Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiamy sie nad budową natalki. jestesmy przed wyborem projektu. Dzis byliśmy u Architekt , która ma kopertowy dach i szczerze nam odradziła dach czterospadowy. Ze drogi, nie ustawny itp. Powiedziała, że sama by budowała dach dwuspadowy. I tak jak bylismy zdecydowani, tak po przeczytaniu ze bez pol banki nie podchodz, to się mocno zastanawiamy. Czy ktos buduję natalkę w dolnośląskim?

Pozdrawiam Tadzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

przeczytałem całe 110 stron o budowie Natalii. Też sie ku temu skłaniam - jedyna rzecz, która jest kłopotliwa, to to, że architekt straszy mnie, ze dach będzie kosztował majątek. Czy ktoś kto, nawet dawno temu, budował ten dom może podzielić się , czy m krył i ile to kosztowało ? Będę wdzięczny za porady.

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy m krył i ile to kosztowało ?

 

Otóż co prawda mój projekt to nie Natalia, ale mam baaaardzo podobny (bazą była Natalia i Z200). U mnie kąt nachylenia dachu to 30 stopni, a powierzchnia do pokrycia wyniosła 333 m2 (deczko więcej niż w Natalii).

Konstrukcję dachu mam z prefabrykowanych wiązarów, krycie membraną (bez deskowania) i dachówką ceramiczną Orea 9.

Jakie poniosłem koszty ? Oto one:

- konstrukcja dachu wraz z montażem: 32.400,00 zł brutto

- krycie dachu wraz z wszelkimi materiałami, wyłazem dachowym Fakro i pełnym orynnowaniem stalowym Flamingo, w tym oczywiście też robocizna: 51.130,00 zł brutto

 

I jeszcze jedno - poddasze mam nieużytkowe (tylko wygospodarowany strych/graciarnia o powierzchni 30 m2), ale dla orientacji w kosztach krycia dachu to nie ma znaczenia.

Edytowane przez andro4
uzupelnienie wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Ja budowałem Natalię, krycie w 2012 roku. Woj. Lubelskie. kąt 30st, powierzchnia mniej więcej tyle ile w projekcie (trzysta coś metrów 2) Koszty:

 

więżba dachowa - 10500 pln,,

łaty, kontrłaty - 3000 pln,

dachówka ceramiczna brass amber, orynnowanie stalowe, blacha obróbkowa, folia - 32000 pln,

cieśla robocizna z kryciem- 18500 pln,

 

Poddasze mam nieużytkowe - robi jako strych, to i nie ocieplone

Odpowiadając na Twoje wątpliwości co do kosztów dach czterospadowy vs dwuspadowy,

To zależy co chcesz, dom parterowy ma swoje zalety, brak schodów, nie musisz ocieplać strychu więc odpada jego koszt.

Z drugiej strony, możesz ten sam metraż zrobić w domu parter + poddasze z prostej bryle z dachem dwuspadowym, napewno powyższe koszty będą dużo niższe, możesz sobie proporcjonalnie przeliczyć na m2. Tylko dolicz wtedy solidne ocieplenie. Więc sumarycznie sam ciekaw jest jak by wyszło, podejrzewam, że będzie z poddaszem taniej, ale dochodzą Ci znowu schody...

 

Ale jak chcesz zrobić Natalię lub tym podobny dom 120m2 na parterze, ale z dachem dwuspadowym, to yyyyy....., nie bardzo sobie to wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam serdecznie.

Chciałbym razem z żoną zobaczyć Natalię jak ona wygląda z zewnątrz i może pomieszczenia w środku jeśli by ktoś udostępnił, na co bardzo liczymy :-)

Może ktoś buduje lub już wybudował w województwie śląskim, łódzkim lub opolskim???

Proszę o kontakt

[email protected]

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...