty wykonania, nie wiem czy damy radę postawić piętrowy... i wtedy się narodził pomysł z Natalią. Zależy mi na prostym projekcie, bez udziwnień na dachu typu lukarny itp... Jednocześnie bardzo nam zależy na funkcjonalności, którą Natalia (poza punktami o których Wspomniałaś) zapewnia.

Bardzo chętnie zatem, jak tylko wygospodaruję trochę czasu, odezwę się do Ciebie w sprawie odwiedzin i mam nadzieję, że skutecznie mnie od Natalii odwiedziesz :)

Tymczasem, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam się mieszka fantastycznie ale my tylko na parterze Natalki mieszkamy więc skwar przy upałach nam nie doskwiera. Poddasze ciągle jeszcze wykańczamy i pewnie trochę to potrwa. Mamy przerobiony projekt (schody w wiatrołapie) więc wykańczanie góry już w trakcie mieszkania nie jest specjalnie uciążliwe, poza tym że miejsca na graty trochę brakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzioochna, i co Ty narobiłaś! :)

Coraz mocniej zastanawiam się nad parterowym domem. W dodatku mój teściu, który pobudował się 2 lata temu również jest za parterowym...

 

P.S. Czy masz rekuperator?

Edytowane przez SCRAPPY COCO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

EEE Madziochna, przesadzasz...

mi generalnie nic nie wlatuje przez okna, więc spimy przy otwartych ... Co do deszczu to się zgadzam- to uciążliwość jest straszna- zaczyna padać- lecisz, drżysz o ściany jak pada a wyszedłeś z domu i nie zmaknąłeś okien..., Fakt, nieciekawie.

Co do mycia to karcher ma takie urządzenie- ponoć rewelacja- nic nie skapuje, myje się super.

Moje okna myje Pani od sprzątania, albo deszcz (rewelacja- wystarczy mocny deszcz a okna czyste!). I czekam na snieg na oknach... no ale ja mieszkam dopiero 2,5 miesiąca...

 

Dom jest przemyślany, my podnosilismy go o 2 pustaki więc odchodzi problem niskich pomieszczeń (pokoje na górze mają po 20-30 m2), mimo skosów dało się je nieżle zagospodarować (np pod skosem jest biblioteczka dla dzieci). Jak opanuję wklejanie zdjęć to wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchylne okna mają po prostu swoje zalety i minusy. W obecnych czasach, gdzie po Polsce krążą trąby powietrzne i częste gradobicia jakiekolwiek zainstalowane okna, ba! nawet dachy i domy stanowią problem. Trza budować schron w ziemi i tyle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...