Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

natalkowcy, czy ktos z was brał może pod uwagę montaż dodatkowego okna dachowego w celu doświetlenia schodów??? Myśłałam o takim najmniejszym mozliwym oknie dachowym, że zamontowac je w ten odcinek dachu, który jest bezpośrednio nad schodami (widać do na przekroju budynku - w projekcie).

Osobiście strasznie nie lubie ciemnych klatek schodowych, na których nawet w dzien trzeba właczać światło. Schody w natalce oczywiści nie sa typowa klatka schodową , ale własnie zastanawiam sie czy by takiego okna tam nie dać. Problem byłby oczywiście z myciem. Poza tym była w gotowej natalii i nie odniosłam wrażenie że klatk ajest ciemna, ale my likwidujemy wykusz i w salonie i tam nie bedzie okien które jakąś tam porcyjke światła wprowadzały pierwotnie również do hallu. Co myślicie o tej koncepcji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natalkowcy, czy ktos z was brał może pod uwagę montaż dodatkowego okna dachowego w celu doświetlenia schodów??? Myśłałam o takim najmniejszym mozliwym oknie dachowym, że zamontowac je w ten odcinek dachu, który jest bezpośrednio nad schodami (widać do na przekroju budynku - w projekcie).

Osobiście strasznie nie lubie ciemnych klatek schodowych, na których nawet w dzien trzeba właczać światło. Schody w natalce oczywiści nie sa typowa klatka schodową , ale własnie zastanawiam sie czy by takiego okna tam nie dać. Problem byłby oczywiście z myciem. Poza tym była w gotowej natalii i nie odniosłam wrażenie że klatk ajest ciemna, ale my likwidujemy wykusz i w salonie i tam nie bedzie okien które jakąś tam porcyjke światła wprowadzały pierwotnie również do hallu. Co myślicie o tej koncepcji ???

 

Ja tez o tym myślałem i co więcej chcemy nie stawiać tam ścianki działowej tylko zmniejszyć pokój na poddaszu. W tym miejscu właśnie planujemy dodatkowe okno dachowe co najmniej takie jak w łazience. A w tą przestrzeń wstawimy kwiaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

javas, możesz cos więcej napisac bo nie bardzo rozumiem. Rozumiem, że chcecie zmniejszyc ten pokój przy schodach odcinając od niego ten zakrecik???? i tym sposobem powiekszyc hall górny o taką platformę na kwiaty a nad nia bedzie okno????? Hmm, w sumie niezły pomysł, można by tam też zrobić taki jakby schowek ewnetualnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Uważam to za świetny pomysł z tym oknem doświetlającym schody i też się nad nim zastanowię, choć to mycie okna później mnie przeraża. No ale zobaczymy.

Miło mi, że ktoś nowy od dłuższego czasu ujawnił sie na forum. Mam nadzieję, że nie na chwilę tylko, bo każda uwaga jest cenna.

A ciekawe co z resztą Natalkowców, b strasznie ucichli. Odezwijcie sie co u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

javas, możesz cos więcej napisac bo nie bardzo rozumiem. Rozumiem, że chcecie zmniejszyc ten pokój przy schodach odcinając od niego ten zakrecik???? i tym sposobem powiekszyc hall górny o taką platformę na kwiaty a nad nia bedzie okno????? Hmm, w sumie niezły pomysł, można by tam też zrobić taki jakby schowek ewnetualnie.

 

Nie ma co pisać - zobacz na zdjęcie.

 

http://foto.onet.pl/falai,g404qlq40qbg

 

Po zmianie ścianki działowej zrobi się tam taka półka. Właśnie rozświetlenie korytarza było celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie właśnie co u was???? jeśli chodzi o doświetlenie schodów to my praktyczni ejesteśmy już zdecydowani, majter tez nam to doradza, a myciem się tak bardzo nie przejmuje teraz mieszkam w mieszkaniu na poddaszu i nie myję po prostu za często bo i tak to nie ma sensu - zaraz znów brudne :))) Luzara jestem.

A na to okno zawsze można jaką np. roletkę jasną nie zabierającą światla a zasłaniająca brudzik... Ech, ja to jednak umiem cos wymyslić, byleby sobie roboty nie dokładać. he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wielki dzień... zalewamy strop - gruszki umówione na 8.00.. ach będzie fajnie. Nasza Natalka zmienia się z dnia na dzień... już pustaki stropowe ułożone widać ogromny salon (przenieśliśmy kuchnię). Zmiana na parterze to także schody - zlikwidowaliśmy małe WC pozostał słup na holu i w miejscu małego WC wokół słupa umiejscowione będą schody - stolarz wyrysował nam je na ogromnej płycie, którą umieściliśmy i dokładnie taką pustkę pozostawiliśmy przy układaniu stropu. Z holu widoczna będzie półokrągła poręcz u góry w holu... ach niech już będzie ta więźba to zobaczę te super pokoje ze skosami......... pozdrawiam i życzę powodzenia w budowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nieźle !!! trzymamy kciuki za strop!!! Napisz ile kubikó wam weszło. Widze, że sporo zmiany zrobiliście w natalce. Jak nasze natalki powstaną zrobimy fotograficzne porównanie - pewnie czasem będa to cąłkiem inne chałupki :)

U nas rosna ściany parteru - wszyskto bardzo fajnie wygląda - tez mamy pewne zmiany, spiżarka wydzielona z kuchni, w salonie dwoje dużych drzwi tarasowych. Drzwi dolnej sypialni przesunęliśmy, tak by była bardziej ustawna, z sypialnia przechodzi się do garderoby usytuowanej na połowie pierwotnego tylnego tarasu. O rany jak fajnie już zobaczyć te kształty!!!!

A słuchajcie, wazne i pilne pytanie jaką będziecie mieć wysokość pomieszczen na gotowo?? Nam z wyskości bloczka wychodzi 2,80 i tak chyba chcę zostawić, wolę wyżej niż za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się przygotować do wieczornego wklejenia zdjęć z mojego działkowego pobojowiska. Myślałam, że mi się uda, żeby były widoczne na forum, ale odsyłacz do albumu tez może być.

Tak więc wieczorem podzielę się paroma zdjątkami z budowy. Mówiąc pobojowisko myślę o tym, że nie spodziewałam sie, że to tak będzie wyglądało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej Natlace wysokość pomieszczeń parteru na gotowo wyniesie 2,67 - myślę że to spokojnie nam wystarczy, projekt przewidywał 2,75 ale w projekcie podłoga schodziła poniżej izolacji my dokonaliśmy zmian i zaczyna się ona równo z zasypaniem całości fundamentów.

Poza tym zamawiamy schody gotowe z drewna, które będą w miejscu małego WC i przy wyższej wysokości mógłby być problem aby wyrobić się z ilością stopni, dlatego pozostawiliśmy 2,67.

W piątek zalaliśmy strop 22 m3 betonu :) wszystko wygląda super, a gdy na dworze upał w naszym domku z porothermu już czuć przyjemny chłód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej Natlace wysokość pomieszczeń parteru na gotowo wyniesie 2,67 - myślę że to spokojnie nam wystarczy, projekt przewidywał 2,75 ale w projekcie podłoga schodziła poniżej izolacji my dokonaliśmy zmian i zaczyna się ona równo z zasypaniem całości fundamentów.

Poza tym zamawiamy schody gotowe z drewna, które będą w miejscu małego WC i przy wyższej wysokości mógłby być problem aby wyrobić się z ilością stopni, dlatego pozostawiliśmy 2,67.

W piątek zalaliśmy strop 22 m3 betonu :) wszystko wygląda super, a gdy na dworze upał w naszym domku z porothermu już czuć przyjemny chłód :)

Witam!Jestem na etapie zakupu projektu Natalii.Chce zbudować ten domek.Czy jest mozliwość podpatrzenia Waszej budowy "na żywo"? Jesteśmy z Torunia a to chyba niedaleko do Was bo wyczytałem na forum że Jesteście z kujawsko-pomorskiego.

 

Pozdrawiam Tomek (Toruń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

My niestety stoimy w miejscu z naszą budową (co mnie zaczyna już wkurzać), a naszą zmorą są deszcze. W związku z tym, że nasza działka znajduje się trochę poniżej niż sąsiadów, to padający deszcz spływa od nich do nas gruntem i wybija od dołu. Nasza ekipa ok 2 tygodnie temu zrobiła wykopy pod fundamenty i gdyby nie to, że był problem z chudziakiem, to pewnie już byśmy byli daleko do przodu. Ale niestety przyszła podczas weekendu ogromna ulewa i zrobił nam się "staw hodowlany dla żab" i tak się sączy do dzisiejszego dnia. Co wypompujemy to zalewa itd., bo niemożliwością jest się wstrzelić pomiędzy deszcze. Od środy zapowiadają polepszenie pogody więc mam nadzieję, że w końcu ruszy z "kopyta".

Miło się ogląda wasze dzieła.

Mamamatinka powiedz jaką masz samą powierzchnię kuchni (bez spiżarki)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no cisza na forum, chyba wszyscy na placu budowy :)

Ja czekam cierpliwie poniedziałku bo od poniedziałku nasza ekipa po przerwie związanej z zalaniem stropu powraca i ostro zabiera się za układanie więźby dachowej i stawianie ścianek działowych u góry.

Tomku z Torunia jeśli chodzi o obejrzenie naszej Natalki na żywo to proponuję jeszcze chwilę zaczekać po 20 sierpnia rozpocznie się układanie dachu i będzie widać o wiele więcej niż teraz - obecnie są ściany parteru i ścianki działowe na parterze, ale jeśli chciałbyś ją zobaczyć już teraz również nie ma problemu. Proszę o zamieszczenie na forum e-mail to podeślę adres gdzie jest budowana i swój nr telefonu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...