Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aga mi sie wydaje ze bardziej moze sie nagrzewac sciana kominowa czyli ta pod schodami niz przylegajaca do wc .Zresza zalezy co chcesz tam trzymac bo ja mam zamiar wieksze zakupy czyli wody.picia papier toaletowy itd-sloiki wyladuja w garazu-tam na pewno bedzie najchlodniej.A tak apropo garazy robicie ogrzewane czy nie?

Wc w projekcie chcialam przerobic na garderobe bo czesciej bede z niej koszystac-dodatkowe kurtki,buty itd

W sumie jak kuchnie zabuduje sie wysokimi szafkami to soro rzeczy tam sie zmiesci a ja maly stolik mozna upchnac :D Szkoda tylko ze okragle okno nijak nie bedzie wtedy pasowalo :( -co ja sobie wymyslilam z tym oknem hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kakusku , ago - ja myślę o takich zmianach w swoim domku

1) garderoba w miejscu małej toalety

2) murowane schody a pod nimi schowki ile się zmieści

 

Chciałabym zmniejszyć kuchnie, a tym samym powiększyć wiatrołap. Moim zdaniem przyda się więcej przestrzeni na szafę, ławeczkę do wkładania butów, miejsce/ może stolik/ do odwieszania kluczy i odkładania torebki.

 

Mój mąż chciałby powiększyć salon - wyrównując ścianę, tak aby cała ściana ogrodowa była prosta. Ja uważam że tak jak jest w projekcie podstawowym wystarczy. Jeszcze się nad tym zastanawiamy i głównie dlatego chcieliśmy zobaczyć wybudowany dom.

 

Zastanawiam się również nad wydłużeniem wiatrołapu kosztem tej malutniej przestrzeni za nim. Problemem są drzwi od garderoby/toalety.

 

Poza tym zlikwidujemy wykusz i wstawimy w jego miejsce duże drzwi - takie jak na taras. Druga opcja to wykonanie wykuszu na kąty proste i wstawienie dużych drzwi. Nie możemy się zdecydować.

 

Kolejna rzecz, nad którą się zastanawiamy to wydłużenie garażu o 1-1.5 m, tak aby móc poszerzyć łazienkę - kosztem pom. gosp., a jednocześnie utrzymać mniej więcej dotychczasowy wymiar pom. gosp.

 

Co wy myślicie o tych zmanach, czy coś z tego wykonaliście w swoich domach. Ciekawa jestem jak wyszło?

 

pozdrowionka

 

Aneta [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki-aki na zdjeciach aga_bissmyk mozesz zobaczyc jak wyglada salon po wchlonieciu wykuszu.Ja osobiscie raczej poszeze dom o metr .Nie chce calkowicie likidowac zadaszenia tarasu gdzy wole miec drzwi balkonowe troszke ochronione daszkiem.Jezeli zdecyduje sie na zrobienie dodatkowego zadaszenia nad tarasem (tzn zrobie dodatkowo taki krotki daszek jak jest nad garazem) to moze wtedy oryginalny taras zmniejsze o polowe i tyle wlasnie przybedzie mi w salonie.Mysle ze slon nie jest maly zwlaszcza ze wykusz go optycznie poszeza.Jezeli chodzi o sam wykusz to prostokatny jest tez ladny.Rzoumiem ze chcesz go zrobic tak jak na tym zdjeciu tylko dac zamiast okna drzwi balkonowe?http://img92.imageshack.us/img92/9872/dscf18727nm.jpg

Dobry pomysl zwlaszcza jezeli ogrod jest z boku domu.Zastanawiam sie tylko czy nie bedzie za duzo tyh przeszklen w domu?Mi takie drzwi bardzo by pasowaly -nie trzeba by bylo biegac przez salon na ogrod(wiekszosc ogrodu bedzie wlasnie z boku domu) :D Chyba ze likwidujecie wtedy pierwotne wyjscie na taras dajac tam okno-wtedy jest wg mnie ok.

Jezeli nie bedziesz miala spizarki to pomysl na wneke w waitrolapie kosztem kuchni jest dobry-tez bym raczej tak zrobila gdybym nie poszezala domku-ja mam nadziej ze przy poszezeniu jakas szafa 60 zmiesci mi sie w wiatrolapie.

Nie mam teraz dokladnych wymiarow ale sprawdz czy jak przesuniesz drzwi od wc mozliwie maksymalnie w strone holu to czy nie mozna wiatrolapu przedluzyc przynajmniej do sciankigdzie konczy sie sciana garazowa?lub ciut dalej do scianki kuchni?

Wydluzenie garazu mysle ze nie wplynie negatywnie na bryle budynku-moze zrobisz sobie jakas symulacje komputerowa i ewentualnie dodacie (jesli bedzie potrzeba)2 slup do podpory dachu (cos jak w artemidzie z http://www.dobredomy.pl)

W grudniu po rozmowei z architektem bede "madrzejsza" to an pewno podziele sie z wami moimi przemysleniami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusku - nie chcę likwidować drzwi tarasowych w salionie,

Gdybyśmy faktycznie zdecydowali się na poszerzenie salonu - tak jak to zrobiła aga-bissmyk (w międzyczasie obejrzałam zdjęcia), to aby uniknąć zbyt dużego nasłonecznienia zrobilibśmy pergolę. Może z czasem obrosłaby winoroślą i dawałaby przyjemny cień w lecie, nie ograniczając dostępu światła zimą.

 

To tylko moje marzenia, nie znam się na ogrodnictwie i uprawie winorośli, jednak przyjemnie byłoby zrywać winogrona znad głowy.

 

Moja znajoma też ma południowy taras i nie mogła znieść nasłonecznienia latem. Płytki dosłownie parzyły. Zrobiła pergolę i jest bardzo zadowolona.

 

Oczywiście wszystko to musi współgrać kolorystycznie i stylem z zewnętrznym wykończeniem domu ( o którym jeszcze nie myślałam), ogrodzeniem itp.

 

Pomysł z zastąpieniem wykuszu drzwiami tarasowymi wziął się z tąd, że wykusz jest stosunkowo blisko kuchni, a jeśli dobrze kojarzę aga-bissmyk przesunęła go jeszcze bliżej. Miło jest wyjść z popołudniową kawą na taras ( planujemy wykonanie małego tarasu z boku domu) albo zjeść obiad na tarasiku bez konieczności biegania przez salon.

 

Pozatym wyżej wspomniana znajoma również przy okazji remontu wymieniła okno na drzwi tarasowe. Mówi że o wiele przyjemniej parzy się na świat w całości a nie od połowy. Mnie też się lepiej podoba

Niestety moje zachodnie okno będzie wykodziło niedaleko ogrodzenia. Na ogród wychodzi tylko taras.

 

 

Apropos przeszkleń. Nie planowałam dodatkowego okna w salonie - tak jak to zrobiła Aga. Wydaje mi się że drzwi tarasowe w salonie+ drzwi tarasowe w wykuszu powinny wystarczająco oświetlić salon.

 

Odnośnie kuchni i spiżarki - wydaje mi się że garaż i pom. gosp- kotłownia powinny wystarczyć do magazynowania " grubszych" zakupów. Poza tym wymyśliłam sobie że górne szafki w kuchni powinny być do samego suftu. Na szafkach nie będzie gromadził się kurz, a wyższe półki przeznaczę do odkładania rzeczy i produktów rzadziej urzywanych. Widziałam zdjęcia takich kuchni. Nie wygląda to źle.

Ponadto chcę zmniejszyć okno w kuchni do normalnych rozmiarów ok 150*150 cm oraz podnieść je trochę, tak żeby pryskająca ze zlewu woda nie chlapała mi na parapet i nie brudziła szyby.

 

Co myślicie o pomyśle umieszczenia zlewu w kącie ( zlew narożny). Moja siostra radziła mi taki zlew ( a teraz ma pod oknem)?

 

 

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki-aki

ja planuję "zadaszyć" taras roletą, którą będzie można rozłożyć bardziej lub mniej. Też myślałam nad stałą zabudową typu właśnie pergoli z zadaszeniem, ale boję się że zaciemni mi to salon. Tak naprawdę jeszcze o tym do końca nie myślałam.

 

Co do mojego wykusza to nic z nim nie robiłam tzn. nie przesuwałam go bliżej do kuchni. To może tylko takie wrażenie, przez to, że ten salon się powiększył.

 

Co do garderoby przy wejściach to będzie jedna w wiatrołapie - ciut szersza niż w projekcie ponieważ drzwi wejściowe przesunęłam na maxa do ściany garażowej i jeszcze może druga dalej w holu - ale do tej nie jestem do końca przekonana ponieważ będzie od wejścia jeden długi "jamnik"- wąskie przejście.

 

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki-aki

 

co do zlewu narożnego to nie pamiętam gdzie na forum, ale ludzie bardzo negatywnie wypowiadają się na temat zlewów narożnych i narożnych kuchenek.

Pokrótce reasumując ludzi wypowiedzi chodzi o to, że są trudności z dostępnością do tych urządzeń. Jak będzie jedna osoba myła to druga nie ma możliwości podejścia i zrobienia w zlewie czegokolwiek. Tyczy sie też kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem juz wszystkie mozliwe biura projektowe, znalazlem cos podobnego do Natali (mam dzialke z wejsciem od poludnia). Wydaje sie praktyczniejszy (wielkosc pokoi na parterze) i salon od poludnia. ten projekt to WB-0007 . Domek bedzie w lustrzanym odbiciu i obrocony 90st. zgodnie z ruchem wskazowek zegara. Moze ktos fachowym okiem go oceni? z gory dzieki za cenne uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Raffal

Może moje oko nie jest fachowe, ale podobny do Natalii nie jest - no chyba, że tylko parter - odrobinę. Poza tym ma garaż na jeden samochód. Co do góry - to chyba sam widzisz, że to ogromna różnica.

Nie uważam tez, że ten projekt jest zły. Jeżeli Tobie wystarczy powierzchnia tu zaproponowana to dobrze, ale przestrzeń w Natalii jest wykorzystana na Maxa ! no i w związku z tym znacznie większa.

Ja mam też "zboczenie" na punkcie dużego salonu więc moje zdanie nie jest obiektywne - bo powiem, że dla mnie za mały.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem juz wszystkie mozliwe biura projektowe, znalazlem cos podobnego do Natali (mam dzialke z wejsciem od poludnia). Wydaje sie praktyczniejszy (wielkosc pokoi na parterze) i salon od poludnia. ten projekt to WB-0007 . Domek bedzie w lustrzanym odbiciu i obrocony 90st. zgodnie z ruchem wskazowek zegara. Moze ktos fachowym okiem go oceni? z gory dzieki za cenne uwagi.

 

Parter faktycznie nieco podobny do Natalii, szczególnie jest podobny do naszej wersji Natalki w której oprócz wielu innych zmian wydłużyliśmy garaż i umieściliśmy wjazd do garażu tak jak jest w WB-0007. Zależało nam właśnie na takim wjeździe ponieważ wtedy widać go z okna w kuchni. Raffal jednak powierzchnia WB-0007 jest o ponad 20m mniejsza i odbija się to znacznie na salonie oraz na poddaszu. Jeśli wystarczy Ci mniejsza powierzchnia to ok. Jeśli jednak potrzebujesz większej powierzchni to może nasz pomysł z wydłużeniem garażu i zmianą kierunku wjazdu Ci się przyda. W przypadku garażu jednostanowiskowego to wydłużenie nie będzie duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffal wlasnie etz amm taki dylemat.Niektorzy architekci robia projekt indywidualny w cenie gotowego+poprawki.Pytanie jest tylko czy rzeczywiscie bedzie on dobrze rozrysowany i policzony?Zreszta ja wlasnie boje sie indywidualnego bo duzo rzeczy mam jeszcze nie sprecyzowanych i nieprzemyslanych i moze wyjsc kicha a nie wspanialy dom :(

Pytanie do budujacych-czy uwazacie ze natalka jest bardzo drogim domkiem w budowie?Ja chcialabym wybudowac ten domek pod klucz za 350-400 tys-czy jest to realne?Tak sobie marze ze za 200 tys "zrobie " stan surowy zamkniety a za drugie 200 tys wykoncze.Czytajac dzienniki budow to czasem jestem zaskoczona cenami podawanymi przez inwestorow.(raz na plus raz na minus :D )

Przymierzam sie do Natalki gdyz mimo ze ma 4 spadowy dach wydaje mi sie ze nie jest ona az tak bardzo skomlikowana w budowie i cena robocizny nie powinna byc wygorowana.

Aga_bissmyk porobilas moze nowe fota? :)

Raffal a widziales Lawende z http://www.domnahoryzoncie.pl ? Ten domek pasuje do Twoich kierunkow swiata na dzialce ale na pewno bedzie drozszy w budowie (chociaz moge sie myslic :D )Ja kiedys myslalam o tym domku i przerobieniu dachu na taki bez lukarn jak ma Natalka.

Jezeli mialabym wybierac miedzy Natalka a tym z agrobisu wolalabym Natalke gdzy ma ona "konkretniejsza" gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzalam na kosztorysy domkow z pracowni mgprojekt i jestem zdziwiona.Rozumiem ze rozne pracownie moga liczyc inaczej koszty budowy ale np Natalia wg mgprojekt jest drozszym domkiem do wybudowania niz np dom Sympatyczny http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sympatyczny/index.php

ktory wizualnie przeciez wyglada na trudniejszy i ma wieksza powierzchnie uzytkowa-ja juz niczego nie rozumiem :( (obie wyceny robione na 2007 r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłam w sobotę na budowie, ale zdjęć nie robiłam, ponieważ jest tam straszny bałagan, a poza tym na parterze sa dość wysoko ułożone łaty, oraz Ytong na ścianki działowe. Nie ma niestety efektu do pokazania. Na dodatek mój tata pozabijał okna deskami i jest bardzo ciemno.

Przepraszam, ponieważ obiecałam, ale naprawdę uważam, że teraz nie mam co pokazywać, bo mogłoby to zniechęcić przyszłych budujących.

Co do poddasza to też ścianki budują wszystkie po trochu w różnym tempie więc jakbym zamieściła zdjęcia to ciężko byłoby sie połapać w tych pomieszczeniach.

Obiecuję, że w końcu dotrzymam słowa i jak będzie w miarę porządek to zamieszczę fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec cierpliwie czekamy :D

renia i arek ja teraz dopiero zakumalam(chyba dobrze) Wy poszezyliscie dom o 1 metr ale nie tak ze po 50 cm z kazdej strony przybylo tylko ten metr dodaliscie jakby od polowy (od wiatrolapu w lewo-patrzac na fron waszej Natalki)?Zastanawiam sie wlasnie czy dodac z kazdej strony po 50 cm czy zrobic tak ja wy.Czy myslicie ze jezeli dodam metr z jednej strony to mozna jeszcze poszezyc o ten metr salon przesuwajac jego scianke w strone pokoi?Taki manewr pozwolilby mi pozotawic kuchnie w dotychczasowych wymiarach bo jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nie wiem czemu powiadomień o nowych wpisach nie dostaję???? a tu tyle się dzieje na naszym natalkowym forum... po krótce:

 

renia i arek: cudny dom :)))) co ja mówię to nei dom - to willa :)) wielka, prezentuje się bardzo reprezentacyjnie a mimo reprezentacyjności wciąż jest super proporcjonalna i przytulna (he,he, mówię tak bo sami podbnie przecież mamy, wprawdzie w środku trochę inaczej, ale też dobudowne zadaszenie z prawego boku :)))) ale wszystko wygląda super - napiszcie proszę jaki macie plan prac na zimę???? My jutro odbieramy elektrykę, okienka i drzwi sąm brama też no i sama nie wiem co dalej.

 

aki-aki i kakusek: wiecie że my się budujemy na Śląsku a więc od Małopolski niedaleko, jakby coś zapraszamy, mamy naklejkę "przyjazna budowa" :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamamatinka

 

Dzięki za słowa uznania, willa to zbyt duże słowa to ta sama natalka.

 

Na zimę planujemy ocieplenie wełną dachu i położenie na górze KG. Elektrykę już mamy.

Czy macie jakieś ciekawe pomysły na oświetlenie ?

Czy sami wymyślaliście elektrykę, czy pomógł wam jakiś fachowiec, jakiś projektant ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek

Nasze poszerzenie polegało na "rozciągnięciu " kalenicy o 1m. W środku już zależy od twojej fantazji, umiejętności architekta i konstruktora. Przy rozszerzeniu zmienia się (trochę) konstrukcja budynku tzn ustawienie ścian nośnych (takich na których opiera się strop), apropo stropu do konstrukcji trzeba tez wiedzieć jaki chcecie mieć strop tzn. z czego, my położyliśmy z płyty, w projekcie jest Teriwa, to ma znaczny wpływ na ściany konstrukcyjne (nośne).

 

U nas to wygląda tak:

 

- poszerzony został wiatrołap,

- łazienka

- sypialnia

kuchnia i salon jeżeli chodzi o szerokość zostały bez zmian, no moze wielkich.

Oczywiście analogicznie na górze też jest szerzej, szczególnie jest to widoczne w części za schodami z małej wneki zrobiło się spowe pomieszczenie na np. garderobę, saunę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renia i arekjezlei chodzi o oswietlenie to ja planuje w niektorych pomieszceniach np kuchni ,holu,lazience dac czesciowo halogeny a czesciowo zrobic takie oswietlenie w sufitach podwieszanych dajac miedzy nimi switlowke ktora bedzie przykryta szklem mlecznym.widzialm to u niektorych inwestorow i wygladalo swietnie-np [/b]bobi78ma takie oswietlenie w swojej kuchni czy platform w holu :D

robert skitek w galerii domow tez ma swoja juz nie kawalerke i w niej kilka rozwiazan z takimi switlowkami.Niestety moj komp ostatnio szwankuje wiec nie moge przekopiowac linkow ani zdjec.

Jezeli chodzi o wydluzenie domku to na 99 procent jestem do tego przekonana.Raczej bedziemy robic strop lany gdyz jest cienszy od terivy wiec bede miala wiecej mozliwosci co do sufitow podwiesznych na parterze :D

Mysle tez o wydluzeniu tych 2 pokoi na dole i dodatniu nad nimi takiego zadaszenia jak Ty masz na tarasie.W ten sposb bede miala mozliwosc poszezenia salonu gdyz scianka pokoju przylegajacego do salonu cofnie sie nieco w glab oraz pokoj na gorze znacznie sie powiekszy-moze zrobie tam jakas garderobe.

Tak fajnie sie wszystko planuje na papierze ale musze to dokladie policzyc z architektem bo planowalam maly tani domek do budowy a zaczyma poszezac wydluzac i zycia mi zabraknie na splacenie kredytu hehehe

Myslicie ze przy takich zmianach jestem w stanie wybudowac ten dom za 400-450 tys czy dac sobie spokoj z dorobkami-kur....nawet pytajnik mi nie dziala buuuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek, a te 400- 450 to ma byc pod klucz???? według mnie da radę, zależy jakie ma być wykończenie i jaki standard wykonania. Ja mam kosztorys na 480 ale wiele pozycji przekraczamy a wiele robimy trochę inaczej niż zakładał kosztorys więc słabe porównanie. tak jak pisałam u nas stan surowy otwarty 250.000 więc mam nadzieję że właśnie w takiej kwocie jak piszesz się zmieścimy.

 

Co do oświetlenia - ustalaliśmy i projektowaliśmy sobie sami - pod tym względem mam dość nietypowy gust - nie lubie halogenów, swietlówek, wszelkich nowoczesnych form, nie przepadam za kinkietami, lubie za to stojące i stołowe lampy. Nie znosze też tzw. oświetlenia górnego - no ale wiadomo, trzeba je mieć ze względów praktycznych. także w kuchni mam zaplanowane 4 punktowe wiszące lampy (czyli niby górne ale nie na środku kuchni tylko nad blatem i nad półwyspem, a tak 2 górne oświeltenia w salonie (nad obszarem jadalni i wypoczynku), 2 kinkiety oświetlające schody, w pokojach na górze górne światła i czasem kinkiety. Sporo schodowych wyłączników. Generalnie wiem już co ma gdzie stać więc pod to robiłam elektrykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...