Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aki a nie moze wam wyslac projektow netem lub podjechac do niej po to osobiscie?Moze rzezcywiscie robi uniki :(Wtedy mielibyscie czas na przeanalizowanie sobie wszystkiego na spokojnie i ewentualnie dodanie poprawek.

Przyznam sie ze tez po cichu liczylam na zobaczenie Waszych wnetrz -latwiej mi wtedy wprowadzac na "papierze" zmiany u mnie.

Jeszcze mam nadzieje ze renia i arek podesla mi rzuty swojego poddasza i zobacze jak zaprojektwali scianki w garderobach-czy Wy dostaliscie od nich juz rysunkek schodow?

Jezeli chodzi o strop to ja bede robic monolityczny bo wg mnie jest latwiejszy do wykonania i przede wszystkim cienszy wiec zyskuje ciut wyzsze poddasze.Wczesniej dawalam linka porownawczego obu stropow-zobacz na wczesniejsza strone.

Masz juz moze jakies wstepne wyceny firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

odnośnie spiżarki jakoś żal mi miejsca na nią w kuchni, więc zastosowałem półśrodek, wczoraj zrobiłem konstrukcję pod potężną zabudowaną półkę w garażu, podwiesiłem ją na końcu garażu pod sufitem wys. 0,6 m ; głębokość 0,95 ; szerokość to cała szerokość garażu 6,05 m; wyszla potężna przestrzeń można powiedzieć dodatkowe pomieszczenie, zawsze to jakieś wyjście i w garażu będzie mniej gratów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

postaram się wkleić fotkę schodów z naniesionymi wymiarami.

stopni wyszło nam 18 przy wysokosci podstopnicy 17,5 cm. Ściany parteru wybudowaliśmy z 12 warstw bet kom 24cm, jest 12 stopni w jednym biegu, przyczym 12 już zabiegowy 13,14,15 zabieg i trzy schodki w drugim biegu (mam nadzieje, że z dołączoną fotką będzie zrozumiałe).

 

http://images34.fotosik.pl/122/a1ee53b296b1399d.jpg

 

http://images31.fotosik.pl/122/55ca60909008f8f7.jpg

odnośnie rzutu poddasza postaram się coś zaraz sklecić.

 

wraf

 

odnośnie spiżarni w garażu mam odmienne zdanie. Taka szafa napewno będzie fajna, ale nie wyobrażam sobie śmigać między autami (np w zimie)po garnek lub mikser do garażu. Poza tym trzymanie w garażu produktów żywnościowych chyba nie jest wskazane(ze względu na zapach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia jaka wielka ta Wasza Natalka-i jeszcze jest tam stryszek :D Szczeze powiedziawszy wogole o tym zapomnialam-nawet nie zauwazylam w ktorym miejscu na projekcie jest tam wlaz do niego :oops: Tam gdzie Wy planujecie luksfery(swietny pomysl) ja chce posadowic kominek tylko chce go tak zrobic aby cale wnetrznosci byly schowane w scianie a w salonie widac bylo tylko szybe z ozdobna ramka-taka ale plazma.

Co do spizarki to przy kuchni jest ona najwygodniejsza ale w sumie zajmuje sporo miejsca.Mozna zamiast niej zaprojektowac cala sciane w wysokiej zabudowie gdzie bez problemu zmieszcza sie roboty garnki patelnie itd.Ja w garazu trzymalabym ewentualnie przetwory ktorych i tak malo robie oraz jakas zywnosc w puszkach.Bardziej podoba mi sie kuchnia bez drzwi do spizarki tylko ze wtedy meble do kuchni beda kosztowac duzo wiecej :( Mam nadzieje ze pod schodami wyjdzie jeszcze jakis schowek gdzie bedzie mozna porobic regaly na np swiezo upietrzone ciasto (mysle ze w tym miejscu u mnie bedzie najchlodniej)

Bardzo dziekuje za fotki-budowlaniec powinien wiedziec o co tam chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renia i arek,luksfery obok schodów to świetny pomysł od razu wpadł mi w oko :wink: , zazdroszcze wam że jesteście juz na takim etapie :wink: , my z małżem teraz mamy przeprowadzkę, sprzedalismy mieszkanie żeby mieć kase na budowe domu i dzisiaj wprowadzilismy sie do wynajetego, mam nadzieje że w kwietniu ruszymy z budową.

 

Kurcze ale ostatnio się wkurzyliśmy, w piątek pojechaliśmy do naszej Pani architekt w celu adaptacji domu i działki, Pani rozłozyła projekt Natali i plan działki po czym powiedziała że ten dom kompletnie nie pasuje do naszej działki:(, kazała jak najszybciej go wymienić na odbicie lustrzane bo będziemy mieć w domu bardzo ciemno i nieprzyjemnie, generalnie do kitu, więc z małżem jak najszybciej wsiedlismy w samochód i pojechalismy do MG projekt, projekt nam wymienią ale za dopłatą 700zł :o a jak nie chcemy fakury to 500zł, nie mamy wyjścia i musimy zapłacić :( w końcu to nasz dom na całe życie, odbiór projektu w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek

 

oto wymiary naszej ściany z kminkiem, musisz tylko pamiętać, że podcień tarasu włączyliśmy do pokoju (138 to luksfery)

 

http://images23.fotosik.pl/147/90050de769411f3b.jpg

 

 

wymajstrowałem jakoś rzut poddasza(jakość marna) ale ogólny zarys można sobie wyobrazić, tutaj także trzeba pamiętać o tym, że poszerzyliśmy domek o 1m (na wysokości łazienki). Jeszcze myślimy nad ścianką kolankową, chyba postawimy ją w części pomieszczeń.

 

 

 

http://images27.fotosik.pl/147/a534e724b52498d2.jpg

 

Co do wejścia do spiżarki to Renia wykombinowała wejście jeszcze inaczej, teraz prawie go nie widać. Można też zastosować drzwi przesuwane.

 

http://images26.fotosik.pl/148/a87c6876015e0a2f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek jestes Wielki :D -teraz mam juz jasnosc.W tym pokoju obok schodow tez mozna we wnece za schodami urzadzic 3 garderobe.

Jezeli chodzi o dlugosc salonu to ja na razie mam scianke na 406 cm i bede sie starala jeszcze wykombinowac jakies 80 cm wlasnie na ten komin.Niestety bardzo zalezy mi na podcieniu wiec albo go troche splyce albo sprubuje wyciagnac garaz do przodu wtedy kotlownia i schody tez pojda do przodu i bedzie mozna dorobic ten kawalek scianki.Najgorsze jest to ze dom ciagle mi rosnie a ja chcialam sie zmiescic w 180-200 metrach :D

Jezeli chodzi o spizarke to obecnie pokazana wersja wejscia bardziej mi sie podoba i zrobialbym tam drzwi suwane w kolorze frontow mebli-bedzie to wtedy wygladalo jak szafka cargo i nie bedzie sie tak bardzo odznaczalo od calosci.Nie dawalabym jednak tej szafki z zaluzjami lub zrobilabym ja bardziej wiszaca alby zyskac ciut wiecej blatu.Zastanawiam sie czemu dajecie zlew tak lekko z boku a nie symetrycznie pod oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziorka toz rozboj w bialy dzien zeby za wymiane placic :o A tak na marginesie to jak macie usytuowana dzialke ze wam oryginal nie pasowal?U mnie bedzie wlasnie odbicie lustrzane gdyz poludnie mam po prawej stronie patrzac na wjazd do garazu wiec tam bedzie elewacja z wykuszem.

 

mamy podobnie usytuowaną działkę, u mnie po zamianie projektu na odbicie lustrzane też po prawej stronie będe miała południe.

 

Co do tej dopłaty to aż nie mogłam w to uwierzyć że az tyle sobie życzą no ale byłam zmuszona wymienić projekt, cena za wymianę zaporowa, biorąc pod uwagę że za chwilę znajdą na niego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek

Ustawienie i rodzaj szafek w kuchni są poglądowe. To zaledwie wstępny plan. Jak na razie zlew planujemy w tym miejscu (połowa na oknie, a połowa na ściance), bowiem bateria umożliwiająca otwarcie okna musi być łamana co się wiąże z dużą ceną i ewentualną zawodnością w przyszłości. Poza tym boimy się chlapania na okno, bowiem okno jest usytuowane tak, że blat będzie zarazem parapetem. Na forum źle wypowiadają się o zlewach na tle okna, szczególnie ci co dużo gotują. Uważamy, że dzienne światło będzie nam służyło zarówno do mycia jak i przygotowywania potraw. W takim usytuowaniu blat dzieli sie na części (część blatu od zlewu do kuchenki i część po prawej stronie zlewu), z których wydaje się nam, że będzie wygodnie korzystać kilku osobom (gotujemy wspólnie).

 

U nas w pokoju w kształcie L właśnie za kominem będzie garderoba, bowiem syn tam chce mieć pokój.

 

Jeśli chcesz utrzymać dom w 180 - 200 m to musisz zastanowić się nad priorytetami, bowiem każda zmiana pompuje dość znacznie metry i później koszty wykonania.

 

My poszerzyliśmy dom na szerokości o 1 m i wchłoneliśmy podcień, dodaliśmy taras z boku i to w konsekwencji dało też dodatkowe metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziorkaa

Z tą dopłata to antyreklama mg projekt. Za parę kserówek każą sobie płacić. To bardzo źle o nich świadczy. Tym bardziej, że znam przypadek (co prawda w innym biurze projektowym), że nawet za wymianę z jednego projektu na drugi nie pobrano dodatkowych pieniędzy. Niestety życie plata figle. Jeśli nie ma wyjścia musicie to zrobić i zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich. widzę, że się ożywio na naszym wątku - w końcu bliżej wiosny niż dalej, więc i będzie co robic. Ekipa nasza zakończyła stan surowy i w tygodniu postaram się wkleic zdjęcia.

 

Ale mam ogromną prośbę do tych, którzy już orientowali się w cenach instalacji. Chodzi mi o przybliżoną kwotę instalacji (może by łącznie): wod-kan, c.o. oraz kominka bez płaszcza.

Dostaliśmy wycenę i zastanawiamy się czy to dobra cena: wchodzi w nią:

- podłogówka na parterze prócz 2 pokoi i na górze łazienka (pokoje grzejniki)

- grzejniki PURMO

- piec dwufunkcyjny De Dietrich

- i wszystko co dotyczy c.o.

- instalacja wod - kan

- kominek JOTUL panoramiczny

oczywiście do tego wszystkie drobiazgi z tym związane, aż do całkowitego uruchomienia wszystkiego. Cena razem z robocizną to 47 000,00 .

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renia i arekfakt czytalam te opinie o zachlapanych okanach.Ja jeszcze nie zdecydowalam czy bede miec okno rowno z blatem czy zrobie go wyzej.W domku w ktorym teraz mieszkam mam parapet wyzej i dlatego nie ma problemu z zachlapanym oknem(zlew tez centralnie pod oknem).Szczeze powiedziawaszy zadko otwieram to okno- ewenualnie robie uchylne.Parapet przydaje sie do trzymania dupereli typu plynu do naczyn falkoniku z kwiatami itd :wink:

Pomierzylam tez schody u siebie i ciesze sie ze natalka ma je na 105 (moze nawet uda zrobic mi sie je ciut dluzsze)Moje obecne maja 95 cm i na zabiegu ciezko sie tam minac w dwie osoby(jest bardzo wasko) a moje dzieic notorycznie idac chwytaja sie sciany :D

aga_bissmyk jak najszyciej chwal sie swoim domkiem-czekamy na foto :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Renia i arek - bardzo dziękuję za szkic schodów. Będę przemyśliwać:)

 

Odnośnie okna w kuchni - to ja planuję i polecam wszystkim podnieść okno. Moja siostra ma je na poziomie blatu w skutek czego na parapecie ciągle leży ręcznik, bo woda ze zlewu chlapie na parapet i okno.

 

Wprawdzie nie dostałam jeszcze planów od proj wnę. Wrrrrr :evil: ale spieszę pochwalić się nowymi infomacjami:

 

Kakusku - mam jedną wycenę Natalii budowy w ok Krakowa.

Stan surowy otwarty od humusu - fundamentów - ściany - więźba pokrycie dachu z dachówką:

Materiały Porotherm 25 + 15 styr.

+ dach - dachówka ceramiczna - bez ocieplenia

wszystko bez okien

Cena 200.000,-

Patrząc na inne wcześniej wymieniane wyceny Natalii chyba nie jest źle :wink:

 

Dzwoniłam do kiilku innych firm ale gdy infomowałam, że z budową ruszymy najwcześniej na wiosnę 09, to goście kazali mi dzownić w ok. maja, czerwca 08. Mówią że wiosna przyszłego roku to dla nich zbyt odległy termin. Dodatkowo jeden czy dwóch nie ukrywało że domek 180 m to dla nich niewielki interes i preferują większych inwestorów.

 

W weekend byliśmy u znajomego naszych kuzynów, który jest architektem. Powiedział , że ten słup w kuchni da się zlikwidować tylko trzeba coś tam przeliczyć. Przy terivie dać dodatkową belkę czy coś tam a przy monolicie mocniej zazbroić. Ucieszyły mnie te wiadomości . Ten słup wyjątkowo mi nie pasuje.

 

W piątek spotykamy się z arch. z Dobry dom - to taki krakowski przedstawiciel MG Projekt. Zobaczymy co powie i ile sobie zaśpiewa.

 

Maadziorka - zrobiłam akcję z pompami ciepła. Wysłałam kilka zapytań zobaczymy na ile mnie wycenią?

 

Już mam jedną ofertę :

12000: dolne źródło w wersji spiralnej (gw. 4 lata, oprócz pompy

obiegowej [1-rok])

9500: węzeł (w wariancie z zasobnikiem 500l z mamką oraz obiegiem

cyrkulacji cwu) (gw. 2 lata, oprócz pomp obiegowych [1 rok])

17500: pompa ciepła (gw. 3 lata)

1800: montaż pompy ciepła

 

Razem: ok. 40800zł netto.

 

Do cen należy doliczyć podatek VAT. Na razie jeszcze 7%. Co daje koszt

ok.43700zł; + koparka.

 

Zobaczymy co powiedzą inni.

 

Dalej szukam też tańszego rekuperatora; 30.000 to trochę dużo:(

 

A teraz pytanko:

 

Jaki planujecie kominek? My nie powiększamy salonu o podcień i chyba kominek musi być narożny. Byliśmy w weekend w dwóch sklepach i ceny kominków ścięły mnie z nóg. -4-8 tys za wkład z szamotką w środku zamknięty + obudowa . Ja chciałam kafelki. Suma ok 20 tysiaków. Uffff trochę dużo!

Rozważam kominek na wypadek gdypy pompa ciepła nie wyszła. Jeśli zdecydujemy się na pompę to kupię najtańszy z Obi.

 

Drugie pytanko, do tych którzy budowali z Porothermu:)

Czy trzeba przeliczać fundamenty i strop u architekta, czy może budowlańcy sami mogą sobie z tym poradzić? Zaczęliśmy z męzulem liczyć te ściany, ocieplenia itd i wyszło nam że przy Poroth. 25 +20 styr powierzchnia wew budynku rośnie o 7,5 cm w osi , natomiast obrys zewn zwiększa sie o 12,5 cm.

 

Zobaczcie szkic

 

<a href=http://images26.fotosik.pl/149/0f5d4f4edc9138cb.jpg' alt='0f5d4f4edc9138cb.jpg'>

 

Taka zmiana powoduje nie tylko zmianę kubatury domu, - to raczej niewiele- ale zmianę osi oparcia stropu - co przy płytach teriva jest ważne oraz możliwość zmniejszenia fundamentów. wielkość fundamentów. Ale jeśli zmienię obrys ścian to zmieni się też obrys więźby dachowej.

 

Podpowiedzcie wasze rozwiązania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...