Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mamamatinka jezeli chodzi o twoja kuchnie to ja tez mam w glowie podobny rozklad z tym ze polwysep oddzielajacy kuchnie od jadalni chce dac z takim murkiem aby przyslonil blaty w kuhni ( z balaganikiem) :D Ciagle zastanawiam sie czy dac ten barek zaraz przy wejsciu-jak u Ciebie czy na scianie z wykuszem.Ze wzgedow praktycznych chyba lepiej byloby dac go przy wykuszu gdyz mialabym krotsza droge z holu do kuchni (nie bedzie raczej bezposredniego wejscia) natomiast wizualnie nie wiem sama jak beda wygladaly kolo siebie barek plus stol jadalniany.Nie myslalam ze bede miala tyle problemow z kuchnia :cry:

aga_bissmyk sliczne dzieki za fotki :D Bedziesz miala bardzo ladny i duzy salon.Ja tez walcze o taki ale nie chce likwidowac podcienia wiec maksymalnie wychodzi mi scianka na tv 4 metry.Troche zmienilam wymiary zewnetrzne domku .Moze jeszcze jakos wykroje kilkadziesiat cm -bardzo mi zalezy na jak najdluzszej sciance gdyz bedzie stal tez tam kominek i chce go jak najdalej odsunac od tv :D

Kuchnia bez spizarki tez robi sie bardzo przestronna-musze nad tym pomyslec :)

Czy ty dodalas na poddaszu jedne pustak?Jaka Ci wyszla koncowa pow uzytkowa domu?Ja chcialam dom do 170-180 metrow a z tego co widze jak sie ryzuje bedzie kolo 200 albo i wiecej. :-? Przerazaja mnie te metry ale sama nie wiem gdzie moglabym ich urwac hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo wszystkim za dobre słowo co do mojego egzemplarza Natalki.

kakusek - Dom po powiększeniu go o wykusz - projektantka obliczyła, że ma 180 m2 użytkowej, ale w tej powierzchni nie ujęła podwyższenia poddasza o jeden pustak. Cieszę się, że nie podwyższyłam o 2 pustaki, bo źle by to wyglądało.

Madziorkaa - zaczęliśmy budowę w lipcu i wykonawca określił się na zakończenie w połowie listopada. I pewnie jest to realny termin wykonania stanu surowego otwartego, zadaszonego. U nas się to przedłuża z różnych względów, też z powodu tego, że nam sie za bardzo nie spieszy, bo zaczynamy wykończeniówkę wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamamatinka jezeli chodzi o twoja kuchnie to ja tez mam w glowie podobny rozklad z tym ze polwysep oddzielajacy kuchnie od jadalni chce dac z takim murkiem aby przyslonil blaty w kuhni ( z balaganikiem) :D Ciagle zastanawiam sie czy dac ten barek zaraz przy wejsciu-jak u Ciebie czy na scianie z wykuszem.Ze wzgedow praktycznych chyba lepiej byloby dac go przy wykuszu gdyz mialabym krotsza droge z holu do kuchni (nie bedzie raczej bezposredniego wejscia) natomiast wizualnie nie wiem sama jak beda wygladaly kolo siebie barek plus stol jadalniany.Nie myslalam ze bede miala tyle problemow z kuchnia :cry:

 

kakusku, ja mam spiżarkę od strony jadalni i drzwi do niej zaraz przy sciance między spiżarką a obszarem jadalni więc u mnie półwysep tam odpadał i z resztą jakoś tam naturalnie od razu taki uklad mi sie podobał. W moim odczuciu główna komunikacja bedzie między kuchnią (blatem roboczym) a obszarem jadalni i dlatego barek/półwysep ma być od strony wejście z holu. Poza tym wydaje mi sie, że w takim układzie barek oddziela wizualnie przestrzeń kuchni i salonu (części wypoczynkowej). Ale wiesz, ja sobie tak myślę, że warto słuchac swoich odczuć, że coś tak a nie inaczej bedzie ci odpowiadać, i nie przekombinowywac za bardzo.

Wiesz, ja zrobiłam w programie ikei też projekt ze stołem w kuchni i z trochę innym rozkładem. I nawet ten projekt mi się podoba - mozna zmieścić więcej szuflad na których mi zależy, ale głupio że stół kuchenny stałby w sumie blisko stołu jadalnianego trochę bezsensu. No i jak dla mnie za mało blatu roboczego. Choc ta kuchenka ze stołem ma taki domowy klimacik. Mozna by w sumie zamiast takiego stołu dac miniwysepkę na środku (np. taką 60 x 80)ale jednak ergonomi i komunikacja by na tym ucierpiały.

 

http://www.oranje.com.pl/murator/kuchniastol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mamamatinka ta druga wersja kuchni brdziej mi sie podoba :) Niestety raczej pólwysep musialby byc z drugiej strony niz planujesz chyba ze daloby sie go troche bardziej wysunac aby byl jako taki dostep do piekarnika.Stol rzeczywiscie niezbyt wyglada na srodku chyba ze dasz go na scianie spizarki.Gdyby pozbyc sie spizarki z kuchni wszystko daloby sie fajnie ustawic i byloby bardziej praktycznie ale kurcze spizarka tez jest potrzebna :( Zastanawiam sie jakby dac polwysep na scianke kolo wykusza czy ta sciana nie bedzie zbyt duza-juz tam jest przeciez spizarka.Z drugiej strony ma sie "szybsze" wejscie do kuchni a jedzienie do stolu w jadalni mozna podawac ponad blatem polwyspu :D Ja mam troszke wieksza kuchnie wiec moze uda mi sie wstawic piekarnik w slupku kolo lodowki choc lodowke wolalabym miec odrocona bokiem do salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie sie pochwalic czy orpcz standardu ktory jest w projekcie wykonywaliscie cos dodatkowego do swojej natalki i ile to mniej wiecej wyszlo dodatkowow w kosztach?Chodzi mi np o wentylacje mechaniczna,odkurzacz centralny,rolety zewnetrzne,podlogowke itd

Nie wiem czy na etapie projektowania musze juz cos z dodatkow uwzglednic -tzn wiem ze wentylacje na pewno tak ale zastanawiam sie czy wyjdzie mnie duzo drozej niz budowanie kominow-czy ktos ma taka w swojej natalce i moze napisac czemu akurat sie na nia zdecydowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek, no to cieszę się że ci się podoba :) choc mnie ten projekt głównie podoba się ze względu na stół, według mnie on nadaje tej kuchni takiej "domowości". Półwysep w tym projekcie raczej odpada według mnie - tzn. mógłby byc tam gdzie ty mówisz, ale taki półwysep oddzielony całkiem on reszty ciągu kuchennego wydawałby mi sie dziwny. Z resztą u mnie od strony spiżarki to w ogóle niemożliwe bo ja tam drzwi do spiżarki mam :)

Wiesz, jak ty masz kuchnię trochę większą to może zmieścisz wysepkę. Zresztą projekt moze być dośc indywidualny bo np. u nas okno kuchenne jest tak mocnym akcentem (zdjęcie u mnie w dzienniku) że musze bardzo uważać, żeby nie przeładowac tej kuchni bo będzie kiszka.

 

My mechanicznej went. nie mamy. Kominy kosztowały dość sporo mamy systemowe leiera, chyba ok. 7000 plus robocizna która była za całość więc trudno powiedzieć ile przypadko na kominy. No ale mechaniczna z pewnością jest droższa. Mi się nie chciało przeprojektowywac domu żeby ją zrobić. Nie znam się na tym dokładnie, ale gdziesz te kanały musza lecieć, więc może sufity podwieszane a tego nie chciałam.

Odkrzurzacz centr. robimy ale tu na etapie pojektu nic nie musisz robić. Rolet ne chcemy. Podłogówka będzie - na większości parteru (bez dwu pokoi), ale tez nic z tym nie robilismy na etapie projektu. Robimy teraz kiedy zbieramy oferty na CO, CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info-czyli teraz to tylko nad wentylacja musialabym podumac.Niby jest odzysk cieplego powietrza przy reku ale niezbyt usmiecha mi sie slyszec szum reku(choc podobno tego nie slychac) i wygaszac ogien w razie braku pradu :-? No i ta cena.I tak obawiam sie ze przecholowalam z rozmiarami domu-zdaje sie ze mam zdolnosci do przeholowywania hehehe.jak mowia papier wszystko przyjmie gorzej z pozniejsza realizacja.Ja totalnie nie znam dzisiejszych cen a musze jeszcze brac poprawke ze dom bede budowac najwczesniej pod koniec roku czyli ceny powinnam juz uwzgledniac z 2009r.

Wczesniej w kuchni upieralam sie przy kaciku jadalnym ale najwyzej bedziemy jadac przy stole w jadalni bo przeciez nie jest on az tak daleko-bede miala tylko wiecej sprzatania.Ciesze sie ze zobacze wczesniej wasze kuchnie -bede mogla co nieco odgapic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

wczoraj byłam w pracowni MG Projekt i odebrałam projekt Natalki:), porozmawiałam sobie przy tym z bardzo przyjemnym Panem , zdaje sie że to był własnie Pan Gąsiorowski;), doradził mi żebym przemyślała ten monolit bo jest dosyć akustyczny a teriva się naprawde sprawdza i jest duzo tańsza także zostaje przy terivie a dom będziemy budować z prototermu:), byłam tez w gminie dopytać sie o moje warunki, mają być lada dzień, mam nadzieje że będą bo czekam juz prawie dwa miesiące na nie, narazie kompletuje papiery do pozwolenia na budowe, wiecie moze do kogo sie udać po uzgodnienie projektu zagospodarowania terenu, gmina, starostwo???, nierozumiem tego pojecia, z kim mam to uzgadniać:)? i czy naprawde konieczne jest oświadczenie projektanta o geotechnicznych warunkach posadowienia???, normalnie mozna zwariować :evil:

 

zastanawiamy się z małżem czy nie zamknąć kuchni , przejście do salonu byłoby otwarte z lewej strony , wychodziłoby sie odrazu na jadalnie w wykuszu, obecnie u siebie w mieszkaniu mamy podobne rozwiązanie i jest bardzo praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stropu - to my mamy terrivę. W sumie to sama nie wiem skąd taka rozbieżność opinii - bo nasz master to chciał monolit robić bo taniej :)))

generalnie na forum czytałam że u wielu osób z terriva robią sie mini pęknięcia na sifitach wynika to z tego, że prawie nikt nie kładzie terrivy dokladnie tak jak zaleca producent, bo jest to po prostu ciężkie do wykonania w praktyce. Już dokładnie nie pamiętam o co chodzi, ale na str. terrivy każą podbijać deski do góry wew. ścian tak by terriva się na tych deskach oparła i dopiero zalewać wieniec, tak by beton wieńca podszedł pod belkę terrivy i utworzył taką podstawę, malo kto tak robi bo beton jest po prostu bardzo gęsty i cięzko go tak poupychać żeby dobrze wszedł, więc prawie wszyscy kłada belki terrivy bezpośrednio na ścianę co w sumie jest przeciw zaleceniom producenta terrivy. My też kładliśmy bezp. na ścianę, dlatego dla pewnosci przy tynkowaniu mam zamiar dac siatke na sufity.

U nas koszt stropu terriva: 13.500 za belki i pustaki, prawie 8000 za beton plus robocizna (która była za całość więc trudno powiedzieć).

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziorkaa ja zdecydowalam sie na monolityczny gdyz podobno wychodzi taniej od terivy (tak mi budowlancy mowili) a przede wszystkim jest duzo cienszy wiec bede miala mozliwosc zrobienia na dole sufitow podwiesznych :D Zobacz sobie tutaj na porownanie tych stropow:

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/dachy-i-stropy/strop-monolityczny-czy-gestozebrowy_,6330_16948.htm

Nie mam pojecia czemu architekt twierdzil ze jest malo akustyczny :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziorkaa ja zdecydowalam sie na monolityczny gdyz podobno wychodzi taniej od terivy (tak mi budowlancy mowili) a przede wszystkim jest duzo cienszy wiec bede miala mozliwosc zrobienia na dole sufitow podwiesznych :D Zobacz sobie tutaj na porownanie tych stropow:

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/dachy-i-stropy/strop-monolityczny-czy-gestozebrowy_,6330_16948.htm

Nie mam pojecia czemu architekt twierdzil ze jest malo akustyczny :-?

 

dziękuje za artykuł, właśnie takiego porównania potrzebowałam :) , teraz zgłupiałam i znowu bardziej przemawia do mnie strop monolityczny, poczekam na małża i przedyskutuje to dziś z nim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziorkaa a nie masz czasem jakis fotek?Z checia bym poogladala kolejna natalke.Ja niestety nie mialam mozliwosci zobaczenia w realu zadnego takiego domku-widzialm natomiast bardzo podobna Melodie i tez stwierdzilam ze chce miec taki domek.Jest prosty a zarazem dzieki duzemu i kopertowemu dachu bardzo okazaly :D Czy ktos robil porownanie krycia dachowka a blacha?Moj maz obstaje przy blasze ze taniej a ja bardzo chce go namowic na dachowke wiec dobrym argumentem bylaby wiedza jaka jest rzeczywiscie roznica w cenie (moze wcale tak duzo wiecej nie wychodzi dachowka). :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziorkaa a nie masz czasem jakis fotek?Z checia bym poogladala kolejna natalke.Ja niestety nie mialam mozliwosci zobaczenia w realu zadnego takiego domku-widzialm natomiast bardzo podobna Melodie i tez stwierdzilam ze chce miec taki domek.Jest prosty a zarazem dzieki duzemu i kopertowemu dachu bardzo okazaly :D Czy ktos robil porownanie krycia dachowka a blacha?Moj maz obstaje przy blasze ze taniej a ja bardzo chce go namowic na dachowke wiec dobrym argumentem bylaby wiedza jaka jest rzeczywiscie roznica w cenie (moze wcale tak duzo wiecej nie wychodzi dachowka). :oops:

 

niestety nie zrobiłam zdjęć, co do porównania cenowego dachówki i balchodachówki to ja tez jestem zainteresowana;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiekszosc z was bedzie dawac tv na scianie z kominkiem.Czy planujecie kominki narozne czy proste?Mi podobaja sie kominki nowoczesne wiec wolalabym kominek prosty(nie narozny) ale wtedy nie za bardzo wiem co zrobic z tv zwlaszcza ze bede chciala miec plazme.czy robiliscie sobie jakies wizualizacje jak to bedzie wygladac na jednej scianie?Wydaje mi sie ze moze tam byc ciasnawo choc i tak ewentualnie dam wklad kominkowy taki w pionie eby zabral mniej miejsca (wizualnie)i odroznial sie od panoramicznego telewizora.Ja juzczasem sobie mysle zeby wogole kominka nie robic :-? wtedy cala sciana bedzie do dowolnego wykorzystania na tv.Gdybym nie robila dodatkowego okna za wykuszem mialabym mniejszy problem(tam mozna by zawiescic tv) ale to jest moja strona poludniowa i wiekszosc ogrodu wiec zywcem "pasuje" tam to okno.Co Wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich sympatyków Natalki. Jesteśmy z żoną również bardzo blisko zakupu tego projektu.

Gorąca prośba do wszystkich o przesłanie fotek z Waszych realizacji (zarówno zewnątrz jak i wewnątrz); adres [email protected]

Intresuje mnie szczególnie zobaczenie salonu w całej okazałości (boję się czy nie będzie za mały)

 

dziękuję

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...