Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

danad, my mamy więźbę zamówioną. Zrobiłam ksero rzutu więźby i tartak sam sobie obliczył (z zapasem oczywiście). Pani coś tam narzekała, że na rysunku więźby nie ma podanej skali skali no i w końcu pzyjęła, że wielkości podane cyfrowo na rysunku są prawidłowe i według tych wielkości wyliczyła i wyceniła. 8000 netto już sama nie wiem czy to z łatami czy bez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za podpowiedź co do kominka.

W efekcie komin stoi centralnie na ścianie. Z każdej strony mam po 240 cm. Kanał dymowy wmurowuję od strony wejścia do salonu. Sadzę, że w moim przypadku przeniesienie go do rogu nie byłoby korzystne ze względu na elewację zewnętrzną (wchłonęłam podcień na rzecz salonu) i ze względu na korzystanie z samego kominka, chociaż może pomieszczenie byłoby ustawniejsze. Sam kominek postawię na środku lub z tendencją bardziej do środka salonu. Jestem zgodna co do tego, że jest to element dekoracyjny wnętrza i powinien stać centralnie, zapraszająco do salonu. Niestety w tej wersji przeróbek, które poczyniłam nie jest to możliwe.Siedziska chciałabym ustawić w rogu salonu, od strony wejścia na taras, dlatego też TV najprawdopodobniej postawię za kominkiem na ścianie w stronę dawnego podcienia, chociaż pozostawiam sobie jeszcze alternatywę usytuowania go z drugiej strony. Ściankę od pokoju do słupa konstrukcyjnego podtrzymującego główną kalenicę zrobię chyba przestrzenną, z widokiem na hol.

Dalej mam dylemat z spiżarką - z której strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mamamatinga dzięki za uspokojenie z tymi cenami. powiem Ci, że nawet mężowi o tym nie mówiłam bo by sie załamał. Ale sądzę, że to tak całościowo gdzieś wyjdzie. Widzę, że Ty masz ekipę na całość, natomiast my będziemy budować etapami i będą różne ekipy tzn. inna do fundamentów, inna do ścian, a jeszcze inna do dachu. To jeszcze wszystko przedemną,ponieważ pozwolenie dopiero dostanę, ale teraz muszę kupić Ytonga, bo ma być podwyżka od lipca. Teraz obecnie na składach jest tylko cena :D , a brak Ytonga.

Dzisiaj powiedział mój wykonawca, że za robociznę postawienia ścian parteru i poddasza weźmie od nas 13 000. Powiedzcie czy to dużo?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga, wiesz, tak po przemyśleniach cenowych dochodzę do wniosku, że kwestia ceny może byc naprawdę bardzo indywidualna. Wczoraj pociałam się cąły wieczór nad kosztorysem dla banku :) weź pod uwagę że, my budujemy dwuwarstwowo i kosztorys zakłada ocieplenie wełną (ale chyba jednak pójdziemy w styropian ze względu na cenę)

 

13.000 za ściany parteru i poddasza to chyba niedużo, ale czy ta cena obejmuje też nadproża, wylewki, wieńce, kominy, strop, izolacje, i wieel innych prac, które na tym etapie się robi?? Może tak tylko rzucili taką cenę?? trudno mi powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam wszystkich - choć widzę, że tu jakieś pustki. Wiem Wiem - ciężko pracujecie. Mam nadzieję, że będziecie przesyłać coraz więcej zdjęć. A ja w związku z tym, że już nie mogę się doczekać naszej budowy, to odbija mi w snach. Śniło mi się, że byłam w natalii i chodziłam po pokojach, oglądałam schody czy nie są za wąskie itp. STRASZNE - czy ja jestem normalna?

 

Mamamatinka teraz jestem po rozmowie z wykonawcą, który przygotował nam na razie bardzo ogólny kosztorys wykonania stanu surowego i obliczył na 243 000,00. Cena obejmuje materiał i robociznę. Proszę powiedz co myślisz o tej kwocie.

 

Innych tez proszę o opinię co myślicie na temat tej ceny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, nie dziwię się, że ci się śni - ale to chyb acałkiem pozytywny objaw - ja mam jeszcze gorzej - mam już wybraną kuchnię, większość kolorów ścian i innych rezczy, nie wiem tylko skąd kase na to wezmę,, bo na tym etapie budowy bedzie już z tym bardzo krucho ale powoli, powoli. Moją wyobraźnię zaburze jedynie fakt, że bylam w Natalce w wersji podstawowej a my budujemy lustrzaną - i te wspomnienia z tej rzeczywistej natalki strsznie przekręcają mi wyobrażenia przestrzenne o naszej.. No, ale co tam.

A apropos ceny stanu surowego to nawet sobie wyliczyłam to z kosztorysu i wychodzi mi (materiały + robocizna) 200 tys z kawałkiem, więc myślę że propozycja waszego wykonawcy jest realna, bo mój kosztorys w pewnych rzeczach jest niedoszacowany (np. prace zmiene 900 złotych) a tu jakby nie patrzeć tyle nie wyjdzie bo geodeta 300, kopara 80 zeta za godzinę (to i tak tanio). W innych miejscahc mam kosztorys przeszacowany (za dużo styropianu na stropie (tyle co na partezre a nie 5 cm) ale ogólnie myślę, że cena realna.

Szkoda, że nasi natalkowcy co już są w trakcie tak mało pisza - o doświadczeniach, o cenach, o tym na co zwrócic uwagę!! Piszcie proszę!! ja na fali tych pragnień obiecuję, że w mierę mołziwości będę pisac - jeśli nie tu to napewno w dzienniku, no bo podwojnie tego samegopisac nie będę. Mam nadzieję, że w sobote 2 tyczymy domek :) Byleby się zmieścił, bo ja juz takie czane myśli mam że hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga_bissmyk

 

Czy jest to cena stanu surowego zamkniętego tzn czy z oknami połaciowymi czy na dole tez, jeszcze tez zalezy od rodzaju materiałów np jaka dachówka itp.

Myslę, ze cena przy obecnym bumie i wzroscie cen jest OK, a gdyby to był stan surowy zamknięty to mi się wydaje że bardzo dobra (oczywiście uwzgledniająca jeszcze jakośc)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja te 200 tys to podaję bez okien, stan surowy otwarty. Ściana z betonu komórkowego 24, na dachu braas grafitowy. Z tym że u nas przerażają mnie koszty fundamentu - dużo betonu, ławy krzyżowe - u was jeśli nie macie szkód tego nie będzie. Natalkowców zapraszam do mojego dziennika - bo chyba nikt go czytać nie chce :((((((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Dziękuję Wam bardzo za szybka odpowiedź w mojej kwestii. Tak uściślając ten mój kosztorys to powiem, że obejmuje on:

1. przygotowanie, ogrodzenie obsługę geodezyjną i wszystko co łączy się z wyk. fundamentów

2. ściany zewnętrzne nośne z Ytong 36,5, a wewnętrzne 24 Silka

3. strop nad parterem wylewany. Wykonanie wieńców, podciągów itp.

4. ściany poddasza które podniosłam o 1 pustak

5. dach z pokryciem dachowym (wykonawca założył w cenie dachówkę ceramiczną, która podraża tą cenę) - my chcemy cementową z połyskiem

6. Wykonanie komina - firma Schindel i ponad dachem obłożenie go cegłą

 

To takie ogólne informacje odnośnie tej wyceny. Szczegółowej jeszcze nie mamy, ale mam nadzieję, że z tego da się jeszcze coś utargować.

Acha Wszystko będzie wykonane w systemie YTONG (prócz stropu)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domek juz wytyczony a w sobote robimy wykop :) Po więcej szczegółów zapraszam do dziennika.

 

Pytanko do juz budujących - jak głęboko kopaliście pod fundamenty??? czy tak jak mówi projekt 1,35??? czy troche płyciej. Wiem, że to zalezy od ukształtowania terenu, ale ciekawa jestem jak to u was było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Natalkowców.

 

Po wielu miesiącach gdy projekt Natalii leżał u nas w szafie wreszcie zabraliśmy się do roboty.

W tej chwili projekt jest u architekta u adaptacji. W związku z tym mam pytanie : podobnie jak niektórzy z forumowiczów , zamierzam powiększyć salon likwidując taras. Niestety architekt twierdzi że to nie jest takie proste.

Trzeba albo wydłużyć belki stropowe nad salonem do ponad 8 metrów( jest to możliwe ale, ponieważ belki o takiej długości są wyższe , wiąże sie to z koniecznością zmiany całego stropu na wyższy), albo zrobić podciąg w miejscu złączenia salonu z tarasem , albo obrócenie belek stropowych nad salonem o 90 stopni i zrobienie stropu z belek jednakowych na całej powierzchni salonu o długości 6m. To ostatnie rozwiązanie wiąże się jednak z przeprojektowaniem fundamentów tak, aby belki miały się na czym opierać.

 

Proszę dajcie znać jak sobie z tym poradziliście.

 

pozdrawiam kamich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

My rezygnowaliśmy z podcienia na konto salonu. Szczerze mówiąc nie znam szczegółów dotyczących mozliwości umieszczenia belek na stropie, ale mój architekt mówił, że to faktyczne może być problem, bo wychodzi długość pokoju 8 m. Więc po zastanowieniu sie zmieniliśmu strop na monolityczny - czyli wylewany ze względu na:

1. problem z długością belek

2. strop wylewany jest polecany ze względu na gładkość i mniejsze możliwości pękania.

W rezultacie taka zmiana kosztowała nas 800 zł.

Oczywiście tez wiązało sie to z przeprojektowaniem fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domek juz wytyczony a w sobote robimy wykop :) Po więcej szczegółów zapraszam do dziennika.

 

Pytanko do juz budujących - jak głęboko kopaliście pod fundamenty??? czy tak jak mówi projekt 1,35??? czy troche płyciej. Wiem, że to zalezy od ukształtowania terenu, ale ciekawa jestem jak to u was było.

 

U nas płyciej, bo był problem z woda , wysoki poziom wód gruntowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki danad, mamy juz wykop :))))) Dziura ogromnisata. U nas tez wysoki poziom wód ale na szczeście w wykopie suchutko - z reszta przy tych upałach nic dziwnego. Nasza działka ma lekki spadek, dom tzn. wysokość posadzki wytyczylismy na poziomie 10 cm nad drogą, żeby woda nie spływała z drogi na dom. Czyli mammy wykop na 1,45 od poziomu posadzki więc w zalezności od miejsca na 60 - 90 cm w ziemi. Dziś postaram się wrzucic zdjęcia do dziennika. A w poniedziałek 18 mam nadzieję, że już na pewno przyjada górale :)

 

Pytanko a propos więźby do tych co ją już mają lub juz zamawiali. Macie może jakies fajne zestawienie elementów więźby? Czy zestawienie w projekcie jest prawidłowe? I czy wymiary podane na rzucie się zgadzają bo na rzucie nie ma podanej skali więc trudno to sprawdzić. Sprawa pilna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Natalkowcy po długiej nieobecności udało mi się powrócić na forum. Budowa naszej Natalci ruszyła pełną parą. Ekipa weszła 4 czerwca i właśnie zakończyliśmy fundamenty - wylane ławy + 5 warstw z bloczka. W sobotę nawieźliśmy około 11 wywrotek piasku dziś dojedzie kolejne 5 wywrotek i

wszystko zostanie zasypane. W dniu jutrzejszym przyjedzie gruszka z betonem na wylanie chudziaka i rozpoczynamy murować z Porothermu. Po wymurowaniu 5 warstw bloczka widać już wielkości poszczególnych pomieszczeń na parterze i muszę powiedzieć, że już wprowadziliśmy pewne zmiany. Okazało się, że salon ~34 m wcale nie jest taki duży jak nam się wydawało że będzie (nie wchłanialiśmy podcienia), postanowiliśmy więc, że kuchnia zostanie zaadoptowana na pozostałą część salonu. Salon rozdzielał będzie słup który musi pozostać z uwagi na opierające się belki (ale swoją drogą takie filary dodają uroku - tak uważam). W części po kuchni ustawimy 12 osobowy stół nastomiast pozostała część będzie częśćią wypoczynkową przy kominku. Kuchnia w naszej Natalce będzie mieściła się w miejscu sypialni (pierwszej od strony salonu) - dzięki takiemu rozwiązaniu rezygnujemy także z 1 komina. Kuchnia będzie otwarta tzn planujemy zrobić tylko ścianki po 60 cm z każdej strony i belkę od góry natomiast pozostanie szerokie przestronne wejście do kuchni. Rozważamy także umieszczenie drzwi tarasowych aby było z kuchni wąskie wyjście na taras ale to jeszcze przemyślimy.

W każdym razie miło patrzeć jak Natalcia rośnie. Ekipa budowlańców działa sprawnie i mam nadzieję, że niedługo Natalcia będzie już miała ściany parteru. Pozdrawiam wszystkich budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow!!! super, zazdroszczę postepów i bardzo czekam na zdjęcia!!! No faktycznie salon wcale nie jest aż taki duży, ja sobie projektowałam pomieszczenia w takim programie do projektowania Ikei - Mąż się śmieje, że na razie tylko dziura w ziemi a ja juz projekt kuchni mam. No, ale rozumiem, że zdecydowaliście się na takie zmiany. Trochę bym się jednak bała robić zmiany tak na żywca już na placu boju, bo wiele osób mówi, ze najgorsze są właśnie takie zmiany w ostatnim momencie, nie przymyślane do końca wcześniej. Ale, myślę, że ostatecznie ściany jeszcze nie stoją więc na pewno wszystko bedzie oki. My takich zmian nie bedziemy robić, bo 2 pokoje na dole (oprócz salonu) to było nasze pierwsze wymaganie. Na waszym miejscu pomyślalabym o wyjściu z kuchni na tars - to super sprawa w takim ustawieniu.

Z czego robicie kominy??? bo właśnie waham się czy systemowe czy murować????

Możecie zdradzić jaka macie cenę robocizny za stan surowy otwarty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...