Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

niestety o jego istnieniu wiem niespełna dwa dni, ale widziałem na żywo prawie identyczną "wierzbę II" - i mnie powaliła , wejdż na jej forum (kilka pozycji niżej) i forum "Horyzontu". jeśli coś znajdę na pewno dam znać. Wydaje mi się że projekt jest dość świeży i stąd ta cisza. Jutro jadę do przedstawicielstwa MGPROJEKT w Olsztynie, może coś więcej się dowiem. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jest ktoś zainteresowany Natalką, w internecie ciężko znaleźć cokolwiek na temat tego domku. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź. Wraf jeśli tylko dowiesz się czegoś o tym domku w tym przedstawicielstwie w Olsztynie to proszę podziel się swoją wiedzą. My już kupiliśmy projekt Natalki, ale kiedy się go ogląda to nasuwa się ciągle wiele wątpliwości czy aby napewno wszystko będzie OK. Najlepiej byłoby zobaczyć gdzieś wybudowaną Natalkę, ale niestety nie mogę dotrzeć do nikogo kto ją buduje. pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać, że Wierzbę II także oglądaliśmy, jednak w Natalce lepiej odpowiada nam rozkład pomieszczeń, szczególnie pomieszczenie gospodarcze i wykusz, który w Wierzbie nie jest umieszczony w salonie. Podobno Wierzbę II zdecydowanie trzeba podnieść o 2 pustaki bo inaczej jest mało światła w salonie, ciekawe czy podobnie nie będzie w naszej Natalce???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt jest świeży z wiosny tego roku, tak więc jedyna szansa obejrzeć stan surowy zamknięty, jak mi powiedzieli w tym przedstawicielstwie to jedn klient był bardzo zainteresowany i ściągali dla niego projekt wstępny, ale ma jakieś problemy z działką i sprawa stoi. co do podniesienia ś. kolankowej to się zgadza mam podobną zagadkę (problem z zaciemnonymi oknami na dole), ale zwróć uwagę że w Natali projektant zmienił podeście dachu do ściany w Natali ono jest schodkowe- a nie prostopadłe jak w Wierzbie II ale czy to rozwiąże problem? No to dalej szukamy. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też się zastanawiamy nad Natalią. Wybieraliśmy właśnie między nią a M07a Wdzięczny wariant pierwszy z kolekcji muratora.

Skłaniamy się właśnie do wyboru Natalii.

Zastanawiamy się nad powiększeniem salonu o powierzchnie tarasu, i zamianę ubikacji dla gości na garderobę. Być może podnieślibyśmy także ściankę kolankową. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też się zastanawiamy nad Natalią. Wybieraliśmy właśnie między nią a M07a Wdzięczny wariant pierwszy z kolekcji muratora.

Skłaniamy się właśnie do wyboru Natalii.

Zastanawiamy się nad powiększeniem salonu o powierzchnie tarasu, i zamianę ubikacji dla gości na garderobę. Być może podnieślibyśmy także ściankę kolankową. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z mężem zdecydowaliśmy się na Natalię. Mamy już projekt, który jeszcze w tym miesiącu oddajemy do projektanta do adaptacji. Nad powiększeniem salonu nie myślę, ponieważ szukałam projektu, który będzie posiadał duży zadaszony taras, natomiast małe WC likwidujemy - łączymy je z pomieszczeniem gospodarczym, ponieważ jak dla mnie 2 toalety na parterze są do niczego niepotrzebne, poza tym uważam, że projekt jest super i widzę, że cieszy się coraz większym powodzeniem! Jeśli chodzi o podniesienie wysokości ścianki to jeszcze nie zdecydowaliśmy jak będzie. Mam nadzieję, że do końca roku załatwimy wszelkie formalności i od wiosny zaczniemy budować naszą NATALKĘ :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy aby napewno warto przerabiać projekt, może lepiej posadowić ją trochę niżej i będzie ok, bo w warunkach zabudowy określili zapewne wysokość od poziomu działki. My zdecydowaliśmy że z uwagi na podcienie podniesiemy Natalkę o 2 pustaki aby było więcej światła w domu

Już się nie mogę doczekać kiedy zaczniemy ją budową, póki co czekamy na przyłączenie wody i prądu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy aby napewno warto przerabiać projekt, może lepiej posadowić ją trochę niżej i będzie ok, bo w warunkach zabudowy określili zapewne wysokość od poziomu działki. My zdecydowaliśmy że z uwagi na podcienie podniesiemy Natalkę o 2 pustaki aby było więcej światła w domu

Już się nie mogę doczekać kiedy zaczniemy ją budową, póki co czekamy na przyłączenie wody i prądu :(

 

Rozumiem że chodzi ci o zmniejszenie ściany fundamentowej

ale czy tak oby można??

 

a po drugie w projekcie nadal bedzie 8.06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie do tych co wybrali Natalie i zakupili już jej projekt , a mianowicie co sądzicie o biurze MG? Czy jest to dobrze przygotowany projekt, czy jest w nim wszystko to co potrzeba?

Pytam bo ponad tydzień temu wysłałem mailem zapytanie do MG o projekt Natalii i do dziś, mimo ponownego zapytania nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

A jestem zdecydowany zakupić ten projekt i zależy mi na czasie, aby do końca roku załatwić wszelkie formalności, zaciągnąć kredyt i załapać się na ulgę odsetkową.

Dodam że gdy pytałem się w Muratorze o M07a, to następnego dnia otrzymałem odpowiedź, wraz z dokładnymi rzutami i przekrojami. Prawdziwy profesjonalizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zamówiliśmy projekt i otrzymaliśmy go po około 10 dniach od złożenia zamówienia. Większego kontaktu z tym biurem nie mieliśmy, poprostu złożyliśmy do nich zamówienie, adaptacje będziemy robić u projektanta u nas na miejscu. Do firmy MG Projekt wysłaliśmy ostatnio e-maila z prośba o wyrażenie zgody na zamianę schodów z żelbetowych na drewniane, podczas rozmowy telefonicznej powiedzieli że nie będzie żadnego problemu a teraz czekamy na odpowiedź na piśmie. Projekt jest OK, są drobne pomyłki w zliczeniu powierzchni użytkowej parteru, brakuje też zestawienia stali, ale są szczegóły konstrukcyjne, z których można wyliczyć ilości. Prosiliśmy też o obliczenia statyczne, ale otrzymaliśmy je tylko do szamba, a nie do projektu domu, ale poza tym jest OK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamówiłem Natalię, przez wzgląd na ulgę odsetkową poprosiłem o jak najszybszą reakcję - obiecali pszesłać projekt do końca tygodnia z pozwoleniem na moje dziwne zmiany :roll:, najdziwniejsza to chyba zmiana położenia tarasu - z końca salonu na lewą ścianę za wykuszem - wymogło to kształt i położenie działki: Natalia mi się tak podoba że szukanie innego projektu nie wchodziło w grę, kolejne to np: zmiana stropu na drewniany, krokwie pod blachę a nie ceramikę, usytuowanie kominka, reszta po lekturze projektu. może ktoś się podzieli swoimi sugestiami. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...